Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy 1.8 T BFB... Raz ciągnie,raz nie. Pomocy


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio mam mały problem z autem. Odczułem wyraźny brak mocy, tj. jak kiedyś przy 2800 obr./min ostro auto rwało sie do przodu, tak teraz "raz chce i czuć to,a drugi raz nie".Dzisiaj przez ok 2 sek. było czuć jakby wszystko było w normie na 3 biegu,potem zaś nic "muł",jakby nie było turbo.Pomocy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak czasami miewam, z niecierpliwością oczekuje wyników bo u mnie nic nie znaleźli, nawet błędów,

czasami leci jak by miał 200KM a czasami jak opel astra 1.4i i nie zmienia się to do kolejnego odpalenia auta.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż zawór podciśnienia N75 z niego powinny wychodzić rureczki. Jedna z nich idzie do regulacji turbiną. Ja miałem to samo i ta cieniutka rureczka co idzie do Turba przytkała się. Wyczyściłem ją pzredmuchałem i auto śmiag dalej. Przy okazji wszystkie rurki dohodzące do tego zaworu przedmuchałem. Zawór ten znajduje się po lewej stronie za lampą pod plastikiem który zasysa powietrze do filtra. jeśli oblukasz cienką rurkę która idzie z Turba do góry to go wyczaisz. Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w obydwóch przypadkach to co mówi komp? Skoro nie idzie to pewno jakieś błędy się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie dwóch magików z kompami serw VAG-iem nie mogło się dostać do kompa głównego, coś mam spieprzone, nie można się połączyć więc nie widać błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakies odciecie antykradziezowe masz zalozone na

linie k w gniezdzie.

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer jest taki, że na tym złączu widać inne kompy samochodu ale sterownika silnika,ECU czy coś tam i np. do licznika ODO nie zajrzysz

Edytowane przez smart.bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer jest taki, że na tym złączu widać inne kompy samochodu ale sterownika silnika,ECU czy coś tam i np. do licznika ODO nie zajrzysz

Heh kabel albo Vag do modeli starszych na moim kablu nie łącze się z autami powyżej 2005 roku i jet tak samo że wchodze np. w moduł komfortu, radio a w silnik i inne rzeczy już nie. ja nadal proponuje byś zobaczył ten zawór podciśnienia sprawdź cy sie nie przytkał to nic nie kosztuje a może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to objawialo Za niskim ciśnieniem w kanale dolotowym.. tak jak wyżej kolega pisze , sprawdź szczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w zeszłym roku. Jeździłem z tym miesiąc czasu, nikt nie potrafił prawidlowo zdiagnozować co sie dzieje. Szukali rożnych usterek, komp nic nie pokazywał. Problemem okazała sie cewka. Wymieniłem i wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie zdarza sie,że czuć szarpanie (przerywanie,świece są nowe) jakby nie palił na wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie byly podobne objawy, silnik i turbo po remoncie a mocy nadal brak mialem juz dosc mechanikow bo najchetniej to kazdy by cos wymienil. Zaprowadzilem do servisu vw i okazalo sie ze kat zapchany kupilem zamiennik i teraz czuc te 163km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zlogować auto (logi dynamiczne) i coś bedzie wiadomo, a nie tylko sprawdzenie błędów jak wiekszość robi i na o"ko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem że jak deptalem to odcinalo i tak jak by się napędzał i check migal, a przyczyną był przetarty wezyk od turbo do zaworka, wymieniłem i jest ok, jeszcze mi został problem z obrotami falują i czasem rosną w górę tak do 2 tys i powoli spadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...