Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Chipował ktoś już multitronica ?


biedruch

Rekomendowane odpowiedzi

nie ,a gdzie to moge zrobic i ile to kosztuje i co mi to daje?

a czy caly czas pracujesz na WIN95 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sie ma do virusa ktorego juz mam wgranego,pozniej jescze raz mam wgrywac program czy virus zostaje? :hi:

Aktualizujesz sterownik skrzyni a nie silnika...

nie ,a gdzie to moge zrobic i ile to kosztuje i co mi to daje?

Sopa Serwis, ASO wszędzie gdzie mają dostęp do aktualizacji i możliwość wgrania..

zależy.. od 100 do 400zł...

lepsza praca skrzyni, mniej błędów i całkiem możliwe że mniejsze spalanie....[br]Dopisany: 10 Sierpień 2010, 09:02_________________________________________________Odświeżam temat, bo jestem po wymianie oleju w mojej skrzyni i mogę spać spokojnie. W skrzyni nie było żadnych opiłków, bardzo szybko łapie adaptacje. Fakt, że sterownik był w naprawie, bo oberwały się dwa luty, ale stwierdzam, że przy moim przebiegu taka usterka ma prawo mieć miejsce. Więc chip i mój charakter jazdy nie zaszkodził skrzyni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam kotleta....

pękło mi około 15 000km od zrobienia programu , moje Multi śmiga bez problemu... a dodam iż nie oszczędzam auta i lubię butować na "S" :kox:

lada chwila wymienię oliwę w silniku i filterki i śmigam dalej.... za kolejne 15000km wymienię olej w skrzyni i bacznie mu się przyjże.

pytanie do pozostałych co zaczipsowali swoje Multi - Jak wam się spisują wasze ukochane MELEXY po koksie ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zrobiłem grubo ponad 20kkm i poza naprawą sterownika, bo jakieś dwa luty odpadły nie było problemów a auto idzie jak waszka :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się aktualnym spalaniem (tylko proszę o realne dane ;)) - troszkę czasu już minęło więc macie lepsze rozeznanie (smoku szczególnie Ty zaraz po programie narzekałeś na większą paliwożerność...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, to prawda, dobrze pamiętasz.

ciężko mi zdobyć idealne obiektywne dane bo ostatnio robię sporo śmiesznych odcinków po 2-4km w lekkich korkach, wtedy motor zimny i spalanie wedle fisa wychodzi 9-10L w zależności od natężenia ruchu. (przed programem robiłem identyczne odcinki i spalanie wychodziło to samo)

jeśli jadę na drugi koniec miasta i nie ma masakrycznych korków to mogę zejść do 8L, przed czipsem mogłem do 7 zejść

jadąc również na drugi koniec miasta np po godz 22. to mogę zejść do 7,5L ale to już max emeryt, kiedyś na takim odcinku bez problemu widziałem na FIS'ie średnie ok 6L. czyli ok litr, półtora różnicy u mnie jest.

poza miastem przed softem spokojnie jadąc na emeryta robiłem 5,5L a gdy testowałem minimalne spalanie to nawet poniżej 5L. Teraz w podobnych warunkach poniżej 6.5L nie zejdę za żadnego s********* :polew:

w moim przypadku na pewno główny problem to ja :naughty: lubię jadąc nawet wolno bawić się momentem, ogólnie mam anty-ekonomiczny styl jazdy, jakoś nie potrafię sobie odmówić wciskania.... choćby delikatnego, a to wystarczy bo moment mam dość nisko dostępny dlatego daje mi to sporo frajdy. Na razie jazda niuśką daje mi przyjemność więc mam w d.... te 1-2 litry.

FIS w drugim trybie pokazuje średnie spalanie z ponad 80h jazdy -> 9.4L , od momentu zrobienia programu w 99.5% śmigam tylko po mieście. (Wrocłąw jest w ścisłej czołówce najbardziej zakorkowanych miast europy :thumbdown:)

Bart a ty odpuściłeś temat czipsa u siebie czy dalej zbierasz dane i czekasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się aktualnym spalaniem (tylko proszę o realne dane ;)) - troszkę czasu już minęło więc macie lepsze rozeznanie (smoku szczególnie Ty zaraz po programie narzekałeś na większą paliwożerność...)

Obecnie na kołach zimowych 215/55/R16 spalanie na trasie w spokojnej jeździe do 130kmh FIS pokazuje średnie spalanie 6,5-7,1L

W mieście coś ok 8-9L choć ja mało stoję w korkach itp.

Latem na 225/40/R18 to 1-2litra na 100km więcej ale też jeżdżę szybciej :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizuje....

felunek zimowy-stalówki 16' /205

500km zrobione tylko na A4, non stop 160-180km/h - info z FIS'a - 8,7L

600km zrobione po polskich drogach w 2 dzień świąt, duży ruch (50-110km/h), jazda spokojna (dziecko w aucie) - średnie z FIS'a 6,2L

zapomniałem dodać, jazda po pustym Wrocławiu w wigilie, +1wszy dzień świąt - z FIS'a - 7,5-8,1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja jestem po programie, bez hamowania, powiedzmy ze robił ktos kto ma pojecie, koszt 900 zł kraków, zrobiłem 2tys km , co zauważyłem, przy 140km/h obroty mniejsze o prawie 800 rpm, jest ciszej w aucie przez to

do 180 idze jak pocisk roznica zauważalna, chetnie bym sprawdzil jak to wyglada na hamowni ale sa pewne obawy co do wyniku i możliwosci uszkodzenia skrzyni,

generalnie spalanie spadło przy normlanej jezdzie, reakacja na pedał gazu wzrosła, szacuje ze jest dodane kolo 20-30 koni (ale to tylko moje odcziucia ) a szacuje bo jezdziłem roznymi pojazdami o roznej mocy i mam porównanie

max predkosc jaką uzyskałem to 230 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też śmigam cały czas i jest ok..... na hamowni też nigdy nie byłem bo słyszałem różne opinie o hamowaniu auta z tą skrzynią i wole nie ryzykować, a i tak czy mam więcej o 20 czy 30km to dla mnie bez znaczenia... ważne że lepiej auto idzie i tyle...

lada dzień sprawdzę z Bart-s olej w skrzyni bo mam pewne obawy... ale mam nadzieje że jest wsio ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pogonilem sie z 2,5 w b6 ale zrobiona na kolo 210 kucy, i powiem do 120 bylem wczesniej pozniej mnie zaczol juz robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pogonilem sie z 2,5 w b6 ale zrobiona na kolo 210 kucy, i powiem do 120 bylem wczesniej pozniej mnie zaczol juz robic

ładnie.... na starcie ile mu odjechałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chipował ktoś afn z 4 biegowym automatem z b5?

4 biegowy automat to całkiem co innego niż multitronic, więc to nie ten temat :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co zauważyłem, przy 140km/h obroty mniejsze o prawie 800 rpm, jest ciszej w aucie przez to

...

Witam.

Jak to? obroty spadły a prędkość nadal ta sama na niższych obrotach? to ma sie chyba tylko do multitronica? no bo przecież w manualnych skrzyniach to niemożliwe, za prędkości na poszczególnychbiegach odpowiedzialne sa przełożenia skrzyni biegów.

Jak to w końcu jest? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co zauważyłem, przy 140km/h obroty mniejsze o prawie 800 rpm, jest ciszej w aucie przez to

...

Witam.

Jak to? obroty spadły a prędkość nadal ta sama na niższych obrotach? to ma sie chyba tylko do multitronica? no bo przecież w manualnych skrzyniach to niemożliwe, za prędkości na poszczególnychbiegach odpowiedzialne sa przełożenia skrzyni biegów.

Jak to w końcu jest? :kox:

A przeczytałeś chociaż temat zanim tu coś napisałeś albo kilka postów czekiego? to byś wiedział że czaki ma skrzynię multitronic :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...