Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pęknięty wężyk od spryskiwaczy szyby


mario911

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy możesz pomóc w odszukaniu ksiązki pdf Sam Naprawiam audi A4 B5? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam. MAciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2014 o 12:14, Bruno_74 napisał:

NO może opaska pomoże ale na chwilę. Przerabiałem ten sam problem, miałem pęknięty weżyk na zgjęciu przy zawiasie. kombinowałem z łącznikami od poloneza wszystko pomagało ale na chwilę. Proponuję wymianę całego wężyka i będziesz miał świety spokój. No jest przy tym trochę pracy ale uwież mi zaoszczędzisz kupę nerwów. Największy problem jest z przeciągnięciem nowego wężyka przez profil zamknięty. Ja użyłem wcześniej wspomnianego plastikowqego łacznika przewodów spryskiwaczy od poloneza zaczepiłem na stary waż i jakoś przeciągnąłem. Zajęło mi to 2 godziny z demontażem zbiornika płynu do spryskiwaczy. Podczas pracy poszły 4 browary ale dodam, że okoliczności przyrody sprzyjały. Piękne słońce i 20 stopni na plusie. Życzę powodzenia.

Witam Trochę odświeżę ten post, szukam owej rurki na przód do spryskiwaczy szyby nie mogę znaleźć... pisałeś że wymieniłeś całość, pamiętasz może jaką średnicę powinien mieć nowy wąż ? kupiłbym gumowy i wymienił po całość z góry dzięki za pomoc Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję odpowiedź na swoje pytanie może komuś się przyda :)

Wąż o numerze  1J0 955 751D w ASO WV na dzień dzisiejszy około 27 euro za metr!

złączka którą mi koledzy polecili o numerze 443-955-665 kosztuję 1,77 euro 

kupiłem założyłem i trach wąż peszowy pękł kilka centymetrów dalej...

jutro jadę i kupię kilka metrów węża o średnicy 4 i 5 i spróbuję cały zmienić po całości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 euro za metr ???

Dżizas.

Jakie są wymiary tego wężą Fi zew. i wew. ?

Może by coś dobrał z przewodów od kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do środka pękniętego wężyka wsadzałem wężyk sztywny od pneumatycznie otwieranych zamków z a4 b5, później na wcisk nagrzany zapalniczką ori wężyk spryskiwacza. Na koniec opaska termokurczliwa długości około 5cm i odpowiedniej średnicy. Nie ma opcji żeby puściło, naprawialem to ludziom kilka razy- żadnych reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta cena mnie zmiotła gdzie na ALLedrogo znalazłem taki sam za około 12 złotych za metr,  średnica wewnętrzną owy wąż peszowy ma dwie (znalazłem gdzieś na zagranicznej stronie ) na prostej końcówce około 4.48 a na tzw karbowanej 4.78 jak dobrze pamiętam. Wąż już kupiłem czarny gumowo-silikonowy od Opla o średnicy 4,5 mm na 6mm czekam na koniec choroby i cieplejsze dni wyrzucę stary założę nowy i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka po całości z tym wężem.

Zauważyłem, mokrą na niebieski podsufitkę z tyłu po prawo i rozebrałem te wszystkie plastiki aby obczaić co i jak, ale niestety okazało się, że leci gdzieś od klapy.

Rozciąłem tą gumę w której siedzą przewody, bo liczyłem na znalezienie tam jakiejś złączki i szybką wymianę, ale się przeliczyłem, bo żadnej tam nie ma... Jeszcze dodatkowo ujebały mi się mocowania tych dwóch plastików osłaniających zawiasy...

Znalazłem jednak pęknięcie samego przewodu i zastanawiam się czy jak to skleję poxipolem to będzie trzymało...
Do tej gumy to napcham silikonu, żeby w przypadku kolejnej awarii nie walił mi ten płyn do kabiny.

Gratulacje pomysłu z takim gównem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś naprawiłem to ustrojstwo,wszystko rozebrane bez żadnych uszkodzeń bo juz nie pierwszy raz to rozbierałem (za pierwszym razem osłone zawiasu uszkodziłem ?). Wężyk w 2 częściach wyciągnąłem z gumy (odcinek od silniczka wyciągnąłem trytką),połączyłem połówki plastikową rurką,pierw obie połówki wężyka oblepiłem klejem poliuretanowym, wcisnąłem na maxa ile się dało do rurki i na to termokurczka. Jest teraz ok,tyle że przy samym silniczku kilka kropel się zebrało,ale to problem z samym połączeniem z silniczkiem który był już wymieniany na nowy.

20200624_100320.jpg

20200624_104114.jpg

20200624_110236.jpg

20200624_110403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych. W aso są złączki do łączenia tych wężyków. Koszt ok 4zl. Ttrzyma bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, silnik napisał:

Tak dla potomnych. W aso są złączki do łączenia tych wężyków. Koszt ok 4zl. Ttrzyma bardzo dobrze.

Numer złączki podaj jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: 443955665

Wystarczy  Google wpisać ten nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten sam co wcześniej ktoś podał,kawałek wężyka z gumy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...