Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Chipował ktoś już multitronica ?


biedruch

Rekomendowane odpowiedzi

w b7 skrzynie a raczej soft jest juz tak dopracowany ze chyba nie należalo by sie obawiac uszkodzenia, ja z Bartem robimy zaraz ja sie ociepli, z tym ze ja za bardzo o momnet niebede dbał gdyz to 1.8t wiec jest spory zapasik,narzzie musze przeczyscic wtryski w myjce ultra - takie małe przygotowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku jaki masz przebieg u siebie? Bo zastanawiam się jak to wpłynie na ewentualnego chipa, bo u mnie już 200kkm stukło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku jaki masz przebieg u siebie? Bo zastanawiam się jak to wpłynie na ewentualnego chipa, bo u mnie już 200kkm stukło...

ja też mam już 200kkm i dalej mnie korci czip....;/ ustawiłem sie już na przegląd mojego multi w sserwis plus ew. modyfikacja na 7 lameli..... więc skoro juz bym tam był to może.....hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy się ustawiłeś? Bo było by już nas czterech :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecałe 2 tyg :naughty: , jeśli wszystko będzie git ze skrzynią i multi to może sie skusze.... może :mysli:

we 4 na pewno byłoby mi razniej :kox::polew:

na pw wysłałem ci dokł. date :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chłopaki przesadziłem z modami trochę :wink4:

Program najwcześniej zrobię w kwietniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chłopaki przesadziłem z modami trochę :wink4:

Program najwcześniej zrobię w kwietniu...

Oj Bart Ty rezaczu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja jestem już "po"

interesował mnie program delikatny, wiec teoretycznie przybyło mi ok 25km i 50nm. Różnica jest dość mocno odczuwalna, auto dużo wcześniej dostaje pełną moc, no i na pewno lepiej ciągnie....

na chwile obecną jedyny minus to znaczny wzrost spalania w cyklu miejskim.... w trasie też trochę więcej...

tyle na już mogę napisać, jak przejade więcej kilometrów to napisze więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oklaski:

Ja jakoś ciągle nie mogę się zdecydować :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś ciągle nie mogę się zdecydować :gwizdanie:

Jeszcze nie odczułeś że auto gorzej się zbiera na tych 19" kapciach :gwizdanie: i moc jest wskazana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odczułem ale... gorzej się też hamuje. W pierwszej kolejności chyba zrobię hamulce - za 4tyś przypada mi serwis i druga wymiana rozrządu... Myślę, że dopiero po tych operacjach program przejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę dodać iż oczywiście skrzynie mam w bdb/idealnym stanie + dołożona 7 lamelka +nowy soft do skrzynki.

sam widziałem jak po podłączeniu do kompa w informacjach o skrzyni jest jak byk napisane iż skrzynia jest przystosowana/gotowa do pracy z max 400nm. Więc jeśli to prawda to powinienem mieć jeszcze zapas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj smoku - za jakiś czas mógłbyś podać też dokładne różnice w spalaniu. Myślę, że do czasu aż zaprogramuję swoją jednostkę rozkminimy też temat hamowni i CVT. BTW miałeś pytać o to Sopę... Dowiedziałeś się czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne,

Sopa bardzo wyraźnie mi powiedział iż CVT nie wolno hamować !!!

Podobno zna osobiście przypadki gdzie po jednym hamowaniu strzelił łańcuch i zmielił wszystko w środku na papkę.... :kwasny:

nie oznacza to oczywiście iż za każdym razem coś się stanie ale prawdopodobieństwo jest bardzo duże, on osobiście kategorycznie odradza takie zabawy.

Rozmawiałem z nim na temat CVT itp całe 2 dni i jak dla mnie to chłop wie co mówi.

więc ja temat hamowni zakończyłem :(

wstępne różnice w spalaniu są złe, trasa ~0,8L więcej , a miasto aż ~1,5L-1,8L więcej.

ale testuje cały czas o co kaman... bo takiego spalania w mieście nie chcę, więc na bank będzie jakaś poprawka softu czy coś....

poszukam też kogoś do testów 0-100km/h i 1vs1... to powinno coś powiedzieć o wzroście mocy...... zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby soft jesli az tak podskoczylo spalanie.

Zreszta Sopa to zaden tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby soft jesli az tak podskoczylo spalanie.

Zreszta Sopa to zaden tuner.

innymi słowy soft oparty nie do końca na tym na czym być powinien :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoku666 a czy Sopa zmieniał też program w skrzyni jak Ci wgrywał "chipa"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoku666 a czy Sopa zmieniał też program w skrzyni jak Ci wgrywał "chipa"?

Nie, po dołożeniu 7 lameli odrazu został wgrany jakiś dużo nowszy soft niż miałem orginalnie. podobno on jest już przygotowany do obsługi większych mocy...

jako ciekawostka dodam iż poprawiony (mocniejszy) program do mojego AVF został zrobiony na bazie nowszego programu dla silnika niż miałem. Sopa powiedział iż jego 'znajomy tuner' gratis zrobił mi upgrade na nowszą wersje....

a ktoś z was pisał wcześniej iż nie mógł mieć zrobionego 'czipka' bo miał stara wersje softu w silniku i dodatkowo musiał wcześniej zrobić płatny upgrade a dopiero potem 'czipka' ... więc coś tu jest nie tak.... albo coś kombinował albo nie wiem co.... dziwne :mysli:

po wstępnych testach 0-100 ok ~8s

nie zabardzo miałem czas na testy i zabawe, może w święta sprawdze dokładnie....

odnośnie zwiększonego spalania, to jak poradze sobie z odczytem 2 informacji z Vag-coma to Sopa powie mi co zrobić aby spalanie wróciło do normy.... zobaczymy... CDN...

info z ost. chwili :polew:

świeża laguna 150km wciągnięta bez większych problemów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za to cenne info :wink4: ja dziś byłem u Aligatora w Tychach (dynosoft) i jestem na 16.04 ustawiony na program. Od razu powiedziałem, że interesuje mnie zwiększenie mocy w granicach 80-160kmh, bo niechcę katować tej skrzyni na każdych światłach...

Co do Sopy to mam odczucie, że jego program polega tylko na zwiększeniu dawki paliwa... to właśnie u mnie został zrobiony upgrade mapy silnika i skrzyni za który zapłaciłem, a softu i tak mi nie zrobili.... poza zwiększoną dawką paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar wyjaśnić do końca czemu autko więcej pali, bo jeśli to rzeczywiście tylko dowalenie koksu w sofcie to ja dziękuje za taką robotę... obym się mylił..... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...