Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy ! Straszliwa wilgoć


pedro84111

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, w mojej a4 od jakiegos czasu strasznie paroja szyby. Jak jade sam paroja szyby z tylu. Jesli jade w cztery to paruja wszystkie bez wyjatku i nic nie daje nawiew na maxa na szybe, nie da sie w ogole jechac . Na caly weekend postawilem samochod w garazu otworzylem wszystakie drzwi i klape bagaznika wyciagnalem dywaniki wytrzepalem i wysuszylem, szyby dokladnie umylem i dodatkowo zastosowalem jakis preparat zapobiegajacy parowaniu. Wymienilem rowniez filtr kabinowy i bez jakich kolwiek zmian, 2 min w cztery osoby i caly samochod zaparowany wlacznie z szyba przednia. Zauwazylem ze w boczkach bagaznika stoi woda ale chyba nie bierze sie z zewnatrz bo sprawdzalem uszczelki lamp i uszczelke wlewu i nic nie przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, jak jadę w 4 osoby bez klimy nie da się jechać, już kolejną zimę się z tym męczę :(, odpływy przepachane, wszystko suche, filtry wymienione, nawet pochłaniacze wilgoci stosowalem troche dawalo albo wydawało mi sie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli macie szyberdachy to duze prawdopodobieństwo ze jest przypchany któryś z odpływów i woda leci po podsufitce do tyłu i po słupku C po boczkach do bagaznika ja tak mialem finałem tego była wymiana wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odpływy podszybia. Wrzuć do auta pochłaniacz wilgoci za tylny zagłówek. Szyby można szamponem ponoć przetrzeć i pomaga.

Edytowane przez samekgsx550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić czy układ nie jest cały czas na obiegu wewnętrznym.W przypadku klimatronika często się zdarza ,że silniczek od klapki nawiewu pada i nie przełącza.

Druga sprawa to dokładne wysuszenie auta i sprawdzenie czy nagrzewnica nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obieg otwarty i jak były deszcze bez przerwy parowalo. Zauważyłem ze klima pomagała lecz po jej wył. było jeszcze gorzej.

Mniej % koledzy :-)

P.S jak sprawdzić odpływy pod klima ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony filtr kabinowy, wybrana woda z boczkow bagaznika. Dokladnie umyte wszystkie szyby i jak jechalem sam to wszystko bylo wporzadku. Jadziemy w 3 osoby i wszystko wrocilo wszystkie szyby wlacznie z przednia zaparowane po przejechaniu ok 10 km, nie pomaga nawiew na szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy otwiera klapę obieg zewnętrzny. Bo być może gruszka nie trzyma podciśnienia która znajduje się pod schowkiem, lub wężyk rozłączył się. Wchodzi on miedzy dwoma wężami od nagrzewnicy i idzie do gruszki. Pomimo ze obieg masz otwarty na klimatr. To klapa może być zamknięta. Jesli klapę zamyka to z nawiewu powinno troche mocniej dmuchać na tym samym biegu wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze to chyba cos z nagrzewnica. Bo jak samochod postoi to tylko przednia szyba jest troche zaparowana w okolicy nawiewu, niby dywaniki i w okolicy tunelu jest sucho ale jednak to chyba nagrzewnica. Wszystko dziala normalnie cieplo zimno i dmucha tez normalnie, trzeba bedzie rozkrecic i sie okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najsampierw :) sprawdź klapę obiegu. Bo jesli jest caly czas zamknieta, to powietrze krąży w aucie i paruje. Wyjmij filtr kabinowy. Pod nim jest klapa. Sprawdź czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze to chyba cos z nagrzewnica. Bo jak samochod postoi to tylko przednia szyba jest troche zaparowana w okolicy nawiewu, niby dywaniki i w okolicy tunelu jest sucho ale jednak to chyba nagrzewnica. Wszystko dziala normalnie cieplo zimno i dmucha tez normalnie, trzeba bedzie rozkrecic i sie okaze

Jeśli chodzi o nagrzewnice to sprawdź czy Ci ubywa płynu chłodniczego. Miałem to samo-szyby zaparowane,mycie,nawiew,klima nie pomagało.Winna nagrzewnica.Po wymianie aż miło jeździć i do tego lepiej grzeje ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica może być, w wozie będzie taki dziwnie słodkawy zapach.

U mnie obieg otwarty i jak były deszcze bez przerwy parowalo. Zauważyłem ze klima pomagała lecz po jej wył. było jeszcze gorzej.
Mniej % koledzy :-)
P.S jak sprawdzić odpływy pod klima ?

Jak wyłączysz klimę to woda, która skondensowała na parowniku paruje, jak już parownik wyschnie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiera się woda pod dywanem z prawej strony za fotelem pasażera. Nie wiem gdzie szukać? Może uszelka pid relingiem dachowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko jasne, taki tłustawy osad na szybach i slodki zapach. Szykuje sie wymiana nagrzewnicy zobaczymy czy po bedzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiera się woda pod dywanem z prawej strony za fotelem pasażera. Nie wiem gdzie szukać? Może uszelka pid relingiem dachowym?

Sprawdź odpływ pod aku. bo to ta strona gdzie masz wodę. Dobrze by było zobaczyć z kanału korki w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko jasne, taki tłustawy osad na szybach i slodki zapach. Szykuje sie wymiana nagrzewnicy zobaczymy czy po bedzie wszystko ok

I do tego zapewne ubywa Ci płynu chłodniczego? Wymiana nagrzewnicy pomoze.Kupuj nissens,sam taka zakładalem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z kolesiem i podpowiedział mi pewny patent na sprawdzenie czy faktycznie jest to nagrzewnica.

Trzeba dokładnie umyć szyby od środka i nie używać ciepłego powietrza tj cały czas jeździć na LO.

Miałem straszna wilgoć pierwsze co to podejrzenie na podszybie a tam zero wody(dodam ze zaraz po kupnie auta wywaliłem zaślepki w kanałach odprowadzających które są w podszybiu)

Filtr nówka najlepszy węglowy.osuszać i filterek klimy 2 lata temu wymieniłem wiec to raczej nie to.

Potem wywaliłem całą obudowę filtra kabinowego osuszyłem gumki dałem to na silikon ale problem tylko zmniejszyłem do małego stopnia.

Dalej jest delikatna niebieskawa maź na szybach.

Możliwe ze może to być nagrzewnica jak płynu nie ubywa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...