Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Cabriolet 1998 1.8 20V


spetsnaz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na forum pojawiło się ostatnio kilka nowych bezdachowców postanowiłem i ja wrzucić kilka zdjęć swojego auta. Cabriolet jest w moich rękach już od roku.

Niestety, na polskim rynku ciężko było o egzemplarz, który oparł się "tuningowi", auta musiałem szukać u naszych zachodnich sąsiadów.

Zależało mi na 100% oryginale, bez jakichkolwiek pozafabrycznych modyfikacji.

Wybór padł na Audi Cabriolet z 1998 roku z powszechnie znanym z A4 silnikiem ADR (1.8 20V) i manualną skrzynią biegów.

4b0ad6f9ba3b1ab0m.jpg

Wyposażenie:

- standard dla cabrio, czyli elektryczne szyby i lusterka

- fotele podgrzewane skórzane

- dach składany elektrycznie

- fabryczny centralny zamek + alarm (kluczyk scyzoryk)

- kierownica s-line

Zrobione:

- rozrząd

- nowe koła ATS DTM i opony

- zakup i montaż oryginalnej instalacji audio (wiązka, radio Audi Gamma - kaseciak :), głośniki+subwoofer Nokia)

- zawieszenie H&R

- nowy schowek pasażera

- mnóstwo drobnych zaślepek, plastików i innych elementów.

Plany.. te najbliższe:

- hamulce 276x25 + Girling 60

- pompa hamulcowa 25,4mm

- wymiana uszkodzonej anteny elektrycznej

I trochę zdjęć z lata

c325c3913d5d6d76m.jpg

ae1b0a3f14b9cd34m.jpg

bbae41f543f74377m.jpg

66097f00968e758bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko zacne koło nie pasuje do niej i ta rurka pojedyńcza z pod zderzaka już lepiej wygląda z wersji cabrio 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smakiem widzę. Zero wiochy. Moja miłość od kliku lat ale jeszcze nie moge pozwolić sobie na dwa auta. Ogólnie 80 to super auta. Zazdroszczę. Tylko koło zmień:P

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felg nie zmieniam, jeżeli juz to jedynie oryginalny Ronal Bolero wchodzi w grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolero będą 100 razy lepsze bo do 80 pasują. Te są strasznie kiepskie i wyglądają jak kołpak. No ale felg jest mnóstwo.Sporo ładniejszych od bolero , zalezy tylko od zasobności portela i szczęscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolero będą 100 razy lepsze bo do 80 pasują. Te są strasznie kiepskie i wyglądają jak kołpak. No ale felg jest mnóstwo.Sporo ładniejszych od bolero , zalezy tylko od zasobności portela i szczęscia.

No właśnie problem w tym, że felg 4x108 jest bardzo mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolero będą 100 razy lepsze bo do 80 pasują. Te są strasznie kiepskie i wyglądają jak kołpak. No ale felg jest mnóstwo.Sporo ładniejszych od bolero , zalezy tylko od zasobności portela i szczęscia.

No właśnie problem w tym, że felg 4x108 jest bardzo mało :)

Witaj,

To prawda wybór felg w 4 x 108 mocno ograniczony.

Te by świetnie w Twoim cabrio wyglądały:

http://olx.pl/oferta/alufelgi-mam7-4x108-et35-lz201-8jx17h2-oryginal-niemcy-CID5-ID7eIZ3.html#9e865c8d33

Pozdrawiam i gratuluje pieknego autka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny egzemplarz :good: ale przód poliftowy i RS2 bardziej mi się podoba od "kwadratowego" S2 ;) kwestia gustu :) niedługo będzie można robić zloty cabrio A4-klub :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrąglaki montowali już parę miesięcy później :) na chwilę obecną zostaną fabryczne.. no chyba, że się jakaś pieruńska okazja trafi ;)

Rocznik 99 i późniejszy różnił się już tylko zderzakami. W moim roczniku fabryka zdążyła już zamontować soczewki, nową dechę, zegary, scyzoryk itp. od rocznika 2000 różnią ją tylko zderzaki.

Mnie też bardziej się podobają okrąglaki, szczególnie z racji mniejszej szpary pomiędzy zderzakiem a nadwoziem, ale ceny samych zderzaków i oświetlenia niestety powalają na kolana.

Pożyjemy, zobaczymy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem... pamiętam jak mój brat chciał to u siebie kiedyś modzić (miał rocznik '94). ja szukałem też polifta dla siebie, ale nie znalazłem.. dołożyłem niewiele i mam B6 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja tematu z ostatnich miesięcy:

Auto dostało kompletny nowy lakier + zabezpieczenie wszystkich elementów w Jani-Car (autoryzacja Bentley) z wymianą prawych drzwi na inne, na wcześniejszych było trochę szpachli.

Audi_Cabriolet_4.jpg

Wszystkie demontowalne elementy lakierowane oddzielnie, profile zabezpieczone, nowe mastyki itd. Zdjęcie już na etapie składania (w BVR Garage. Kolkov i Boberek dziękuję za wspólne noce ;).

Z przodu remont zawieszenia z wymianą kompletu elementów (Lemforder) + lakierowaniem proszkowym zawieszenia łącznie z sankami.

Układ hamulcowy z przodu zmieniony na dwutłoczkowy Girling G60 (regeneracja by Devastation) + komplet tarcz 276x25mm i klocków zmontowany na nowych podzespołach ATE (tarcze, prowadnice 10mm, przewody, gumy, jedynie klocki Ferodo).

12381241_10204386757628878_1019734869_o.jpg

Po lakierowaniu do auta trafił komplet nowych oryginalnych listew zewnętrznych oraz mnóstwo nowych plastików wnętrza, na których czas i przebieg odcisnął swoje piętno.

Na wnętrzu zależało mi szczególnie, bo jest to fabrycznie wersja Akoya. 

Audi_Cabriolet_7.jpgDSC_0149.JPG

Do auta trafiło fabryczne audio z Cabrio (Gamma z wąskim panelem 213mm + fabryczna wiązka z głośnikami i subwooferem Nokia.

Zamontowana nowa antena elektryczna Hirschmann 2050 z ori wiązką.

Obecnie na montaż czeka komplet fabrycznie nowego oświetlenia (Hella) łącznie z halogenami, kierunkowskazami, stopem i blendą tylną, amortyzatory klapy tylnej, kolejna część plastików wnętrza, uszczelek i innych akcesoriów.

W tym roku zamierzam zabrać się za kompletną renowację tylnego zawieszenia z wymianą piast, lakierowaniem proszkowym belki, renowacją zacisków itd. Zamówione już zostały nowe wiązki klapy tylnej.

Zapadła decyzja, że zostawiam fabryczne zderzaki (S2) i w aucie nie zagoszczą okrąglaki :)

 

Edytowane przez spetsnaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła nowa blenda klapy, teraz tylko czekać na ocieplenie.

 

16805343_10211695790855340_1919093252_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle do wiosny :kox: ja już się nie mogę doczekać aż się troszkę ociepli i aż wyczyszczą ulice z soli żeby wyjechać swoim Cabrio.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...