Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wzrosty temperatury cieczy chłodzącej podczas przyspieszania


przemas1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z temperaturą w moim statku, a mianowicie podczas przyspieszania temperatura wzrasta powyżej 90 do ok. 100 stopni, potem podczas jazdy ze stała prędkością wyrównuję się z powrotem do 90. Macie Panowie może jakąś diagnozę na takie objawy, ewentualnie boryka się ktoś z czymś takim? Czujnik temperatury nie dawno wymiany wraz z cieczą chłodzącą. Rozrząd i pompa wody również. Płyn do chłodnicy oryginalny G12.

Wcześniej nie było takich objawów, problem pojawił się dopiero wtedy gdy zaczęły się wysokie temperatury.

Edytowane przez przemas1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym, w Maluchu, w Polonezie, w A4 czy może w A6? Uzupełnienij profil kolego to i może ktoś coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym byś nie jeździł, jest mały problem z wydajnością układu chłodzenia :decayed:

Jak się jeszcze nie zagotował, to tragedii nie ma, nie mniej jednak zacznij od sprawdzenia czy działają wentylatory, i czy chłodnica nie jest zanieczyszczona śmieciami i brudem, blokującym przepływ powietrza przez nią :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil uzupełniony. Nie zagotował się, ale boje się w dalszą trasę ruszać. Niedawno wymieniałem filtr powietrza, może to mieć jakiś wpływ? Wentylatory działają, jednak nie jest u mnie napędzany wiskozą. Sterowany jest elektronicznie.

Mogę coś pokręcić z tą wiskozą, nie jestem specjalistą ;).

Edytowane przez przemas1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza nie ma nic do tego

Jesteś pewny ze termostat działa? Może go ktoś odwrotnie założył i nie otwiera się duży obieg ;-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się otwiera i chłodnica robi się gorąca, to termostat na 95% jest ok, prędzej przyczyną jest brak wydajności chłodnicy :)

Zakładam oczywiście że pompę płynu chłodzącego założyłeś porządną, i wykluczamy że jej wirnik zaczął się obracać na ośce :P:decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę? Ja myślę że jak było dobrze to raczej nie trzeba chyba ze zbieg okoliczności :-D najpierw sprawdź czy termostat się otwiera możesz dotknąć przewodów i będziesz wiedział albo wyjmij i wrzuć do wody, sprawdź temperaturę i przy jakiej się otwiera na nim powinna być wartość w stopniach C przy jakiej powinien się otwierać

Ale to prawdopodobnie on

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wody oryginalna, wymieniana 4 miesiące temu. Może jakaś wadliwa się trafiła? Wzrosty temperatury występują podczas przeciążeń, np gwałtowne przyspieszanie oraz podczas jazdy po mieście temperatura przekracza delikatnie 90 stopni, ale podczas jazdy ze stałą prędkością wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przemyj chłodnice strumieniem kranówki ( na zimnym silniku :naughty: ) w kierunku przeciwnym do przepływu powietrza, w wielu przypadkach pomaga :hi:

Tylko nie Karcherem, bo zniszczysz chłodnicę :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym działaniu nie słyszałem ;-) sugerujesz zanieczyszczoną chłodnice? Aż tak?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprostsze działanie na początek, po za własną inwencją praktycznie nic nie kosztuje, a nie raz załatwiło problem :)

Jak podczas płukania będziesz widział wypływające zanieczyszczenia , to po nim spryskaj jeszcze chłodnicę jakimś detergentem, i po kilkunastu minutach przepłucz ją jeszcze raz :hi:

Jak masz elektryczny wentylator , to do całej operacji najlepiej go wymontować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację nie zaszkodzi jeżeli będzie uważał na wentylator, co prawda nigdy nie miałem takiego przypadku :-D ale i sprawdzenie termostatu tez nie kosztuje przy lekko nagrzanym samochodzie pomacać przewody płynu chłodniczego ;-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie robiłeś ostatnio programu może?

Nie robiłem, ale chodzi mi po głowie taka myśl :)

Dzięki za rady!!

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wadliwe pompki mogą wywołać coś takiego? Mam pewnie podejrzenie, jak jakiś czas temu sprawdzałem na komputerze to jeden trochę dawał za dużą dawkę, ale było to jeszcze w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas jakie pompki?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas jakie pompki?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Miał pewnie na myśli pompowtryski. Odp. jest, nie. Uszkodzone pompowtryski nie przyczyniają się do takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myj chłodnicy zadną wodą bo kurz zamieni sié w błoto i bardziej zaklei. Chlodnice przedmuc**je się kompresorem jak już. Sprawdzales vagiem czy niema jakichś błedów w engine? 01039 - Coolant Temperature Sensor cos w tym sensie a moze poprostu czujnik wadliwy tam bodajze jest dwa czujniki g2 i g62. Jeden dla ecu a drugi dla wskaźnika. A przyszło mi na myśl jeszcze jedno, nie ubywa płynu przypadkiem? Może to być raz na jakiś czas , zbiorniczek wyrównawczy niejest zabrudzony na czarno?

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost temperatury objawia się mniej więcej powyżej 100-110kmh? Przy niższych prędkościach, ale również pod obciążeniem problem nie występuje, bądź mniej?

Nie chce źle proroczyć, ale na 99% UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat nie duży wydatek, więc jak go już wyciągniesz, to bym zamontował nowego Wahlera. Po wymianie termostatu, oczyszczeniu chłodnicy jeśli dalej bedzie rosła temperatura, to wykonaj test na szczelność uszczelki pod głowicą lub samej głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...