Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś jest nie tak. Termostat?


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdzić ten czujnik mogę tylko przy pomocy kabla i porównać temperatury na blacie i na kompie czy są inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki Dev!

Dzwoniłem pytałem i ori termostat 108 zł a z wahler 37.50 zł ;) Tak więc co polecacie ? Z tego co wiem to wahler robi to dla audi te części ? Ktoś miał montowal ten termostat firmy wahler ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem wahlera z allego poltora roku temu i dziala bezproblemowo. Ja mam do pracy 5,5km. Przy temp -2 osiagam 70-75stopni, dodam ze nie mam narazie zalozonej oslony dolnej jak i gornej. Kiedys gorzej sie nagrzewal, ale zmienilem plyn chlodzacy z jakiegos zielonego gowna na ori g12+ i odrazu zaczol lepiej grzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowalem wahlera miesiac temu ponad 2000 km i bajka pozdrawiam

Ps. Temat walkowany tysiac razy

wystrugane jednym palcem na szybkosci wiec badz wyrozumialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaplacilem za 2 butelki koncentratu G12+1,5l z przesylka 80zl z allegro i rozrobilem 1:1 z woda destylowana. Teraz widzialem ze sprzedaja g13, to podobno to samo jakby co.

http://allegro.pl/plyn-chlodniczy-g12-g13-vw-audi-skoda-oryginal-i4829951303.html

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do mojego mechanika i powiedział ze płyn ten g12 do audi 5l 37zl jakoś tak.

A gdy wymienialiscie termostat, to uszczelkę tez dawaliscie nowa ? I czy w ogóle ona jest w zestawie z termostatem czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna byc ale tylko w podrobie, przy ori kupujesz osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

te same obajwy jak w pierwszym watku. wymiana termostatu 60zl z robocizna.

od tej pory 90 stopni trzyma nawet na eco-drivingu w obecnej temperaturze. Przed wymiana mial temperature 75-80 - przy 40 km to sklonilo mnie do wymiany.

pozd.

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wczoraj wymieniłem termostat na wahler i jestem jak na razie zadowolony ;) Bite 90 i ani niedrgnie; )

Dzisiaj temperatura -4°C i bez problemu weszło na 90°C po przejechaniu około 20 km ;)

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 10 kilometrów temperatura silnika max 60 stopni i chłodnica ciepła. Termostat jest uszkodzony gdyż nie powinien się otwierać przy takiej temperaturze.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 10 kilometrów temperatura silnika max 60 stopni i chłodnica ciepła. Termostat jest uszkodzony gdyż nie powinien się otwierać przy takiej temperaturze.?

Termostat się pewnie zaciął w pozycji otwartej. Wymiana na Wahlera/oryginalny i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z swoim Avf byłem u mechanika ale spokojnie sam to wymienisz ;) wystarczy zdjąć obudowę silnika, odkręcić ta taka kopułke z przewodem wyjąć termostat i oring ( taka okrągła uszczelka ), włożyć nowy termostat, później oring i zakręcić, zalać płynem, włączyć auto, dolewac płynu bo będzie ubywwc go i to wszystko :) Aha zanim odkrecisz musisz obudowę spod silnika zdjąć i dać jakiś pojemnik żeby płyn ci tam splynol no i musisz sobie kupić na dolewke trochę płynu ;) Tak to robił mój mechanik nie ja !:) Pzdr. ;)

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslon całą chlodnice i zobacz czy cos sie zmieni

Dev i ty takie rzeczy...

A sprawdzić ten czujnik mogę tylko przy pomocy kabla i porównać temperatury na blacie i na kompie czy są inne ?

Sprawdzisz ale tylko wyraźną roznice w odczycie pomiedzy dwoma czujnikami zabudowanymi w jednej obudowie. A przecierz oba moga byc juz trafione i co wtedy... Prawidłowo to tylko z miernikiem w lapkach i odnoszac odczyty do wzorcowej chatakterystyki - ma tam naniesione wlascowe pole (zakresy) pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Auta zmienilem plyn,termostat i czujnik G62 bo pokazywal glupoty. Przy dodaniu mocniejszym gazu temperatura spadala. Po wymianie tego auto przy temp minusowej lapie 90 stopni. Clima chodzi. Auto krece do 2 tys takze nie zamocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...