Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chip 1.8 T BFB 163 KM.Pomocy


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.JAk w temacie.Chodzimi o zrobienie chip'a 1.8 bfb 163 KM LPG.O ile można zwiększyć moc? i moment obrotowy?Mówią,że ojakieś 30 %?Doradzcie coś,chodzi o bezpieczeństwo silnika i podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski z bex'a, można do tego ew. wywalić kata i wstawić downpipe i można robić bezpieczny program na ok. 190km / 300nm

Edytowane przez orionek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski z bex'a, można do tego ew. wywalić kata i wstawić downpipe i można robić bezpieczny program na ok. 190km / 300nm

BEX to na 100% musisz wsadzić, jeśli nie chcesz żeby Ci silnik zaraz padł. DP też oczywiście musi być. Wystarczy wspawać rurke z kwasówki i oszukać sonde bo będzie CHECK ENGINE. Dla większego bezpieczeństwa można też wstawić większy intercooler. I jechac na program :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wsadzać wtryski w BEX aby celować w 190 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 to samym programem wyciągnie. Oczywiście przy zdrowej motorowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wsadzać wtryski w BEX aby celować w 190 KM.

Po to, zeby moedzy innymi na wysokich obrotach zaraz Ci silnik nie padl :) Pogadaj troche z gregor10. Wszystko Ci wytlumaczy. Wtryski to wedlug mnie podstawa.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wtryskami to cikawie prawisz u mnie gregor10 zostawił wtryski silnik bfb

U mnie na pb95 z wykresu u Gregora 192Ps i 299 Nm

kat pozostał, chłodnica orginał jeżdże juz wiecej jak rok i silnik w dobrej kondycji

Zastanawia mnie jedynie jakie moce byłyby na Pb98

Macie gotowa odpowiedź?

:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wtryskami to cikawie prawisz u mnie gregor10 zostawił wtryski silnik bfb

U mnie na pb95 z wykresu u Gregora 192Ps i 299 Nm

kat pozostał, chłodnica orginał jeżdże juz wiecej jak rok i silnik w dobrej kondycji

Zastanawia mnie jedynie jakie moce byłyby na Pb98

Macie gotowa odpowiedź?

:)

to poka loga z 002 a będzie wiadomo co i po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.JAk w temacie.Chodzimi o zrobienie chip'a 1.8 bfb 163 KM LPG.O ile można zwiększyć moc? i moment obrotowy?Mówią,że ojakieś 30 %?Doradzcie coś,chodzi o bezpieczeństwo silnika i podzespołów.

to zależy ile kasy chcesz na to przeznaczyć , sam program bez ingerencji w reszte też troszke szarpnie po kieszeni, jeśli chodzi o bezpieczeństwo silnika itp to już od tunera zależy, on to powinien ocenic i program zrobić do tego, ewentualnie jeśli coś nie tak to powiedzieć co trzeba zrobić , ale okolice 190 hp to uzyskasz bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic nawet i 200koni na seryjnych wtryskach ale moc bedzie przy 5100rpm , a potem wszystko ciac ,dlatego zalecam wtryski i robienie mocy gora, a nie jak w tdi - powyzej 5000rpm nie jedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_20190603_140624.JPGJa ze swojej a4b7 motor BFB samym chipem wyciągnąłem 192 KM i 334Nm. Max moment przy 3400obr/min. Prawie nowe turbo było bo miało 38000km. Załączam wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markan79 napisał:

_20190603_140624.JPGJa ze swojej a4b7 motor BFB samym chipem wyciągnąłem 192 KM i 334Nm. Max moment przy 3400obr/min. Prawie nowe turbo było bo miało 38000km. Załączam wykres.

Co z tego jak niutek z pupy i jazda jak diesiel. Nie ma czym podniecać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markan79 napisał:

A twoim zdaniem jak powinno być?

Już kolega blazej25  mniej więcej pokazał jak powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blazej25 napisał:

O przykładowo tak powinna iść benzynka.

Zrzut ekranu z 2019-06-03 18-20-40.png

Jaki sens ma porównywanie wykresu z auta nieseryjnego z wykresem auta na całkowitej serii?

Co do wykresu kolegi markan79 to faktycznie niepotrzebny ten wzgórek momentu  prawdopodobnie to przeładowanie które nie daje nic pozytywnego, lepiej zrobić mniejszy nm a bardziej płasko.

Edytowane przez Łukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz13 napisał:

Jaki sens ma porównywanie wykresu z auta nieseryjnego z wykresem auta na całkowitej serii?

Co do wykresu kolegi markan79 to faktycznie niepotrzebny ten wzgórek momentu  prawdopodobnie to przeładowanie które nie daje nic pozytywnego, lepiej zrobić mniejszy nm a bardziej płasko.

Dokładnie. Lepiej było zostać na poziomie 280nm ale płasko, niż giewont który widzimy.. Jedni i drudzy, mają rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze wypowiedzi koledzy bo sam zauważyłem że jazda stała się teraz bardzo agresywna przez te Nm. Mam jeszcze możliwość poprawienia tego chipa tylko nie wiem w jakie parametry celować. Nm napewno obniże do 300 ale nie wiem jak z obrotami czy max moment nie przesunąć w okolice 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 20:11, markan79 napisał:

Dzięki za wasze wypowiedzi koledzy bo sam zauważyłem że jazda stała się teraz bardzo agresywna przez te Nm. Mam jeszcze możliwość poprawienia tego chipa tylko nie wiem w jakie parametry celować. Nm napewno obniże do 300 ale nie wiem jak z obrotami czy max moment nie przesunąć w okolice 4500

Podstawa to zmiana wtrysków na saaba lub bamowe , to takie ultra minimum. Warto zastanowić się nad dsmicem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...