Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klocki i tarcze, przestroga i prośba o pomoc z sytuacji


Mrozial

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

piszę do was z takim problemem, jaki mnie spotkał przy całym przedsięwzięciu wymiany tarcz i klocków w mojej A4 B5 99r tiptronic.

Mianowicie, to już moja druga wymiana tarcz i klocków od 2009 roku, wówczas pamiętam, że kolega zaproponował mi tarcze firmy BOSCH, nie świadomy tego jaki towar mi proponuje przyjąłem to za odpowiedni dla mnie produkt, modelu klocków nie pamiętam, lecz co najważniejsze byłem z całego kompletu na przód i tył bardzo zadowolony, nic nie piszczało, nic nie rdzewiało, po prostu dobry wybór cena jakość. Nie zapłaciłem za to jak za zboże, kupowałem ze zniżka w inter-cars`ie.

Obecnie borykam się :facepalm::( z problemem związanym z tymi częściami.
Tym razem towar kupiłem od innego "znajomego" a dokładnie od ojca znajomego kolegi, który ma własną działalność i te wszystkie cudowne programy do sprawdzania części, więc jakimś zaufaniem go obdarzyłem.

Złożyłem u niego zamówienie na komplet tarcz przód i tył, oraz dwa komplety klocków do tego. Sąsiad zajrzał w system i to co może mu zaproponować hurtownia i wytypował dla mnie modele tarcz i klocków, które określił, że są dobre i sam by je sobie kupował, że będą się dobrze sprawowały i że je sprzedaje ludziom i nie ma zwrotów na to.

Pierwszą wymianę wykonywał mój kumpel, wtedy wiązało się to ze zdjęciem wszystkich zacisków, które czyściłem wiertarką i szczotkami, potem malowałem hameritem, tłoczki wówczas nie były wyciągane, ani gumki, zostały zabezpieczone mocnymi taśmami. Po złożeniu na BOSCHu wszystko śmigało pięknie, było widać nowość tego zestawu przez wiele miesięcy.

Obecna sytuacja jest taka, że po założeniu nowych tarcz przód niemieckiej firmy Master Sport, do tego klocki tej samej firmy. Tył nie pamiętam producenta tarcz (zawsze mogę się dowiedzieć, żałuje, że nie zrobiłem zdjęć) klocki firma ABS.
Sytuacja jest taka, że tarcze-klocki przód piszczą w momencie gdy po kilkugodzinnym okresie stania odpalam auto i ruszam (bez hamowania), nasila się przy skręcaniu, jak mocniej przyhamuje, to potrafi trochę po ponownym ruszeniu ustać, ale nie całkowicie, po okolo 2-3 minucie jazdy ustaje do momentu gdy znowu rano ruszam autem albo po kilku godzinach gdy auto stało.

Stan obecny pokazują zdjęcia i filmik.

Poradźcie :( jak zadziałać, żeby wyjść z tego gó**na w jakie wpakował mnie nierzetelny sprzedawca wiedząc, że nie zamawiam sprzętu do tarpana ze stalowymi felgami i kołpakami.

Każde sugestie i pytania mile widziane, odpowiem i przybliżę niejasności.

Chciałbym doprowadzić do stanu gdzie mam tarcze, z zabezpieczonymi elementami, w miejscach gdzie nie ma kontaktu z klockiem, u mnie tarcza ma dziwne zaciemnienia - jak przypalenia, ale ja rajdowo nie jezdze i nie jezdziłem, nie szaleje samochodem, zeby duzo i mocno hamować.

Rece mi opadaja jak patrzę na te zdjęcia. Tarcze i klocki wymieniono około 25 stycznia 2015, a zdjecia zrobione zostały około 15 marca 2015.

W ogóle to na jednym zdjeciu z tacza widze niesymetrie w tej przestrzeni miedzy tarcza gdzie dziala klocek, a plaszczyzna gdzie wchodza sruby, hmmm zglupiałem.

Porazdzie co zrobić jak działać, aby przestalo piszczec i jak egzekwowac wymiane towaru na droższy lepszej jakości. Podkreslam, że nie prosilem przy zakupie o to zeby było tanio, tanio, tanio, gosciu znał moj samochod od lat i wie ze zalezy mi na wygladzie. Teraz to wyglada tragicznie. POMOCY :(

ZDJĘCIA TUTAJ: http://pokazywarka.pl/gao7fm/

FILMIK JAK PISZCZY: https://youtu.be/lHz2ZDFkAZU

PORAŻKA :(:mellow::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towaru ci nie wymienia bo na jakiej podstawie. Jak kupuje się tarcze i klocki z niższej półki to tak wygląda. Swoją drogą w internecie jest wszystko wystarczyło by 15 min i juz wiesz co masz kupić. Teraz jedynie co możesz zrobić to sprawdzić czy zaciski normalnie chodzą i prowadnice się nie zapiekly. Co do estetyki to nic nie zrobisz tylko wymiana na porzadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niemieckiej firmy Master Sport, do tego klocki tej samej firmy.

To taka sama niemiecka solidność jak urządzenia niemieckiej firmy Einhell z Aldika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Towaru ci nie wymienia bo na jakiej podstawie. Jak kupuje się tarcze i klocki z niższej półki to tak wygląda.

2. Swoją drogą w internecie jest wszystko wystarczyło by 15 min i już wiesz co masz kupić.

3. Teraz jedynie co możesz zrobić to sprawdzić czy zaciski normalnie chodzą i prowadnice się nie zapiekły.

4. Co do estetyki to nic nie zrobisz tylko wymiana na porządne.

Dzięki Pablo za odp. udzielę odpowiedzi na Twoje sugestie.

odp.1

Słuchaj ja nie prosiłem o ten model sprzętu tylko chciałem dobre tarcze w dobrej cenie. Zaufałem osobie która sprzedaje dużo części i się na nich powinna znać.

odp.2

Skoro w internecie jestem w stanie znaleźć w 15 minut odpowiedź co powinienem kupić to czy ktoś kto handluje częściami dla znajomych nie powinien być zobowiązany do tego żeby mnie przestrzec przed bublem!

Ja się znam na swoim zawodzie, a sprzedawca nich się zna na sprzęcie, który sprzedaje (chociaż niech wie więcej ode mnie).

odp.3

A od czego te zaciski nagle miałyby źle chodzić i prowadnice miałyby się zapiec, przed wymianą było dobrze, a na nowych klockach i tarczach ma być źle, co się zmienia oprócz poziomu wysunięcia tłoczka.

odp.4

Jakie to są porządne i czemu moje niby nie są porządne, wczesniej inny kolega zaproponował mi BOSCH`a czy te są porządne i za tę samą cene, to w takim razie czy ten sprzedawca nie podszedł źle do sprawy.

Słuchajcie jeżeli macie się ogólnie wypowiadać w celu pouczenia mnie, a nie znalezienia dobrej drogi wyjścia z tej głupiej sytuacji to może nie odpowiadajcie wcale.

Ktoś ma pomysł czemu tak piszczą po wymianie, czy to nie wina klocków, sprężyn, które je dociskają, czy czegoś innego, są tu fachowcy? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,też się kiedyś pokusilem i zamontowalem klocki MS.Jednym słowem tragedia,pisk od samego początku.Przetarcie na papierze,zrobione kilometry na dotarcie nic nie pomogło.Pomogła wymiana na inne-Ferodo.Od razu elegancko hamowalo i zero piszczenia.

Na forum są sprawdzeni sprzedawcy części,zakupy z rabatami i bez problemu dobierają odpowiednie graty.

Znawcą w dziedzinie hebli jest Dev.

PS: ładna furka ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściagnij te klocki popatrz jak tłoczki pracuja może ci nie odbijają prawidłowo , sprawdź jak klocki wchodzą czy luźno czy z oporem może jest zardzewiałe wejście na klocek , wszystko zalezy tak samo pany jak ktoś to montował jak zrobił to w pół godziny czy w godzine to ja sie nie dziwie że takie coś się dzieje wszystko się czyści klocek ma zachodzić elegancko z niewielkim luzem tak jak na nowym komplecie ... Co do stanu tarczy to masz przejaraną zdeka ... Proponuję ściągnięcie wszystkiego wyczyszczenie przesmarowania itp i ma chulac a jak nie to utopiłeś niestety kasę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bosche są zdecydowanie lepsze mają powłokę która nie rdzewieje i tarcza wygląda ładnie skuteczność hamowania tez bardzo dobra. Co do sprzedawcow to niestety idąc do sklepu trzeba wiedzieć co się chce bo mogą wcisnąć byle co. Co do piskow to ewidentnie klocek nie odbija i trze podczas jazdy. Został źle zamontowany albo jarzmo źle wyczyszczone, może też zacisk nie odbijać i masz podobny efekt. Co do pisków przy hamowaniu z tym nic nie zrobisz bo kiepskie klocki i będą piszczec. Możesz tylko wyeliminować ten pisk tracego klocka o tarcze. Zlokalizuj w którym kole klocek trze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.....

wywal ten złom i daj wszystko Ferodo, dostaniesz w ICarsie

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.....

wywal ten złom i daj wszystko Ferodo, dostaniesz w ICarsie

o to to to to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki MS możesz reklamowac że piszczą pewnie dadzą drugie których możesz nie przyjąć i oddać sprzedawcy niech ugotuje na nich rosół. Sprzedaje wahacze MS a każdy kto pisze o coś innego z tej firmy mówie że nie sprzedam bo tandeta. Zarobek na tym dobry bo nie kosztuje to w zasadzie nic. Przednie klocki ms sprzedaje po 35zł :grin: Za ferodo musisz dać prawie 5 razy tyle. Trzeba było powiedzieć jasno sprzedawcy że ma być dobrze a nie tanio to by Ci sprzedał dobry towar :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, przestudiuje je w chwili wolnej, na dzis wieczór mam mase spraw na głowie..

Trzeba było powiedzieć jasno sprzedawcy że ma być dobrze a nie tanio to by Ci sprzedał dobry towar :wink:

Wandej ja nie powiedziałem sprzedawcy że ma być tanio, tylko że maja być dobre odpowiednie dla mnie, a przez jego niekompetencje wpadłem w pułapkę, którą muszę rozwikłać :facepalm::(:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, przestudiuje je w chwili wolnej, na dzis wieczór mam mase spraw na głowie..

Trzeba było powiedzieć jasno sprzedawcy że ma być dobrze a nie tanio to by Ci sprzedał dobry towar :wink:

Wandej ja nie powiedziałem sprzedawcy że ma być tanio, tylko że maja być dobre odpowiednie dla mnie, a przez jego niekompetencje wpadłem w pułapkę, którą muszę rozwikłać :facepalm::(:huh:

No to Cię ewidętnie oszukał gdyż doskonale na pewno wie że ten towar to szit :wink: Do tico można założyć i nic więcej. z ciekawości jakiego koloru są klocki? czarne czy czerwone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupa straszna :facepalm: Wygladaja jak po paru latach uzytkowania :( Spisz to na straty i wywal na złom.Kup cos porzadnego i naucz sie ze na hamulcach sie nie oszczedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego w mojej firmie nigdy nie będzie master sporta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...