Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy Dekory LED


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

Ja liczę na to iż w sobotę znajdę czas, bo jak na razie to nawet po tyłku nie mam się kiedy podrapać :P. Tylko że ja od razu będę rezał wszystkie dekory i lekko inaczej niż Kaju, lecz jak zrobię to pokażę kilka foto ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jednak nie dam rady centralnego zrobić, bo mam przy kompie trochę roboty, ale jutro ostatecznie będzie gotowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z pracy zajechałem do sklepu elektronicznego i zamówiłem sobie pasek LED w kolorze czerwonym. Myślę, że 5m wystarczy na 4 drzwi + front. Przewód mam, cynę mam, izolację mam. Tylko samych LEDów mi brakuje. No i czasu :-)

Może w sobotę znajdę chwilę czasu żeby rozebrać centralny dekor i samemu pokminić jak wpasować pasek LED pod spód (jakieś inne kolory mam, więc na przymiarkę jest :-) ).

Przy okazji...

Przypomniała mi się prezentacja Mercedesa klasy S i w nim zamontowano też takie podświetlenie jako ambilight. Kolor można dopasowywać bazując na palecie RGB:

2014-mercedes-benz-s-class-interior-photTranseco-2014-Mercedes-S-Class-Interior.133114_2014_Mercedes-Benz_S_Class.jpg

Jeśli ktoś chciałby oblukać filmik z innymi "bajerami" w Mercedesie (plus pokaz tego podświetlenia) to proszę:

https://www.youtube.com/watch?v=lDFDVeQlwlQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostanie Ci jeszcze. 75cm każde drzwi to jest 3m, na dekor jak pójdzie 100cm to max, bo odchodzi kolumna kierownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie to teraz pytania

mając rozpiskę elektryczna drzwi z tyłu czyli :

eleod_MY04.jpg

podpinamy się pod pin 6 i 1 od oświetlenia klamek w szarej dużej kostce co się wpina w sterownik szyb

a jak jest z przodu nigdzie nie mogę tego znaleźć - czy jest analogicznie z tyłu i przodu ????????????

Edytowane przez oprych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 masa, 1 +12V, z przodu powinno być analogicznie. A podepnij się pod głośnik, będą migały w rytm muzyki :decayed: za gówniarza się w szalonezie driftolonezie polonezie takie tajuningi robiło :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaju - zamówiłem z zapasem. Do czegoś innego się wykorzysta w razie potrzeby, a jak nie to poleży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się łudził iż da się podłączyć oświetlenie do iluminacji klamek bez demontażu boczka niech się nie łudzi. To niewykonalne, przez co termin moich prac prawdopodobnie przesunie się o tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się łudził iż da się podłączyć oświetlenie do iluminacji klamek bez demontażu boczka niech się nie łudzi. To niewykonalne, przez co termin moich prac prawdopodobnie przesunie się o tydzień...

Przecież o tym pisałem... BTW mój termin też odroczony, bo mam nawał roboty przy kompie. Dzisiaj w nocy może skończę, efekty będą widoczne w sygnaturce :wink: oczywiście już zapraszam do sklepu internetowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził :P Powiem Ci że ja będę taśmę kleił do boczku a nie do dekora, dziś testowałem i daje radę takie rozwiązanie a przy okazji można spokojnie dekor demontować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził :P Powiem Ci że ja będę taśmę kleił do boczku a nie do dekora, dziś testowałem i daje radę takie rozwiązanie a przy okazji można spokojnie dekor demontować :D

Pokaż potem fotki jak przykleiłes :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam przyczepione do boczka, zdjęcia gdzieś się przewijają w temacie :P

Od razu mówię - jak dacie za gruby przewód do taśmy led to możecie mieć problem z jego ułożeniem. Ale jest na to sposób - rozgrzejcie przewód suszarka do włosów i wtedy możecie go idealnie ułożyć. Ja tak właśnie zrobiłem u siebie bo najpierw wszystko kupiłem, a dopiero później kombinowałem jak kabel puścić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak do boczka przykleisz to nie będzie jaśniej świecił dekor?mi się wydaje że tak. Jak kto woli ale ja bym chciał lekko podświetlić dekor. Doczekamy się pewnie foto jak podświetla na boczku i na dekorze przyklejona tak że wedle gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł pokazać bo dzisiaj tylko testowo przykleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak twierdzisz kaju to lepiej do boczka przykleić taśmę nie trzeba będzie się martwić przy kolejnym demontażu dekoru że pourywasz kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zobaczyć. ja wiem że dekorów zmieniał nie będę, a do demontażu tapicerki będzie się uważać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...