Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

młotkiem lekko pukasz i zlatują bez problemu

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Do S4 B7 też takie cudo wcisnę?

Z tego co wiem zawias 1BD

Opublikowano
19 godzin temu, TaysoN_Wwa napisał:

Do S4 B7 też takie cudo wcisnę?

Z tego co wiem zawias 1BD

Jak się dowiesz to daj znać ?

Opublikowano
21 godzin temu, TaysoN_Wwa napisał:

Do S4 B7 też takie cudo wcisnę?

Z tego co wiem zawias 1BD

Nie widze przeszkód. Amorek wygląda identyko jak ten w 1bv wizualnie :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam pytanie, czy talerzyki można zmieniać tylko w oryginalnych amortyzatorach czy wszystkich ?

mam założone sachs razem z pro kit, dużo studiowałem przed założeniem, dużo osób zapewniało ze siądzie a siadło jak sie pewnie domyślacie :o

stad moje pytanie czy w tych moich tez mogę cos wskórać talerzykami? 

Pozdrawiam :)

Opublikowano

gdzies ktoś pisał, że te talerzyki nie pasują na zamiennik ori ale nie pamiętam czy to było sachs czy monroe. czekaj na kogoś kto napisze z własnego doświadczenia

Opublikowano
2 godziny temu, tomek096 napisał:

Mam pytanie, czy talerzyki można zmieniać tylko w oryginalnych amortyzatorach czy wszystkich ?

mam założone sachs razem z pro kit, dużo studiowałem przed założeniem, dużo osób zapewniało ze siądzie a siadło jak sie pewnie domyślacie :o

stad moje pytanie czy w tych moich tez mogę cos wskórać talerzykami? 

Pozdrawiam :)

Sachs pasuję i KYB :)

Prowadzę właśnie rozmowę z kolegą @witold2452 o problemie jaki u niego wystąpił po założeniu talerzyków z b5 do nowch amortyzatorów Sachs. Warto zwrócić u siebie uwagę na ten ewentualny problem. Być może ktoś miał podobne objawy ? :)

Pozwolę sobie zacytować kolegę z jego tematu:

W dniu 27.11.2018 o 22:19, witold2452 napisał:
$Wykonane modyfikacje$

*Amortyzatory przód i tył  S-line 1BE Sachs,

*Talerzyki amortyzatora przód od b5  (25.03.2019 -Powrót do oryginalnych talerzyków, powód? Strzały przy maksymalnym energicznym skrecaniu kierownicą tylko w warunkach tj. parkowanie auta itp.)

 

Opublikowano

Gwoli ścisłości, te talerzyki miałem założone na 1BV, amorki zmieniałem na nowe 1BE sachs i miałem nadzieje, że to minie, nic bardziej mylnego :D 

Opublikowano

A dałeś podkładki gumowe te co były na poprzednich, ori talerzykach? 

Obróciłeś tymi zagięciami w stronę silnika ? 

Opublikowano

Uwierz mi, próbowałem wszystkiego, brakowało siły do wymyślania, co może być nie tak :D 

Opublikowano
21 godzin temu, witold2452 napisał:

Uwierz mi, próbowałem wszystkiego, brakowało siły do wymyślania, co może być nie tak :D 

A powiedz jeszcze czy były to talerzyki nowe czy używane ?

jest sklep który oferuje talerzyki b5, 28zl sztuka nowe. 

52DB9F60-F212-4314-9F7E-83986CB575BE.jpeg

Opublikowano

Dziwne jest to, bo w naszych Audi kolumna nie jest skrętna... 

Talerzyki też mam nowe KYB SG700 i nie mam żadnych objawów:

https://aparts.pl/partscatalogue/sg-700-kyb-sprezyna-talerzowa,11-SG~6700-0085-01300--KYB~1SG~6700.aspx

Opublikowano

Talerzyki używane, ogólnie dziwna sprawa, ale wszystko wróciło do normy jak założyłem oryginały :) 

Opublikowano
2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Talerzyki też mam nowe KYB SG700 i nie mam żadnych objawów

A na jakich amortyzatorach zmieniałeś talerzyki ?

Opublikowano
W dniu 10.05.2019 o 00:01, kamil-vag napisał:

 Na ori Monroe. 

Może tu jest problem, bo kolega na zamiennik Sachs ?

Opublikowano

dla potomnych: numery talerzyków KYB SG-700, wrzucę na przód, lewa strona amor KYB z prawej ori, zobacze co z tego wyjdzie, nie spodziewam się rewelacji

Opublikowano

czy przy wymianie samych talerzyków na amorach z przodu zmieniać odboje z 94 mm na 85 mm ?? Czy ma to sens jeśli obniżenie rzeczywistej wysokości to ok. 1,5 cm ?

Opublikowano

Przecież nie skracasz amortyzatora, tylko obnizasz osadzenie sprężyny, jak wsadzisz dluzszy odboj to zaraz go rozwali...

Opublikowano
W dniu 15.05.2019 o 18:52, kamil-vag napisał:

Przecież nie skracasz amortyzatora, tylko obnizasz osadzenie sprężyny, jak wsadzisz dluzszy odboj to zaraz go rozwali... 

obniżając osadzenie sprężyny skracasz skok amortyzatora stad pytanie czy wstawiać krótszy odbój np; 85 mm, ten który jest ma  94 mm i czy nie zostanie uszkodzony w przeciągu kilku miesiecy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.