Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Chipował ktoś już multitronica ?


biedruch

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dobrze, że się wstrzymałem - czekam na info w Waszych sprawach chłopaki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak tak czytam wszystkie posty to az normalnie mnie korci chip silnika + multitronic. Oczywiscie chodzi mi o moc na wyzszych biegach, bo ze sprintów jak koledzy wyroslem. Poki co to martwi mnie chrobotanie w silniku jak wbije R lub D - jak sie z tym uporam (czyli najwczesniej za 2-3 tygodnie) i diagnostyka silnika pokaze, ze wszystko jest w porzadku to bedzie chip + obszerny test na forum. Poki co to ciesze sie nowym nabytkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b7 skrzynie a raczej soft jest juz tak dopracowany ze chyba nie należalo by sie obawiac uszkodzenia, ja z Bartem robimy zaraz ja sie ociepli, z tym ze ja za bardzo o momnet niebede dbał gdyz to 1.8t wiec jest spory zapasik,narzzie musze przeczyscic wtryski w myjce ultra - takie małe przygotowania

czaki22 kiedy wybierasz się na sofcik? Bo Bartek jak na razie się wstrzymał, a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopa z tego co wiem wrzuca gotowce z Niemiec... wiec nie wiem co Was dziwi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopa z tego co wiem wrzuca gotowce z Niemiec... wiec nie wiem co Was dziwi :cool1:

Zgadza się, On to tłumaczy iż kolega z Ingolstadt mu ten soft przerabia na odległość... tzn niby najpierw zgrywa soft z naszych aut, wysyła go emailem, i po np 1h dostaje go przerobionego..... ciekawe ile w tym prawdy i czy rzeczywiście tak to przebiega...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kiedys na AKP podal firme, od ktorej soft sciaga Sopa. Nie pamietam juz jednak adresu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smoku666 i jak spalanie?? dogadałeś się z Sopą??

ze spalaniem w mieście nie jest jednak tak źle.... za bardzo ufałem FIS'owi (a za dużo ostatnio stałem w korkach to kosmosy mi wychodziły), przy wyliczeniach ręcznych wychodzi mi ok ~0,5L więcej niż kiedyś. Ostatnio robię niuśką krótkie odcinki po mieście i w dodatku na niedogrzanym silniku +korki , więc o spalaniu na poziomie 8L mogę zapomnieć.

Natomiast jeśli chodzi o spalanie przy jeździe z 'pełnym butem non stop' to spalanie jest zauważalnie większe i tu śmiało mogę podać na oko wartości +1,5L więcej niż kiedyś.

w trasie nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ale prawdopodobnie będzie podobnie, czyli plus ok 0,5L ropki....

ale spokojnie, testy cały czas trwają :naughty:, śmigne troche więcej km i zdam wam nowy raport ;p :notworthy:

moglibyście mi na szybko pomóc, np sprawdźcie spalanie wg FIS'a przy stałych 70,100,130,150 km/h najlepiej na wł tempomacie

(oczywiście mowa o AVF +avant +multi)

co do Sopy.. to narazie wykazuje pełną współprace przez telefon, a gdyby coś było jednak nie tak ze spalaniem to oczywiście będzie poprawka softu + wcześniejsze sprawdzenie AVF czy aby to na pewno to)

może na weekend uda mi się śmignąć więcej km jednorazowo, to odrazu nagram jakiś filmik i wsadze na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 235/45/17 spalanie (jeśli dobrze pamiętam):

- 100km/h = 5.0L/5.5L

- 130km/h = 6.5/7.0L

- 160km/h = 8L

Średnia spalania sprawdzana od początku zakupu auta to 7,9L (średnio na baku robię 50% miasto i drugie 50% trasa). Najsłabszy wynik na baku to 700km - najlepszy 990km.

Jeśli w niedzielę będzie spot - sprawdzę 19"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszy wynik na baku to 700km

Wynik marzenie u mnie po pojawieniu się 7 z przodu widać banana na twarzy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 235/45/17 spalanie (jeśli dobrze pamiętam):

- 100km/h = 5.0L/5.5L

- 130km/h = 6.5/7.0L

- 160km/h = 8L

Średnia spalania sprawdzana od początku zakupu auta to 7,9L (średnio na baku robię 50% miasto i drugie 50% trasa). Najsłabszy wynik na baku to 700km - najlepszy 990km.

Jeśli w niedzielę będzie spot - sprawdzę 19"...

dzięki Bartek, mam teraz do czego porównać.. może na weekend wyskocze na A4 na dokładniejsze testy :decayed:

ps. przed chwilą wracałem z miasta i coś mnie naszło....

efekt:

sory za jakość, poprawie sie następnym razem (czas też :decayed:)... trochę źle trzymałem z boku aparat.... ale mniej więcej widać to co powinno, nagrałem za 1 podejściem na "D"... u mnie Multi potrzebuje np 5min ostrej jazdy i dopiero potem daje mi 100% mocy do dyspozycji... więc jeszcze troche jestem wstanie zbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłeś film z takiego kąta, że nie da się dokładnie sprecyzować ale... Na moje oko 0-100km/h w 9 sek. Katalogowo 10.4 (i tak jest u mnie). Wrzucam dla porównania filmik mojej serii... (S + pedał w podłodze + ESP ON + 4 koła 19" w bagażniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół nie jest zły ale 70-100 to już tragedia... Chociaż na codzień jeździ się bardzo miło :wink4: Właśnie do 70km idę równo z 1.8T (163PS) Fantastica - potem robi się przepaść i do czasu aż dojdę do 100km, jestem już 1.5 długości auta do tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem :decayed:

czeka mnie w przyszłym tyg czyszczenie turbo, bo w dolnych granicach zbyt często przeładowywało i nie dało się nic konkretnego osiągnąć na hamowni. Tak, nie pomyliłem się w pisaniu :wink4: auto poszło na hamownie i nic się nie działo.

Pierwszy pomiar pokazał 136ps a na Nm nie spojrzałem :wallbash:

po modyfikacji wyszło 151ps i 297Nm, za trzecim razem podobnie i Wojtek powiedział, że to niema sensu, bo turbo... Najprawdopodobniej we wtorek podrzucę mu turbo do czyszczenia, jego ojciec się takimi rzeczami zajmuje i czeka mnie kolejna wizyta na hamowni.

Wiadomo, że to automat i najprawdopodobniej wyniki na hamowni są nieco inne od tego, co będzie na drodze.

W sumie nic specjalnego ale tak się kręciła moja A4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyść turbinkę i zobaczymy co będzie dalej - bardzo ciekawi mnie jak u Ciebie będzie wyglądała sprawa spalania po modyfikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie H4mm3R ładnie :notworthy:

to ja już całkiem nie kumam tematu hamowania multi :wallbash: eh..

czekamy na dokładne info co będzie po czyszczeniu itp :naughty: zwróć uwagę na prace Multi po zmianie softu.... czy identycznie będzie pracować czy będą jakieś różnice....

Bart: dziś po mieście zrobiłem ze 100km, przy ręcznym liczeniu spalania wyszło mi 0,4-0,7L więcej niż kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół nie jest zły ale 70-100 to już tragedia... Chociaż na codzień jeździ się bardzo miło :wink4:

dzisiaj mialem przyjemnosc diagnozowac 2.0 TDI w multi [motor w stanie idealnym] .... to tez nie jedzie ...

zasnac mozna ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...