Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przepisanie OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie kupiłem auto pare dni temu a poprzedni właściciel opłacił auto 3 stycznia 2015 na cały rok. Moge teraz jego OC przepisać na siebie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie mozliwa jest tylko doplata uzalezniona od zwyzek (wiek województwo)

wystrugane jednym palcem na szybkosci wiec badz wyrozumialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś miał full zniżek i osoba na ktora bedzie zarejestrowane nowe auto tez ma full zniżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak, że ubezpieczenie przechodzi na kupującego o ile nie spisaliście przy kupnie, że rezygnujesz z jego ubezpieczenia. Przynajmniej ja tak miałem kiedy w listopadzie kupiłem auto. Też udałem się do ubezpieczalni bo jego ubezpieczenie było ważne jeszcze do stycznia i się okazało, że mogę normalnie na nim jeździć tylko umowe trzeba ze sobą wozić i żadnych papierków nie załatwiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim towarzystwie jest to OC i w jakim wieku jest kupujacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak, że ubezpieczenie przechodzi na kupującego o ile nie spisaliście przy kupnie, że rezygnujesz z jego ubezpieczenia. Przynajmniej ja tak miałem kiedy w listopadzie kupiłem auto. Też udałem się do ubezpieczalni bo jego ubezpieczenie było ważne jeszcze do stycznia i się okazało, że mogę normalnie na nim jeździć tylko umowe trzeba ze sobą wozić i żadnych papierków nie załatwiałem.

A ja jeżdżę cały czas bez tej umowy, dzięki za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po kupnie nawet nie zgłaszałem do ubezpieczalni bo była opłacona na kolejne 8 miesięcy.co najwyżej przy przepisaniu może być jakaś dopłata ale nie koniecznie sądząc po wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WARTA/HDI nie jest obowiazkowe przepisywanie OC na nabywce, jezdzisz z certyfikatem zbywcy pojazdu. Jesli sa raty do oplacenia to wplaty robisz na siebie i jezdzisz z tym. Jesli kupujacy natomiast chce przepisac na siebie to mozna wykonac kalkulacje i zobaczyc ale nie sadze zeby byla doplata na taki wiek kupujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak podeślesz mi skan umowy i dowodu rejestracyjnego mogę przepisać Ci tą polisę na Ciebie i wysłać na maila lub pocztą.

Zawsze lepiej mieć na siebie polisę, zwłaszcza jeśli auto jest przerejestrowane. bo niebiescy mogą się czepiać, że w D.R jest kto inny i na polisie.

Jak masz te same zniżki co zbywca pojazdu, nie miałeś żadnych szkód, a teren nie jest bardziej "szkodliwy" to nic nie będzie kosztować przepisanie polisy.

Zresztą rekalkulacja również nic nie kosztuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...