Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Avant 1.8TQ nogaro blue! Quattro/DP/Wydech/FMIC


mebleusz

Rekomendowane odpowiedzi

Graty fury kolego. Ładnie się prezentuje. Kola masz 8 cali i na nie oponki 225/40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refleksów żadnych nie ma, jak na pierwszy raz to jestem zadowolony :)

wykaz czynnosci:

aktywna piana SG + apc SG

szampon megs+gabki tuningkingz (krusza sie, nie polecam)

meguiars quick detailer+glinka valetpro

jeszcze raz szampon

recznik+fibry

ipa na calosc

menzerna fg400 + zielony pad 3m

meguiars ultimate compound + zolty karbowany pad

zymol hd cleanse + czarny miekki pad

finish kare 303 glaze + czarny miekki pad

jako wosku uzylem dodo juice hard candy

sg back2black na oponach, rainx na przedniej szybie

szyby umyte sg perfect glass cleaner+fibra do szyb

wnetrze odkurzone, apc shiny garage i czarny wunderbaum

pb382_forum12.jpg

yv79_forum1.jpg

cd446_forum123.jpg

om305_forum3.jpg

vp630_forum4.jpg

hn671_forum5.jpg

ty866_forum7.jpg

jk21_forum6.jpg

ao845_forum8.jpg

ye617_forum1234.jpg

vw898_forum9.jpg

ig308_forum15.jpg

if950_forum10.jpg

pv65_forum11.jpg

fe147_forum13.jpg

mm402_forum12.jpg

uz268_forum14.jpg

A teraz czas na zasłużone piwko :krol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś rotacją czy DA. Na focie widać Kraussa jak się tobie nim pracuje ? Jestem na etapie wyboru DA:)

Raczej 3 etapową korektą bym nie nazwał, cleaner nie wchodzi w etap korekty bo idąc tym tropem nakładanie wosku można by podciągnąć pod etap krekty :)

Wymywałeś zarówno pastę czy UC jeżeli nie to po wymyciu wypełniaczy z UC I 400 zapewne zauważysz hologramy. Z drugiej beczki jak długo leży u Cb SG B2B kończy sie endurance a efekt na fotach fajny.

Ale kolorek zaje...isty do wyciągania i robi napewno mega efekt na żywo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lare epl41 , pierwszy etap menzerna , drugi megs uc, trzeci etap finish kare glaze, wymywalem cleanerem po menzernie i uc. B2b troche lezy ale autoglym do opon byl lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdroższa z tego wszystkiego to maszyna bo to koszt ~500-600zł, cleaner zymola tez dosc kosztuje ale to akurat mialem pozyczone a tak to pady do maszyny po 30-40zł/sztuka czyli ze 100zl za pady, okolo 100zł za 3 pasty no i reszta to juz różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyne do polerki to mam o ile o taka chodzi. glownie chodzi mi o koszta wszystkich specyfikow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "specyfików" odwiedź jakikolwiek sklep detailingowy w necie i zorientujesz się, że nie jest temat tani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na moj studencki budzet to ciezko by było kupić wszystko na raz, ale przez jakis czas sie nazbierało :)

z nowości to pękł kolektor i wydmuchała się uszczelka kolektor-turbo... chyba delikatne kreski na AOW nie służa mojej A4 :grin:

Po delikatnej pojeżdżawce po obwodnicy coś zaczęło głośno chodzić, podjechałem do kolegi z migomatem, myślałem, że zaspawamy co trzeba i będzie git. Po 5 minutowych oględzinach okazało się, że to wydmuchana uszczelka jest powodem przedmuchów pod maską. Po wstępnym zastanowieniu padła decyzja, skoro już odpinamy turbo od kolektora to czas wsadzić coś większego. Więcej info wkrótce :decayed:

ob885_lolpekloxdd.jpg

Edytowane przez mebleusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie przód to bliźniaczka mojej :D

ładna furmanka i właściciel potrafi sam o lakier zadbać :hi: szacuneczek ...

nie tak jak ja :dziura: w cudze ręce jedynie oddać ;)

bezawaryjności :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu zamów sobie nowy przewód olejowy w aso,gdyż w starym może być sporo nagaru i to ciężko zobaczyć.nowe da ci pewność lepszego smarowania turbiny. Tak się powinno robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła w dobre ręce, może kiedyś da się zorganizować jakiegoś spota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenty ;)

wkurzają mnie w tym aucie listwy drzwi dolnych s4, których nie da sie dokupić w normalnych pieniądzach w pl, więc..... lecą do mnie z UK :grin:

przy okazji wymiany jednej uszczelki turbiny, dokupiłem cały zestaw elringa (jak już wymieniać to porządnie, żeby to miało ręce i nogi), przewód olejowy też już do mnie leci więc niedługo turbinka dostanie mały "serwis"

mam jeszcze do was małe pytanko, myslicie ze beda pasowaly oslony klamek zewnetrznych (same te blaszki na klamke) z a6 c5? na allegro sa w moim kolorze i zastanawiam sie czy zamiast malowania w garazu moglbym po prostu dokupic z a6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za listwy? Chhyba będę rozbierał swoją s4 na graty

50 funtów + shipping

rx276_11922010_865716723505784_410654007

przyjechala do mnie paczka z pierdolami, dokladka z cupry, znaczek na tylna klape i jeszcze nieodebrane z poczty klamki bez odpryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cupra wbija :D Dobra decyzja hah

Noo trzeba cos przywariowac w koncu

Dobra czas na maly update:

wpadl nowy rozrzad rouville , podpora walu, nowe sruby mocujace wal, przegwintowane otwory w misce olejowej, filtr paliwa, klamki, dokladka cupry, nowy plyn chlodniczy, przy okazji zostal lepiej spasowany przod, nowe przewody hamulcowe, znaczek na klape

Plany na najblizsze dwa tyg to zestaw naprawczy zaciskow na tyl, nowe klocki i linka recznego, olej, moze lekkie dystanse na tyl bo na fotach felgi wygladaja jakby sie lekko topily w nadkolach

Ogolnie auto stalo 2miesiace pod chmurka i obok drzewa, musze kupic prickborta albo jakis inny specyfik zeby zmyc to cale gowno z lakieru bo piana i szampon z gabka nie daja rady. Oczywiscie listew jak nie bylo tak nie ma...

fb4a5a9258b9687dab9731226c6ab58a.jpgde98b549d3003b07249c7abba10f005e.jpg6cecbd0c60d504cf0925b0ec2c8ce902.jpg

625cea872f31e8f17f2f5cedcf3071b4.jpg

Edytowane przez mebleusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...