Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Dziwne buczenie w filtrze powietrza


jacek a4

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich prosze o pomoc w moim problemem jest straszne buczenie w filtrze powietrza buczenie jest słyszalne na wolnych obrotach i podczas jazdy buczy i jest rezonans ktory jest uciazliwy taki rezonans od 1800obr\min do około 2800obr\min popsze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzucaj pokrywę i sprawdź wałek i popychacze. Na 99% to jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzucaj pokrywę i sprawdź wałek i popychacze. Na 99% to jest przyczyną

niekoniecznie ja mam wymieniony wałek i popychacze i coś tam jeszcze a nadal buczy, prawdopodobnie winne są zawory przynajmniej u mnie w AWX

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam avf i tez mam to buczenie z filtra i rezonans podcza jazdy a moze to ta puszka czarna z prawej strony za błotnikiem tz-rezonator powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wszystko zostało w tym temacie napisane, nawet jeden wątek jest jak wół podwieszony :decayed: :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/186316-dziwne-odbijanie-w-filtrze-powietrza-19-tdi-avb-avf-awx-bke/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te broki u mnie sa wporzadku i co dalej

Jak masz ze 2k PLN na zbyciu to wymieniaj szklanki wałek itp. A jak nie to jeździj i sie przyzwyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak samo, broki na swoich miejscach.

ale az tak tragicznie z tym buczeniem nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wałek w bdb formie są fazki, broki na miejscach a też buczy w zakresie 1900-2300. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrc2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wałek w bdb formie są fazki, boki na miejscach a też buczy w zakresie 1900-2300. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

skoro tylko w tym zakresie to może złącze elastyczne tłumika ( plecionka )

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tylko czasem buczy - i to tylko w zakresie od około 1700- 2200 obr. Plecionke wymieniłem ale mam mieszane odczucia co do dobrego jej wspawania bo jak mróz na dworze to tłumik drży i wystarczy dotknąć go nogą i przestaje. Ja osobiście nie jestem do końca przekonany czy te 29 stron o wymianie wałka są napewno trafne. Wg. mnie to coś między kolektorem a wydechem rezonuje. Bo jak widać w większości przypadków wymiana wałka i szklanek nie dała w 100% zadowalających rezultatów. Wałek to raczej odpowiada za "pufanie" z filtra a nie za buczenie i rezonans. Mogę się mylić :decayed:

Edytowane przez Maestro_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie krzywki są takie jak na zdjęciu to wałek nówka i plecionka też wygląda bardzo ładnie. A buczy. Więc może popychacze... a może coś innego. Z tropu zbijają ludize którzy wwalili kase w remont a efekt taki jak przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie krzywki są takie jak na zdjęciu to wałek nówka i plecionka też wygląda bardzo ładnie. A buczy. Więc może popychacze... a może coś innego. Z tropu zbijają ludize którzy wwalili kase w remont a efekt taki jak przed.

No tak no wszystkie takie są . Auto ma nakulane 291 tys. Właśnie może popychacze a może coś innego tylko co? Jak ocenić popychacze?

Edytowane przez mrc2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz na niego z góry i sprawdzisz czy się bardzo uginają lub czy nie stawiają zbyt duzego oporu. Musisz wyczuć.Ale skoro wałek wygląda idealnie to popycacze raczej też nie powinny być wywalone. Bo wg mnie to wałek się wyciera właśnie od wywalonych popychaczy, Na jakim oleju auto lata? i co ile wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce do 130 tys wpisany jest Castrol. Potem co lał właściciel to nie wiem. Ja od 260tys leje Mobil super 3000 XE 5W30. Wymiana co 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2015 o 19:20, jacek a4 napisał:

witam wszystkich prosze o pomoc w moim problemem jest straszne buczenie w filtrze powietrza buczenie jest słyszalne na wolnych obrotach i podczas jazdy buczy i jest rezonans ktory jest uciazliwy taki rezonans od 1800obr\min do około 2800obr\min popsze o pomoc

Mam to samo z prawej st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...