Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porada wymiana wałka rozrządu


mtnb85

Rekomendowane odpowiedzi

W najblizszym czasie mam zamiar wymienic walek rozrzadu z panewkami, popychacze i uszczelniacze zaworowe z racji ubywania oleju i klekotu. Zastanawiam sie czy tez wymieniac zawory z gniazdami? Uszczelka pod głowicą jest OK. A i jeszcze pytanie o narzedzie do sciskania sprezyny trzonka zaworu, gdzie je dostać ale jaką ma nazwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio chcesz iść w taki remont całej głowicy???

Wałek,panewki i prowadnice zaworowe w AHU są wieczne. Jeśli popychacze stukają to wymień tylko je, no i uszczelniacze trzonków zaworowych. To wszystko.

Zrobisz to spokojnie bez ściągania całej głowicy. Nie trzeba mieć specjalnego narzędzia do sprężyn. Naciskasz ją, wysuwasz półpierścienie i spręzyna Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W najblizszym czasie mam zamiar wymienic walek rozrzadu z panewkami, popychacze i uszczelniacze zaworowe z racji ubywania oleju i klekotu. Zastanawiam sie czy tez wymieniac zawory z gniazdami? Uszczelka pod głowicą jest OK

Kolego o ile to co napisałeś w pierwszym zdaniu robisz bez zwalania głowicy o tyle to co napisałeś dalej to już robota dużo grubsza wymagająca jej ściągnięcia.

Jak napisał Kolega Łukasz_N - te głowice są wietrzne - coś w tym jest... AHU nie rozbierałem ale z tego co wiem to uszczelniacze wymienisz bez ściągania głowicy. Skończył bym na ich wymianie + nowe szklanki (35zł szt. INA ostatnio kupowałem) komplet panewek (150zł Glyco) i nowy wałek (tutaj duży rozrzut ale polecam sprawdzone źródła co do zakupu aby żaden chińczyk/turek itp.). Koniecznie dowiedz się przed zakupem gdzie produkowany. Coś stało się z wałkiem, że chcesz go wymieniać??? U mnie po dużym przebiegu póki co wystarczyło przepolerowanie krzywek i bardzo dobrze wałek wygląda jeszcze (chodzi o PD) a AHU na pompie jest mniej narażony niż AJM na przetarcia krzywek. Oddaj ten wałek niech ktoś dobrze go oberzjy zanim go wymienisz. Uszczelniacze zapewne rozwiążą problem ubytku oleju a szklanki i nowe panewki problem klekotu...

Zastanów się kilka razy abyś nie wymienił dobrego wałka jak stryjek siekierkę na "kijek" :-)

PS: U mnie po szklankach i panewkach połowę ciszej :-)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnie popychaczy ewidentnie zużyte tak mi się wydaje gdyż zdjęcie może przekłamywać. Najlepiej jak dasz wałek do jakiegoś fachowca, który robi głowice ponieważ należy go pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywka wałka którą widać na zdjęciu jest O.K, gorzej wygląda czop wałka koło niej, ale myślę że jeszcze długo posłuży :decayed:

Popychacze do wymiany.

P.S. zdjęcia mogły by być lepszej jakości , bo mało na nich widać :hi::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...