Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak zadbać o swoje 1.8 T BEX quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie chciałbym sie dowiedzieć na co zwracać uwage przy tym silniku . Pierwszy samochod benzynowy i quattro .Mam jak zadbać o tzw quattro . Jaki olej najlepszy do tego samochodu ?

Opublikowano

LM Synthoil High Tech 5W40 kupisz u dzik-a

Opublikowano

Można również Motul 5W40 8100 X-Cess

Dodatkowo - zrób logi to dowiemy się w jakiej kondycji jest Twój BEX...

Opublikowano

Poza tym pilnuj wymiany oleju i stanu płynów a będzie służył długo. Olej-polecam ten pierwszy.

Opublikowano

Dla extra maniaków jest jeszcze:

LIQUI MOLY SYNTHOIL ENERGY 0W40 :kox:
Opublikowano
  • Autor

Czyli 0W40 LM bedzie najlepszy do tego silnika przejchane ma 140 tyś km.

Opublikowano
  • Autor

Jest niedostepny ale coż. Cenna przebija wszystkie chyba oleje . Do diesla jest i do benzyny czyli do wszystkiego i do niczego czy to okreslnie nie pasuje do tego oleju ?Teraz jeszcze poczytałem na forum dodam audi nie ma gazu załozonego i pytanie ow40 czy 5w40 ? Czy płukanka nie zaszkodzi silnikowi :)?

Edytowane przez matex91

Opublikowano

Do 1.8t wklej 5w40 pewnie ze można 0w40

Co do plukanki na pewno nie zaszkodzi tylko trzeba toz głowa zrobić, kup płukanke LM u dzika z forum. Wlewaj tylko na cieply silnik i tylko przez bagnet oleju nie przez korek.

Ja w swoim pierwszy raz zastosowalem płukanke i jestem bardzo zadowolony. Co wymianę pewnie będę stosowal.

Opublikowano

Jak dostanie w pupę to koniecznie daj turbince się uspokoić i ostygnąć ....

Edytowane przez skerim

Opublikowano
  • Autor

A jeśli chodzi o filtry to jakiej firmy ?wczesniej do 100 dawalem filtrona ale chyba jest coś półke wyżej?o Turbinke trzeba dbać to prawda:)

Edytowane przez matex91

Opublikowano

knecht, mann

Opublikowano
  • Autor

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 vs Luqui Moly teraz taki dylemat czym sie rózni czy nie ma zbytnio znaczenia?

Opublikowano

Lałem jeden i drugi teraz leję tylko drugi moim zdaniem to jak porównywanie grupy volkswagena jest skoda, seat ,vw, i audi ja wybrałem audi, niby to samo 5W/40 a jednak inna jakość :grin:


Jak masz ochotę to literatura piękna 500 str. Ta strona też jest ciekawa http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/page-479#entry4285695

Edytowane przez sciemamcz

Opublikowano

Różnica jest taka iż ten motul to HC, a LM to PAO.

Opublikowano
  • Autor

Zamówiony olej Motul X-Max 0W40 i komplet filtrów chyba zastosuje płukanke bo nie wiem na czym jezdził :)

Opublikowano

chłopaki a tego LM Synthoil High Tech 5W40 moge tez lać do 1.8t avj 150KM?

Opublikowano

chłopaki a tego LM Synthoil High Tech 5W40 moge tez lać do 1.8t avj 150KM?

Tak, ponieważ cała rodzina 1.8T wymaga normy VW 502

Opublikowano

ja zalałem do swojego bexa x-clean 5w30... czy to jest w koncu dobry wybor?? bo tutaj widze ze LM ewentualnie millers trident. mam rozumiec ze motul to kiepski wybór??

Edytowane przez kapitan_chaos

Opublikowano

Motul nie, ale 5w30 tez nie bardzo

lepiej 5W40 lub 0W40

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.