Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja stag do 1,8t 140kw(bex)


kenzo30

Rekomendowane odpowiedzi

Powinno ciągnąć na lpg do odcinki, bez zająknięcia

pewnie ciśnienie pada i dlatego przełącza, lub gazownik ustawił obroty max na gazie 5tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno ciągnąć na lpg do odcinki, bez zająknięcia

pewnie ciśnienie pada i dlatego przełącza, lub gazownik ustawił obroty max na gazie 5tys

dziś byłem na przeglądzie LPG mówiłem o tym gazwonikowi i ustawił do odcinki, zero błędów wszystko fajnie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam instalacja w końcu zrobiona jak pisaliscie czyli

stag4,

baracudy 130

ac R01 czerwony

przewód 8mn

wlew pod klapka

butla 72l w kole zapasowym

i teraz moje pytanie jakie logi zrobić zeby sprawdzić czy wszystko jest ustawione poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski zamontować bardziej pionowo i skrócić węże (wtysk-kolektor)

Co do logów to mieszanka uboga trzeba poprawić strojenie

U siebie mam tak:

IMG_20131021_132542_zps9af82ee3.jpg

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski zamontować bardziej pionowo i skrócić węże (wtysk-kolektor)

Co do logów to mieszanka uboga trzeba poprawić strojenie

U siebie mam tak:

edexp - jakie powinny być odczyty na kanale 033, żeby stwierdzić, że mieszanka jest ok, a jakie że jest na bogato. Lambda powinna oscylować od 0 do 1V - na logach zrzucane są odczyty od 0.56 do 1.36V - nie do końca to rozumiem... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na volty a na %

ECU daje na plus i to sporo czyli ubogo jest.Ma być jak najbliżej zera

Przy wyższych obrotach masz juz ponad 20%.

25% to już check

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź kolego edekxp a powiedz mi jeszcze czy skrócenie wezykow poprawi prace instalacji czy to ma być zabieg czysto estetyczny,bo u ciebie to ładnie wygląda.w sobotę podjadę do gazownika i dam znać co poprawione i jak.

A jeszcze jedno pytanie.Mam usunięty wkład katalizatora i czy może mieć to wpływ na wskazania mieszanki ( uboga,bogata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im krótsze wężyk tym lepiej,podawanie gazu jest szybsze,

można zrobić jeszcze tak,

2ijeo5q9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam usunięty wkład katalizatora i czy może mieć to wpływ na wskazania mieszanki ( uboga,bogata)

Nie

Wężyki jaknajkrótsze tak jak napisał @darko

U mnie samego weżyka pomiędzy wtryskiem a kolektorem jest około 1cm, reszta jest nasunięta na krócieć wtrysku i wkrętkę

Sam to przerabiałem, miałem wcześniej lipną listwę i węże około 20cm

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj u gazownika poprawił strojenie auto troche lepiej ciagnie na górze ale dziś przy spokojnej jezdzie przy 2000 obrotów wyskoczył mi taki bład i zapalił się czek

Sunday, 19 April 2015, 18:34:25:0
VCDS-Lite Version: Release 1.2
Control Module Part Number: 8E0 909 518 AH
Component and/or Version: 1.8L R4/5VT G 0002
Software Coding: 0011711
Work Shop Code: WSC 63251
VCID: 769F65DB41DF
1 Fault Found:
16804 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold
P0420 - 002 - Lower Limit Exceeded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal środek z kata.Możesz spróbować wstawić emulator nie kosztuje wiele.U mnie się sprawdzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład z katalizatora mam usunięty, bo był luźny i brzeczal.Gazownik mówił, że może wkręcić jakąś tulejke na drugą sondę i czeka już nie powinien wywalić.A co do wężykow między wtryskiem a kolektorem to mi je skróci, tylko że niewie czy da rade założyć opaskę na króciec kolektora.

Witam tulejki nie pomogły musiałem usunąć drugą sondę w sofcie zrobił mi to kolegą Tom A4 i już szrek się nie swieci. Wezyki między wtryskiem a krućcem gazowni mi skrócił ale i tak zostało około 3 cm, popracowal nad strojeniem I do 5tys.obrotów jest ok później trochę za ubogo,ale gazownik popracuje nad tym przy kolejnym przeglądzie instalacji LPG .Dzięki za pomoc w doborze instalacji i za wszystkie wskazówki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka maksymalna odległości powinna byćpomiędzy wtryskiem gazu a kolektorem?


I czy jest faktycznie duża różnica czy zamontuje się wtryski na listwie czy pojedynczo? Mój gazownik zaleca na listwie i mowi że do 20cm odłegłośc miedzy wtryskiem a kolektorem nie gra roli????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro by nie grało roli to po co wtryski benzynowe są najbliżej zaworów ssących.

Auto na listwie też będzie jechać ale wciśniecie szybkie pedału gazu nie jest takie szybkie jak na pojedyńczych wtryskiwaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro by nie grało roli to po co wtryski benzynowe są najbliżej zaworów ssących.

Auto na listwie też będzie jechać ale wciśniecie szybkie pedału gazu nie jest takie szybkie jak na pojedyńczych wtryskiwaczach

Ok. Dzięki za info. Poproszę żeby zamontował jak najkrócej

Skoro by nie grało roli to po co wtryski benzynowe są najbliżej zaworów ssących.

Auto na listwie też będzie jechać ale wciśniecie szybkie pedału gazu nie jest takie szybkie jak na pojedyńczych wtryskiwaczach

LPG zamontowano :) wężyki około 2cm długości :) różnicy nie odczuwam póki co.. tą plastikową osłonę na górze ze znaczkiem audi docinałeś u Siebie żeby zmieściły sie wtryski? I drugie pytanie ile Tobie pali po mieście LPG? Przy normalnej jezdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...