Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Odpalanie AJM gdy jest zimny... dymi i czasem telepie..


cookiemonster

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie napisalem bardzo czesto przy odpaleniu rano za samochodem pojawiala sie biala chmura dymu... czasem zatelepalo buda, czasem nie... czasem chmury w ogole nie bylo.. no ale im zimniej tym jednak telepie bardziej a chmura pojawia sie niemal zawsze. Na poczatku myslalem ze chmura to kwestia zlej ropy, no ale to sie nie do konca potwierdzilo.. czytajac archiwum doszedlem do wniosku ze moze to byc problem ustawien kompa. Pojechalem do serwisu, niestety komp mial byc za kilka dni, ale chwile pogadalem z kolesiem i powiedzial ze takie objawy, to kwestia swiec zarowych.

Wydaje mi sie ta diagnoza chyba calkiem trafna... u nich wymiana swiec kosztowala.. 300..

na allegro swiece BERU to 80 zeta + wymiana...

Co sadzicie? czy jednak najpierw znalezc diagnoste z komputerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogą też wtryski chyba być

pokusił bym sie o stwierdzenie ze nawet pompowtryski .... ;)

a wracjac do tematu ... sprawdz swiece,zrob diagnoze Vag'iem ... ciezko cos wywróżyc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogą też wtryski chyba być

poleciłem Ci gdzie na diagnozę VAG na priva

hej, dzieki za namiary

zadzwonilem tam, i mily koles powiedzial, ze te objawy to raczej nie na badanie kompem, tylko zasugerowal ze moze to zapowietrzenie ukladu paliwowego (!), lub swiece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogą też wtryski chyba być

poleciłem Ci gdzie na diagnozę VAG na priva

hej, dzieki za namiary

zadzwonilem tam, i mily koles powiedzial, ze te objawy to raczej nie na badanie kompem, tylko zasugerowal ze moze to zapowietrzenie ukladu paliwowego (!), lub swiece...

kiedy wymieniałes filtr paliwa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogą też wtryski chyba być

poleciłem Ci gdzie na diagnozę VAG na priva

hej, dzieki za namiary

zadzwonilem tam, i mily koles powiedzial, ze te objawy to raczej nie na badanie kompem, tylko zasugerowal ze moze to zapowietrzenie ukladu paliwowego (!), lub swiece...

kiedy wymieniałes filtr paliwa :?:

hm nie jestem pewny czy dwie zmiany oleju wstecz moj mechanik nie zmienial filtra paliwa... czyli ok rok temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mogą też wtryski chyba być

poleciłem Ci gdzie na diagnozę VAG na priva

hej, dzieki za namiary

zadzwonilem tam, i mily koles powiedzial, ze te objawy to raczej nie na badanie kompem, tylko zasugerowal ze moze to zapowietrzenie ukladu paliwowego (!), lub swiece...

kiedy wymieniałes filtr paliwa :?:

hm nie jestem pewny czy dwie zmiany oleju wstecz moj mechanik nie zmienial filtra paliwa... czyli ok rok temu...

to sie upewnij .... ;) i jak wiecej niz 30 tys km to ja bym zaczal od jego wymiany (znaczy sie filtra,nie mechanika ;) ) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie upewnij .... ;) i jak wiecej niz 30 tys km to ja bym zaczal od jego wymiany (znaczy sie filtra,nie mechanika ;) ) .....

ok.. poszperalem i znalazlem taki filtr.. podejrzewam ze ten bedzie dobry?

Nie mam etki niestety, czy moglbym poprosic o pomoc w tej kwestii? Czy ten filtr jest tym ktory potrzebuje? AJM 115PS TDi 2000r

http://www.allegro.pl/item156681334_filtr_paliwa_audi_a4_a6_passat_1_9_tdi_115km.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. poszperalem i znalazlem taki filtr.. podejrzewam ze ten bedzie dobry?

Nie mam etki niestety, czy moglbym poprosic o pomoc w tej kwestii? Czy ten filtr jest tym ktory potrzebuje? AJM 115PS TDi 2000r

http://www.allegro.pl/ite..._tdi_115km.html

W InterCarsie masz dobry filtr Knechta za 77zł

Dolicz z 10zł do tego z allegro (przesyłka), nie warto dopłacić 20zł ?

Numer VAG filtra do AJM : 8D0 127 435 (8D0127435)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. poszperalem i znalazlem taki filtr.. podejrzewam ze ten bedzie dobry?

Nie mam etki niestety, czy moglbym poprosic o pomoc w tej kwestii? Czy ten filtr jest tym ktory potrzebuje? AJM 115PS TDi 2000r

http://www.allegro.pl/ite..._tdi_115km.html

W InterCarsie masz dobry filtr Knechta za 77zł

Dolicz z 10zł do tego z allegro (przesyłka), nie warto dopłacić 20zł ?

Numer VAG filtra do AJM : 8D0 127 435 (8D0127435)

a dokladne oznaczenia filtra paliwa do AJM/ATJ dobrych firm to :

MANN - WK842/11

KNECHT - KC80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie zauważyłem że jak się zrobiło chłodniej to trochę dłużej muszę przytrzymać kluczyk przy odpaleniu ( na zimnym silniku ) niż zwykle i jak odpali to często lekko zatrzęsie trochę silnikiem ale za moment przechodzi trwa to ok 1 sekundy co to może być za przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź świece, filtr paliwa i powietrza, aku, kąt wtrysku.

P.S.

dzisiaj też mi się tak zachowała :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie zauważyłem że jak się zrobiło chłodniej to trochę dłużej muszę przytrzymać kluczyk przy odpaleniu ( na zimnym silniku ) niż zwykle i jak odpali to często lekko zatrzęsie trochę silnikiem ale za moment przechodzi trwa to ok 1 sekundy co to może być za przyczyna?

przyczyna żadna, tak się zachowuje diesel zimą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i mnie dopadło tez. Kiedys nawet w mrozy idpalał od kopa. A teraz musi tak ze 3 x zakręcić. A pózniej jeszcze trzymam go jak załapie bo słysze ze ewidentnie nie palą wszystkie gary. na 99% swiece do wymiany. Po wymianie dam znać czy sie poprawiło. Zaznacze ze jak jest ciepło tz powyżej 0 stopni to odpala na dotyk.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi dzik-a z forum u niego filtr Knechta 63 zl do AJM , polecam już kilka razy u niego brałem, z tym telepaniem to sie nie martw normalka przy niższych temperaturach u mnie też sobie zatelepie na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...