Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Synchronizacja rozrządu 2.0 TDI BRD 170 km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

SotoM Jaka ma być ustawiona synchronizacja rozrządu 0.0 czy coś na plusie 1.0 tak tu widzę piszecie..

W każdym modelu silnika , czy to jest j/w BRD czy BPW ????

Sprawdzałem dziś na kompie i mam ( - 2,5 ) Czy to wymaga korekty ???

Opublikowano

Ja w BLB (octavia) z taką synchro bedę przestawiał-gościa denerwuje spalanie na b.j. Co najleprze aso rozrząd robiło.w/g aso nie ma potrzeby robić korekty i podłączać WASa -zostalo złożone na blokady i to jest najważniejsze... :D i weź tu z debilkami doradcami gadaj... B)

Ogólnie temat podlega pod Brd 16v -te motory najlepiej pracują w zakresie +/-1. Ja np u siebie mam na równe 0.

Jeśli chodzi o 8v to zauwazylem że te motory tak bardziej sychro.zdala od 0. Kolesiowi ust.na +2,5 poprostu trzeba fure potestować przez kilka dni...poobserwować-zbieranie sie,spalanie. Dużo motorów nie koniecznie na 0 idealnie pracują...

Edytowane przez SotoM

Opublikowano

dokładnie, kazdy silnik inaczej reaguje na synchronizację wałka

Opublikowano

16V lubią minusy a 8V plusy

Opublikowano

Czy utrata mocy może być spowodowana ustawieniami takimi jakie mam na minusie ( -2,5 )

Na ile ustawić w takim razie ???

Opublikowano

16V lubią minusy a 8V plusy

chyba nie można tak generalizować, ojciec ma co prawda paska ale też 2.0 TDI BGW a więc 8V i on zdecydowanie lubi minusy.

Opublikowano

No więc pisałem ogólniki.

Praktyka mówi tak że klient przywozi auto, mówi telepie, śmierdzą spaliny itp. Diagnostyka komputerowa ukierunkowana na synchronizację wałka rozrządu. Po odczytaniu wartości synchronizacji koryguję je na odpowiednie dla danego modelu.

Jaki model to + lub -.

Opublikowano

Też się wczoraj pobawiłem-pierwotny odczyt 0,73* ale dopiero za piątym razem trafiłem w punkt 0 bo wychodziło albo na + ,albo na -.Rzeczywiście trudno trafić.Założenie blokad z lusterkiem bezproblemowe.Praca silnika jakby miększa,odpalanie było i jest bezproblemowe,także na zimnym.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Dla BRD jak najlepiej ustawić synchronizację? Bo mam na 0 ale śmierdzi z wydechu jak cholera i czasem gdy nie rozgrzany to trochę nie równo pracuje na wolnych obrotach.
Jak ustawić też tą synchronizację na wałku wydechowym?

Opublikowano
Dnia 26.05.2017 o 11:47, PawelVK napisał:

Dla BRD jak najlepiej ustawić synchronizację? Bo mam na 0 ale śmierdzi z wydechu jak cholera i czasem gdy nie rozgrzany to trochę nie równo pracuje na wolnych obrotach.
Jak ustawić też tą synchronizację na wałku wydechowym?

Ustaw na -1.5. Z doświadczenia wiem że 0.0 nie zawsze pomaga.

Opublikowano
12 godzin temu, Pawelkiwi napisał:

Ustaw na -1.5. Z doświadczenia wiem że 0.0 nie zawsze pomaga.

Dzięki bardzo

A wydechowy?

Opublikowano

wydechowy ustawia sie do ssacego, jak juz jest ustawiony na odpowiedni kat.

krecisz walem poprzez klucz lub przestawiasz auto na 5 biegu az blokade mozna na niego wcisnac, wtedy wydechowy sie luzuje i lekko przekreca az druga blokade mozna zalozyc i sie skreca.

To wszystko co trzeba zrobic.

Edytowane przez moniuh

Opublikowano

Wałki blokuje się na blokady. Obydwa wydechowy i dolotowy. Odkręcasz 6 śrub 13 na fasolkach blokujących koła rozrządu. Ruszasz wałem lub na włączonym biegu samochodem i zmieniasz pozycję dwóch naraz. 

Opublikowano
Dnia 29.05.2017 o 21:44, Pawelkiwi napisał:

Ustaw na -1.5. Z doświadczenia wiem że 0.0 nie zawsze pomaga.

Hej, czy dla BLB tez najlepiej bedzie -1.5 ?? :hi:

Opublikowano

Uważam że -1,5 będzie ok

Opublikowano
Dnia 10.06.2017 o 00:51, Pawelkiwi napisał:

Uważam że -1,5 będzie ok

Dzięki :hi:dziwi mnie to, że testowalem różne ustwienia i silnik (BLB) chodzi idealnie na -2,5 :decayed:

ustawiam synchro zawsze ssacy plus wydechowy na blokady... inne ustawienia to telepanie mniejsze lub większe plus głośna praca...

Edytowane przez Lastk

  • 1 rok później...
Opublikowano

A jeśli wałek ssący jest już ustawiony prawidłowo a na wałku wydechowym nie mam już możliwości regulacji to co wtedy ? Zdjąć rozrzad i obrócić kołem od wałka wydechowego? Brakuje mi 1/4 otworu aby włozyć blokade na wałek wydechowy lecz juz nie idzie dalej koła obrócić od wałka wydechowego. Śruby są na fasolkach już do końca.

Opublikowano
Godzinę temu, Vassyli napisał:

A jeśli wałek ssący jest już ustawiony prawidłowo a na wałku wydechowym nie mam już możliwości regulacji to co wtedy ? Zdjąć rozrzad i obrócić kołem od wałka wydechowego? Brakuje mi 1/4 otworu aby włozyć blokade na wałek wydechowy lecz juz nie idzie dalej koła obrócić od wałka wydechowego. Śruby są na fasolkach już do końca.

Ale cudujesz....

1. zdejmij pasek

2. zablokuj wał

3. zablokuj prawe koło, śruby w fasolkach muszą być na Maxa z lewej strony i nie dokrecone 

4. zablokuj lewe koło, śruby tak samo

5. załóż  pasek od strony pompy wody

6. napnij pasek,  jak koła się przesuną do dokrecasz i zdejmujesz blokady 

Edytowane przez Dev

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

diesli ogolnie ludziom nie naprawiam ,ale sobie niestety muszę ) wymiana rozrządu w BRD   po wymianie  grupa 004 ,4 okienko pokazuje 1,75 na plusie ,,odpala fajnie ,rozrząd wymieniany na blokadach ,ale zrobiłem korekcje na -0,73  a na wyższych obrotoach schodzi do - 0,35     dobrze ,czy źle ????  popraiać coś???

 

Opublikowano

Jest ok

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.