Jump to content
IGNORED

Pytanie o KATA

BF10
 Share

Recommended Posts

Panowie po wymianie tłumików samochód nadal jest trochę za głośny, kupiłem go bez kata wiec pewnie tu jest przyczyna. Czy można kupić używanego i dołożyć go? Nowy trochę kosztuje :)

Można ale nie masz gwarancji, że kupujesz sprawny - moze być wypalony który będzie głośny albo może zamulić Ci auto jak będzie przytkany

Ja wycinałem kata i w jego miejsce dałem tłumik przelotowy. Nie było różnicy w dźwięku . Zobacz w jakim stanie masz plecionkę i pozostałe tłumiki.

Moze nadal masz gdzies nieszczelnosc ja nie mam kata a sama pusta puszczke i dziwek jest metaliczny przez to wyższych obrotach :angry: ale nie moge powiedzieć ze jest głośno :) Montowanie kata zeby wyciszyć układ troche słabe rozwiazanie wg. mnie jak wszyscy sie ich pozbywaja, silnik ma bez niego lzej ;)

Panowie żeby nie zakładać nowego tematu , jak wytnę kata w AHU to zostawić pustą puszkę czy wspawać w puszkę rurkę ?? jaki będą plusy i minusy ?

jak wytnę kata w AHU to zostawić pustą puszkę czy wspawać w puszkę rurkę ??

wspawac w puszke rurke bo bedzie brzeczalo w wydechu, nie mowiec ze przeplyw bedzie do duszy....

odświeżam temat, jaki kupić żeby wyciszyć dźwięk ? jakiś ori ? nie ori ? co polecicie ?

zamawiasz coś takiego : http://allegro.pl/katalizator-zwezka-tlumik-strumienica-hit-nowosc-i5007470847.html

wspawasz to w miejsce katalizatora i będzie git, żadnego brzęczenia i wydech powinien się wyciszyć przez to zwężenie.

dodatkowo sprawdź w jakim stanie jest złącze elastyczne (plecionka), bo może warto to wymienić razem z tym tłumikiem. polecam plecionki firmy fischer.

muszę wyciszyć ten dźwięk :) myślałem, żeby wstawić normalny katalizator, ale cena też odstrasza :)

i jest w miarę tanie :)

Też mnie interesuje lekkie wyciszenie tłumika ale u mnie skończy się na wymianie całości od początku do końca. Środkowy i końcowy mam przegnity (jeszcze oryginał). Ja zaryzykuje i kupie ten z linku. Ze 3-4 lata powinien wytrzymać przy moich przebiegach.

Edited by Mesiah

ja wymieniłem środkowy i końcowy, też dawały o sobie znać :) wyciszył się, ale nie do końca :) jak wytrzyma 4 lata to byłbym zadowolony :D

Jak nie będziesz upalał to da radę.

upalał w jakim sensie ? :D

Żebyś nie zaglądał za często na czerwone pole obrotomierza.

praktycznie tego nie robię :D

Bo i nie ma po co przy tym silniku. Powyżej 5 tyś dostaje zadyszki.

BF nie wiem czy o tym Ci pisałem, tak się zastanawiałem czy będziesz tym zainteresowany bo również mam taki w ofercie, to przelotowy dedykowany tłumiczek który zastępuje kata ale jest wzachowanej formie jak OEM

masz rację :D zapewne niedługo też zaopatrzę się w tego kata co mi wysłałeś :)

BF nie wiem czy o tym Ci pisałem, tak się zastanawiałem czy będziesz tym zainteresowany bo również mam taki w ofercie, to przelotowy dedykowany tłumiczek który zastępuje kata ale jest wzachowanej formie jak OEM

dobrze wiedzieć powaguspisz, wolę kupić tu na forum niż z alledrogo :)

Podaj cenę i czy dajesz w komplecie cybant i uszczelkę. Może więcej osób skorzysta. Temat dość mocno wałkowany.

Fajne rozwiązanie buczenia :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka