Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy termostat do A4B6 1.8T silnik AVJ


daniel79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Jakiej firmy polecacie termostat, czy tylko musi byc oryginal ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na firme Mahle? Czy nie szedl na pierwszy montaz? Bo o Wahler czytalem nie zbyt pochlebne opinie? A moj mechanik twierdzi ze tylko ASO oryginał? Jakies doswiadczenia?

Edytowane przez daniel79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jeżdżę 2 lata na Wahlerze Made in Germany i śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na firme Mahle? Czy nie szedl na pierwszy montaz? Bo o Wahler czytalem nie zbyt pochlebne opinie? A moj mechanik twierdzi ze tylko ASO oryginał? Jakies doswiadczenia?

Kolego jeśli to jest taki sam termostat jak w ALT to Mahle Behr to jest oryginał ASO tylko połowę tańszy i ma wytarte znaki koncernu, ja ostatnio właśnie taki u siebie montowałem i raczej nie polecam nic innego.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za podpowiedzi. Udało mi się kupić właśnie oryginał Mahle Behr z wytartym znaczkiem za 180 pln. Ten sam w Aso tylko ze znaczkiem vw / audi krzyczeli 460 pln.

Audiola teraz grzeje dobrze, szybciej osiaga temp 90 stopni na zegarze i co najwazniejsze trzyma ja w pionie zarowno na trasie, jak i w mieście. Osobiście polecam taki oryginał.

Zobacze jeszcze czy będzie niższe spalanie bo na krótkich odcinkach 2-3 km po mieście wciągał ok 14l/100 km. A to duuużo. Chyba, że przy takich odcineczkach to normalne? Bo auto się odpala, przejeżdża kawałek i gasi. Później znowu odpala wystudzone i znowu leci mały odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie na tak krotkich odcinkach to norma. Nie lepiej rowerem te 2km jechac? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co jest grane? Wymienilem termostat w maju a teraz znowu to samo. Dlugo sie nagrzewa a na trasie spada do 60-70 stopni. Czyzby znowu padl termostat? Czy jakis inny problem? Czujniki chlodzenia oba wymienione tez na nowe. Moze cos z deska rozdzielcza i zegarem? Mial ktos taki przypadek?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam że zawsze montowalem ori aso, od jakiegoś czasu montuje Wahlera z otwarciem 97 stopni jak ori i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sie na razie tym zajac. Myslicie ze znowu szlag trafil ten ori termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najwidoczniej musialem trafic na wadliwy termostat, bo nic tu innego chyba nie bedzie do wymiany procz niego?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem co jest grane? Wymienilem termostat w maju a teraz znowu to samo. Dlugo sie nagrzewa a na trasie spada do 60-70 stopni. Czyzby znowu padl termostat? Czy jakis inny problem? Czujniki chlodzenia oba wymienione tez na nowe. Moze cos z deska rozdzielcza i zegarem? Mial ktos taki przypadek?

Kolego, i co w koncu padlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na razie sie nie brałem za ten temat - nadal mam ten sam problem i go troche odłożyłem.. moze miał ktos podobne objawy?

U mnie silnik osiąga temperaturę 90. Po mieście prawie cały czas ma 90, a jak wyjadę poza miasto to spada nawet do 70 (jedna kreska w dół od 90 stopni).
Termostat i czujniki wymienione i nic to nie dało, a efekt dalej taki sam. Nie chcę już dalej pchać się w niepotrzebne koszta.
Co może być jeszcze przyczyna? Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić? moze układ do odpowietrzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...