Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem problem z obrotami, podnosiły się na rozgrzanym między zmianą biegów. Podczas remontu silnika wymieniłem wszystkie podcisnienia i kompletną odme i zapomniałem jak to wqrzało. Wszystko kupiłem w dwóch kompletach w aso oryginalnie pozaciskane 1ad4564b6111e4c9eed0a54732540138.jpg
8a82ddbcae4293c84570096a48a69148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podczas remontu przeszło, jeżeli będzie szczelna odma i przewody odmy to będzie grało, gdy tylko ułamał mi się któryś z węży i łapał lewe powietrze objawy wracały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsebo1 ile wywaliłeś na te wszystkie węże i graty?
Masz może jeszcze listę całego tałatajstwa?
Zapodasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerki są na drugim zdjęciu, na dwóch białych kartkach po prawej. Szczerze to nie wiem bo że 3 razy byłem po graty w aso, ale kojarzę coś 300 zł. W zestawie taniej to wychodzi. Zestaw nie obejmuje czwornika (45zł i lepiej brać z literą Q na końcu) i gruszki oleju (170zl - lubi peknąć sama z siebie na załamaniu pod materiałem zabezpieczającym)

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja ostatnio sprawdziłem metodę kolegi xsebo1 i poowijałem ręczniczkami co mogłem i tym sposobem wyeliminowałem 2 nieszczelności przy czwórniku :) dodatkowo wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów bo się pociła,  przy okazji świece i poprawiła się kultura pracy przy przyspieszaniu. Co do opadania obrotów to jest znaczna poprawa ale problem nie jest rozwiązany do końca. Jedynie czego nie wyciągałem i nie sprawdzałem to odma bo ciężko jest mi tam grzebać nie ściągając kilku części. Czytałem, że można się tez dostać z drugiej strony, ściągając zbiorniczek z płynem. Narazie odstawiłem zbiorniczek zobaczyć ile jest tam miejsca i zauważyłem jakąś dyndającą białą wtyczkę ;/ orientuje się ktoś może od czego ona jest??    

link: https://zapodaj.net/d122721edaa96.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xsebo1 napisał:

Już nie emoji16.png

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

A coś ciekawego zrobił? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, wymieniłem wszystko na nowe z aso i śmiga. Na dowód filmik wrzucam


Myślę że po wykluczeniu świec, przeplywki, czujnika sprzęgła i nieszczelności powodem musi być zawór kierunkowy i ezektor jeśli stare to. Pamiętajmy że jeżeli nie dotykasz gazu przepustnica jest zamknięta, za dostarczanie powietrza odpowiadają jedynie podcisnienia

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie też pomogło nowy ezektor, odma i czwórnik z końcówką q i problem nie istnieje.  Odma była pęknięta pod splotem a ezektor i przewody nie nadawały się do niczego. Tak to jest jak się oszczędza na zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik sprzegła i hamulca sprawdzilem dzis w vagu i sa sprawne.przepływka tez pokazuje ok 100g/s wiec tez mozna ja wykluczyc.wyrzucilo dzis pierwszy raz blad termostatu ale to chyba nie ma nic wspolnego.pozostaja nieszczelnosc i ezektor

seba o ktorym zaworze kierunkowym mówisz ?

Edytowane przez killler
zmiana treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz srubke zbiornika płynu chłodzącego, unosisz do góry i odpinasz czujnik pod nim. Odsuwasz na bok i masz piękny dostęp do tyłu kolektora dolotowego. Tam należy szukać [emoji6]

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to o to chodzi to jest wciskane w kolektor czy jak ?bo do tego dochodzi taki przewod.ostatnio to macalem gdy szukalem nieszczelnosci:)

a powiedz czy ten zaworek przypadkiem nie jest tylko odpowiedzialny za prace kierownicy powietrza?bo jest tak to działa ona prawidłowo.nie moge w ogole znalesc tego zaworka na allegro...

znalazlem zdjecie chodzi ci o numer 1 czy 2 ?

kolektor.JPG

Edytowane przez killler
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 to zbiornik dodatkowego powietrza. 2 to własnie dolot powietrza pomijający przepustnice. Najlepiej odwiedzić aso, na szrocie znajdziesz coś może w gorszym stanie

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic oba te elementy czyli numer 1 i numer 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś z aso mówił że taniej i szybciej będzie gotowy zestaw, fabrycznie zacisniety i co najważniejsze pewny. Zamówiłem i na drugi dzień był
06B-133-751-AT
c94d6d16288c53221b9f735eeb49de6d.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mieszkam w malej wiosce i nigdzie w najblizszej okolicy nie mam ASO wiec pozostaje zamówic u ktoregos kolegi z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2017 o 18:03, killler napisał:

a to o to chodzi to jest wciskane w kolektor czy jak ?bo do tego dochodzi taki przewod.ostatnio to macalem gdy szukalem nieszczelnosci:)

a powiedz czy ten zaworek przypadkiem nie jest tylko odpowiedzialny za prace kierownicy powietrza?bo jest tak to działa ona prawidłowo.nie moge w ogole znalesc tego zaworka na allegro...

znalazlem zdjecie chodzi ci o numer 1 czy 2 ?

kolektor.JPG

Mam pytanie, te zaworki 1 i 2 to wciska się na swoje miejsce i jest szczelne ? czy podczas montażu trzeba użyć jakiegoś środka uszczelniającego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...