Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przejście na czerwonym świetle bez mandatu?


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ostatnimi dniami oglądaliście raport w TVN TURBO gdzie to wystąpił gościu z Anglii o "polskich korzeniach",który założył petycję na temat przechodzenia na czerwonym świetle.

Jego zdaniem Polska (kraina) jest jedynym Państwem w europie gdzie na pustej ulicy nawet jak nic nie jedzie musimy czekać na zielony światło by przejść nie karalnie.

Strona petycji: http://wyborcza.pl/1,75248,17349518,Mandat_z_przejscie_na_czerwonym_to_absurd__Jest_petycja_.html

Co o tym myślicie? Bo wg mnie jest to absurdalne, nie dość że my jako kierowcy musimy zważać uwagę na to czy zdążymy na świetle to dodatkowo będziemy musieli uważać na pieszych,którzy będą twierdzili "nic nie jedzie,lub jest daleko więc zdążę przejść na czerwonym"....

Skoro pieszy również jest uczestnikiem ruchu dlaczego do dnia dzisiejszego nie ma jeszcze petycji pt " przejazd samochodem na czerwonym świetle podczas gdy drogi są puste i nic nie nadjeżdża" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to. Dla Ciebie to jest absurdalne a dla mnie to jest debilizm totalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Londynie to normalne, przechodzisz na czerwonym a policjant nawet nie gwizdnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy dobrze się czujecie chyba znacie choć trochę przepisy RD ?? Qżwa nie ważne na jakim świetle jebniesz pieszego zawsze odpowiadasz zawsze jesteś ciągany.

Nie daj Boże rąbniesz takiego pajaca na czerwonym jak lezie a po takim czymś będzie ich od *** jak sobie wchodzi bo myśli że zdąży i co ? Ty odpowiadasz niech jeszcze zginie i nie będzie świadków

Jak udowodnisz że był na czerwonym wiem zaraz ktoś powie że kamerkę sobie kupi ta jasne każdy będzie miał kamerkę

Czerwone jest czerwone i za włażenie mandat - kierujący ma mandat za wjazd na czerwonym pieszy też ma bo jest uczestnikiem ruchu drogowego !

Niektóre przepisy w krajach Europy są tak debilne jak te z tym i bananami...

Przyjechał oszołom o "polskich korzeniach" i będzie chciał debilizmy wciskać ludziom.

Czerwone jest czerwone tak dla samochodu tak i dla pieszego ! a że w innych WIELKICH miastach sobie z tym nie umieli poradzić to nie znaczy że u nas trzeba zmieniać prawo na debilne

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widac jak sobie zachód z ciapatymi radzi więc niech nas nie pouczają lepiej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł sam w sobie bardzo dobry. Działa na świecie i się sprawdza. Sama latałem w Paryżu na czerwonym (na piechotę) tak jak wszyscy. Przez kilka dni łażenia nie widziałem żadnej "przykrej" sytuacji.

ALE ... polski naród jest póki co za głupi na takie przepisy, co widać chociażby po niektórych komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak udowodnisz że był na czerwonym wiem zaraz ktoś powie że kamerkę sobie kupi ta jasne każdy będzie miał kamerkę

Nie dość że będzie to walka z wiatrakami bo ciężko będzie to udowodnić no chyba że faktycznie masz rejestrator w samochodzie, to w dodatku szkoda auta :naughty:

Nie po to straciłem w szkole 2 godziny gdzie wciskano mi bajki : czerwone stój zielone jedź a teraz chcą to zmieniać, niech wezmą się za co innego a nie za takie popier***ne zmiany...

ALE ... polski naród jest póki co za głupi na takie przepisy, co widać chociażby po niektórych komentarzach.

Dodałbym tylko do tego że sytuacja podobna jak przejazdy samochodem na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Wszędzie pisze STOP a i tak co chwila ktoś się wje**ie pod pociąg. Z pieszymi będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj Paryża do Warszawy tym bardziej wiary która tam przyjeżdża często z innych krajów w których na oczy nie widzieli sygnalizacji a tylko KAŁACHA z którego robią co robią.....


i nie polski naród jest za głupi bo ubliżasz wielu osobom tylko mamy takie a nie inne przepisy i chyba nie zdajesz sobie sprawy ile miał byś problemów i kłopotów potrącając pieszego na pasach nawet jeśli miał by czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :facepalm: tylko mamy takie a nie inne przepisy nie życzę nikomu aby nawet drasnął pieszego i nie chodzi już o to że pieszy będzie kaleką czasowo albo dożywotnie lub straci życie bo przy takich przepisach pozwalających przechodzić na czerwonym będzie więcej takich co myślą że zdąża a zrobić z pieszego kalekę jest bardzo łatwo.

Pieszy jest uczestnikiem RD a czerwone jest czerwone to tak samo jak byś stał na czerwonym i nic by nie jechało i byś sobie przejechał bo czerwone to tylko sugestia...

Zaraz za pieszymi na czerwonym może będą chcieli mieć możliwość przejeżdżania kierowcy TIR ów i tak dalej...

ps.

nie odbieraj tego osobiście że pije do Ciebie bo tak nie jest a tylko do tego pomysłu bo orientuje się dosyć dobrze w przepisach prawa i wiem jakie następstwa przyniosło by w przyszłości uchwalenie takiego przepisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska niestety narzuca wiele ograniczeń, ale z drugiej strony patrząc na nieodpowiedzialne społeczeństwo wcale aż tak sie nie dziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby które nie zdają sobie sprawy, że zatrzymać akurat w naszym przypadku A4 które waży grubo ponad tonę to nie jest kwestia 5 metrów i tak na przykład przynajmniej raz na 2 tygodnie jest na mnie wymuszane pierwszeństwo przez pieszego przełażącego na dziko przez jezdnię. A spróbuj zatrąbić to jeszcze ma pretensje. Przecież każdy kto jeździ to widzi jak dużo pieszych ma problemy z odróżnieniem, że wejście z marszu na pasy przed samochodem to jest wtargnięcie na jezdnie czego nie mają prawa robić i szukaj tu teraz światków bo inaczej życie zrujnowane przez takiego lekkoducha. Pomijam już kwestię ograniczonego zaufania bo jak widać większość takich "pewniaków" nie bierze pod uwagę, że może właśnie nadjeżdża ktoś z 2 promilami. Wobec tych argumentów wydaje mi się, że przepis o którym mówił Pan o polskich korzeniach nie jest zbyt dobrym pomysłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jedni i drudzy (mam na myśli zwolenników i przeciwników) mają trochę racji bo idąc późnym wieczorem i światła działają - nic nie jedzie i ja też stoję. Z drugiej strony czerwone to czerwone pisze ktoś - a zielona strzałka? Myślę,że nasze społeczeństwo jest nieobliczalne i pewne nowości nie dadzą się wprowadzić.

A tak z innej beczki :grin: to "słyszałem" że emeryci i renciści mają dostać zezwolenie z Zus-u na przechodzenie na czerwonym. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Szwecji,byłem w Belgi i tam to normalne,jak dojeżdżasz do przejścia i jest przejście to że możesz spodziewać się rowerzysty albo pieszego,ale nas kraj jest zacofany i pieszy czy rowerzysta to śmieć,jak nie ma samochodów na skrzyżowaniu czy na światłach to jak najbardziej powinno być tak że jest możliwość przejścia na czerwonym po co mam stać i czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo Hiszpania. W pełni zgadzam się z przedmówcą.

Pieszy to rzecz święta. Tak samo rowerzysta czy motorower.

Jakoś nie widać tutaj wypadków z udziałem pieszych. Wogóle jest mnie wypadków.

Tak samo Portugalia. Byłem kilka razy w Lizbonie i tam przechodzenie na czerwonym to normalność. Jak się zapali zielone to tylko jedna czy dwie osoby zostają. Najczęściej starsze lub z dziećmi. Nikt nie trąbi. Jest pełna symbioza.

Ale za to gdy na pasach pojawi się pieszy, to 99% aut się zatrzymuje. Ten 1 przeprasza ręką, ten 1 przeprasza że nie zauważył.

Wysłane z mojego iPhone.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"słyszałem" że emeryci i renciści mają dostać zezwolenie z Zus-u na przechodzenie na czerwonym. :facepalm:

haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze spotkałam się z mądrymi światłami gdzie po wywołaniu przez pieszego się zmieniają a po zejściu czerwone jest z powrotem gdy nie ma nikogo,to jest bardzo mądre rozwiązanie i u nas szerzej powinno być stosowane,ale nam do zachodu pod każdym względem dużo brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...