Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W co kto gra (X360 & PS3) ?


jaka wolicie platforme do zabawy  

1608 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jaka wolicie platforme do zabawy



Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego właśnie zapytałem z pełną ironią - wiadomo, że nie swojego (sklepowego) się nie szanuje i na warunki exploatowania nie zwraca się uwagi.

Tak myślałem właśnie, że ktoś go poniewierał w trakcie pracy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro wszyscy grają w Shifta to i ja się skusiłem i oto moje spostrzeżenia po pierwszej godzinie gry:

- jak zwykle w serii NFS wkurzające wodotryski, ciągle odpalają się jakieś filmiki, animacje i tabelki, które zanim cokolwiek pokażą to pół godziny się "naliczają" :) człowiek chce jechać, przejść do następnego wyścigu a tu gra tymi bajerami wszystko spowalnia :) Dobrze że chociaż część z nich można skrócić enterem.

- brak kwalifikacji i start z losowej pozycji

- model jazdy: lepszy niż w poprzednich, całkowicie zręcznościowych częściach ale do symulatora to mu daleko, w dodatku gra nie wykrywa mojej kierownicy i muszę grać na klawiaturze, co jest trochę wkurzające

- grafika ładna z bajerami, modele samochodów prezentują się super, tory i ich otoczenie też

- tuning optyczny: malowanie, naklejki, felgi ale brak spojlerów, zderzaków itp, trochę szkoda bo ten element lubiłem... no chyba że odblokowuje się to w późniejszych etapach ale wątpie

- tuning mechaniczny: jest i podobno nawet działa :) ja się nie wypowiem bo się tym jeszcze nie bawiłem

- menu: jak to NFS - mało przyjazne, trzeba się sporo naklikać ale to kwestia gustu

- replaye: badziew i żal, uwielbiam oglądać powtórki z kamery TV, tu niestety mamy tylko jej namiastkę, ponieważ kamera w tym trybie co chwilę przełącza się na jakieś durne widoki typu zza koła, spod zderzaka, spod dupska kierowcy z widokiem na jego bawole oko itp, itd, w dodatku pechowo podczas najlepszych akcji przełącza się na widok ze środka lub jedną z jego wariacji, co powoduje że nie możemy podziwiać pięknych manewrów jak w TV :)

Generalnie gierka typowo rozrywkowa, można zagrać jak mamy chwilę czasu ale jak ktoś ją przejdzie to wątpię żeby do niej wracał, no chyba że jest maniakiem serii :) Do Gran Turismo (i nie ważne jakiej części) jej daleko. A do prawdziwych symulatorów nie ma co jej porównywać, nie ta liga :) Taki GRID w wydaniu EA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina gry to troche za malo na ocene moim zdaniem... :gwizdanie:

Ja opisze swoje wrazenia...

+ bardzo duzo samochodow [chyba 60 lacznie], kazdy bardzo fajnie dopracowany + ladne wnetrza!

+ fajnie dobrane i odwzorowane tory, chociaz na ulicznych mozna dostac niezlego oczopolasu od pasow i ciezko czasem dostrzec "idealny tor jazdy"

+ realizm naprawde niezly, przy zabawie kierownica i wylaczeniu wiekszosci wspomagaczy jest naprawde ciezko momentami opanowac auto

+ kazde auto prowadzi sie inaczej, nawet 4-napedowce jak STI i EVO prowadza sie zupelnie inaczej, a R8 ma swoje tendencje do zarzucania dupka, jednak zupelnie inaczej niz robia to RWD...

+ swietnie przygotowany tryb kariery [duzo wyscigow, rozne tryby]

+ swietnie dopracowana grafika, refleksy swietlne odbijajace sie na szybie, jak podjezdzamy pod jakas bande, to na masce i szybie odbijaja sie nawet najmniejsze szczegoly...

- [tak jak Maqk] brak kwalifikacji i start z losowej pozycji... na niektorych torach nierealne jest przebic sie z 10 pozycji do czolowki przez 3 krotkie okrazenia... to jest duzy minus

- lista pozycji/czasy podczas wyscigu moglyby byc nieco czytelniejsze

- w porownaniu do GRID'a uszkodzenia aut wygladaja przecietnie

- dosc dlugo ladujace sie wyscigi

- wyglad "z tylu auta" jest jakis dziwny [ciezko to opisac :decayed: ]

- brak OZ'ów przy tuningu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do minusów dodałbym jeszcze nieczytelną "mapkę", jak trasa jest długa i np. (ciężko mi to opisać), zakręt znajduje się na górze mapki, poczym trasa idzie w dół, to zbliżając się do owego wierzchołka, "giną" znaczniki samochodów, przez co nie jesteśmy w stanie odczytać jaki zakręt jest przed nami.

Co prawda jest "pomocnicza linia toru jazdy", ale wychamować w porę przy 60km/h jest bardzo ciężko :)

Czas wczytywania, chyba dłuższy jest na PC niż na konsoli. Porównywałem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shift w miarę poznawania robi się coraz smaczniejszy. Odkurzyłem kierę i przesiadłem się z padziocha z X360. Gra dopiero teraz nabrała pełnego wyrazu, oczywiście po odpowiednim ustawieniu. Drift cały czas stanowi dla mnie wyzwanie choć idzie mi coraz lepiej, ale niemiłosiernie mnie wkurza obracanie przeciwników. KIlka razy udalo mi sięzaliczyć taką gwiazdkę ale ogólnie to mordęga :wallbash:

Odnośnie mapki itd, wystarczy kilka razy przejechać się daną trasą by mniej więcej zapamiętać zakręty no i oczywiście trzeba stosować się do zaleceń linii pomocniczej. Trasy trzeba "rzeźbić" a wtedy są efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest "pomocnicza linia toru jazdy", ale wyhamować w porę przy 60km/h jest bardzo ciężko :)

To Ty lepiej nawet ADRem nie lataj, jak masz z tym problem :polew:

Fuckt, mapka ssie rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 miało być "dwójka" w klawiaturze mi się zacina :polew:

musimy sie spotkać w piatek żebys mi oddał MGS-a , wezme do starych i przywioze RE5

zapomniałem dodać ze wtedy dasz mi szifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 miało być "dwójka" w klawiaturze mi się zacina :polew:

musimy sie spotkać w piatek żebys mi oddał MGS-a , wezme do starych i przywioze RE5

zapomniałem dodać ze wtedy dasz mi szifta

Shifta Ci nie dam.. :) Za wcześnie :)

Weź te dwie płyty, które Ci dałem za MGS - nie pamiętam jakie.. :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shifta Ci nie dam.. :)

dasz tylko o tym nie wiesz , mam asa w rękawie :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje szanownym Panom za utwierdzenie mnie w przekonaniu zeby nie kupowac shift-a :wink4:

sciagnij demo, sam ocenisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...