Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlanych kratek nawiewów w modelach A4 przed II liftem


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Pany podlaczylem kratki tak jak wszyscy, do pinu 6 i 8 = zero odzewu, zadna nie swieci. Dotykalem kazdego pinu w tej kostce od radia (gdy masa byla podlaczona) i nic... Mozliwe ze sie wszystkie diody spalily na raz w tych kratkach? ;( Bo ewidentnie nie ma zasilania

no to bierz na krótko i pod aku, i bedzie wszystko wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podlaczylem kratki tak jak wszyscy, do pinu 6 i 8 = zero odzewu, zadna nie swieci. Dotykalem kazdego pinu w tej kostce od radia (gdy masa byla podlaczona) i nic... Mozliwe ze sie wszystkie diody spalily na raz w tych kratkach? ;( Bo ewidentnie nie ma zasilania

Tam w kratce jest po jednej małej diodzie. i pamiętaj że tutaj jest różnica jak podłączysz diode bo dioda przewodzi tylko w jednym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody swiecą ladnie, jedyny problem to brak zasilania w kostkach od radia. Nie wiem czemu go tam nie ma, ani po pozycjach, ani po zapłonie. Kostki mam oznaczone jako 1 i 2, a nie jak większość A i B, ale mysle ze to nie ma znaczenia. Podepnę się pod lampkę w schowku i tez bedzie ok. Tylko czy bedzie reakcja na potencjometr sciemniania/rozjasniania z licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rady wrzucic foty tych kostek?? Też jestem na etapie wymiany u mnie wszystko śmiga jak należy także nie wiem... jak się wepniesz pod oświetlenie schowka nei bedzie miał ściemniania no chyba że już wcześniej siedział w tej instalacji jakis magik :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wpadłem na inny pomysł i podłaczyłem sie do lampki w schowku ;) mniej grzebania i lepszy dostep niz od przyciskow itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak podłaczyłem się do lampki schowka to jest taki problem że na zapłonie lekko się świeca.jak włącze postojowe i swiatła to normalnie swieca. ale jak na odpalonym wezme wyłacze wogóle swiatła to własnie lekko mi swieca. co moze byc grane ? po wyjeciu kluczyka ze stacyjki nic nie swieci. próbowałem wpiac sie jak pisaliscie pod radio ale kratki tylko po zapłonie swieciły a ja chciałem zeby juz zaczeły swiecic jak tylko na pozycje przełącze jak reszta oswietlenia w audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie podłączyłeś pod sygnał ze stacyjki, i kiedy odpalasz auto, uruchamia się radio i podświetlają Ci się kratki.

Weź probówkę w rękę i szukaj w którym pinie kostki będzie napięcie jak włączysz światła. Dopiero wepnij się w ten pin. Ja tak zrobiłem i elegancko działa. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam foto, ale nie trzeba foto żeby to zrobić. Ja zrobiłem to tylko i wyłącznie dzięki temu jednemu postowi:

Dzisiaj zamontowałem u siebie podświetlne kratki nawiewów europejskie...efekt nocą jest :kox:

Jeśli chodzi o montaż to przewody przeciągnięte w szczelinach między kokpitem a tunelem powietrza, najwięcej pracy zajęło mi przeprowadzenie przewodów od środkowej kratki bo było bardzo ciasno ale udało się. Przewody podłączone pod kostkę zasilającą radio:

6uMp0.jpg

czerwony [ (+) kolor przewodu w kostce pin 6 (biało-niebieski) podświetlenie możliwość regulacji intensywności podświetlenia z całą dechą] czarny [masa kolor przewodu w kostce pin 8 (brązowy)]

Efekt końcowy

AY1h0.jpgAYbfA.jpgAYFbi.jpgAYKaA.jpg

Dzięki za ten temat :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie jest foto od strony schowka:

wiercenieotworwwsamochoni7.jpg

Od strony kierowcy mam foto jak robiliśmy u mnie:

kratki01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co z tym foto jak kable przeciągnąć da ktoś

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

Na pierwszej stronie jest foto od strony schowka:

wiercenieotworwwsamochoni7.jpg

Od strony kierowcy mam foto jak robiliśmy u mnie:

kratki01.jpg

nie mogę tych twoich fotek odpalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podlączenia kabli nie potrzebujesz foto sam bedziesz widział gdzie je ładnie poprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu z kabelkami dużego nie ma ja mam podłączone wszystkie pod oświetlenie przycisków na konsoli środkowej, pociagnelem dwa kable z oddzielnie z jednej strony jeden z drugiej drugi po środku zczepione z trzecim i pod oświetlenie przycisków. Myślałem o oświetleniu zegarow ale mam wersje skandynawska i podswietlaja się odrazu po odpaleniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzieś widziałem schemat podłączenia pod radio

ale teraz po przeprowadzce nie mogę tego wyszukać może ktoś ma

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wpiąłem pod kable z radia z tego co pamietam to plus był na szaro-niebieskim kablu a minus na brązowym Oczywiście kratki mi sie podświetlają dopiero po włączeniu świateł, proponuje sobie zmierzyć miernikiem gdzie pojawia sie prąd po włączeniu świeteł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...