Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tajemnicze pukanie z przedniego zawieszenia


Kukis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Audimaniaków :hi:,

Domyślam się, że wielu użytkowników Audi A4 dotknął problem głuchego pukania z przedniego zawieszenia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybym nie wymienił wszystkich wahaczy, amortyzatorów, łączników, poduszek stabilizatora, maglownicy z drążkami i końcówkami. Czy ktoś z Was już rozszyfrował tą tajemnicę :shocked:? [br]Dopisany: 31 Październik 2008, 19:07_________________________________________________Temat zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pukał tak klocek hamulcowy. Cała naprawa polegała na zdjęciu zacisku wyjęciu klocków i rozgięciu blaszek na wewnętrznym klocku, który siedzi w tłoczku zacisku, na tych właśnie blaszkach. Jeżeli są niedostatecznie rozgięte to klocek puka na nierównościach o zacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ..sprawdz poduszki pod silnikiem ...ode potrafią sobie popukać :decayed:

Jakie objawy ..puka jak ruszasz tylko energicznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy na przegubach wewnętrznych poczułbym podczas ostrego ruszania, a tu puka tylko na nierównościach. Co do klocków to jest jakś myśl, gdyż wyraźnie puka w dole pod nogami, z tym, że moje klocki nie posiadają żadnych blaszek. Ale dodam, że nie przestaje pukać kiedy hamuję na nierównościach. Poduszki wykluczam, gdyż nie ma pukania przy ostrym ruszaniu i nic nie trzęsie. Czy ktoś z Was miał problem z górnym mocowaniem amortyzatora i jak to sią objawiało? Odkryłem, że podczas naciskania na przód auta słychać delikatne pukanie w okolicy górnych mocowań. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insecto masz ten sam problem, ja też mam wrażenie na dziurawej drodze, że przód się rozleci. Czy ty wymieniałeś górne mocowania amortyzatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to dosyć powszechny problem. Ja też myślałem że to wina wahacza, wymieniłem z jednej strony i wydawało mi się że problem rozwiązany ale po jakimś czasie pukanie powróciło. Miałem zamiar wymieniać wahacz z drugiej strony ale po przeczytaniu powyższych postów zaczynam się nad tym zastanawiać bo w zasadzie na obecnych przejechałem dopiero 7 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zawieszenie tak samo. Wszyściutko wymieniłem. Z początku było ok ale po kilkunastu km znów zaczęło coś stukać i okazało się to tym, że "padł" drążek kierowniczy! Więc ja proponuję z własnego doświadczenia sprawdzić jeszcze raz czy nie ma luzów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK powiedzmy, że może piasta jest uszkodzona, ale czy da się ją zdiagnozować, bo nie mam już ochoty na nietrafione wymiany. Przypomnę, że pukanie dochodzi z dolnego przodu auta i słyszy je tylko kierowca. Pukanie jest delikatne, gumowe i występuje na licznych, drobnych nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przyczyn takiego pukania może być wiele. Jeśli występują luzy na drążkach lub w zawieszeniu to da się to wyczuć gdy podniesiemy koło na lewarku i ktoś będzie kręcił kierownicą. Wtedy ładnie da się wychwycić wszystkie luzy (czuć je pod palcami). Na piastach powinno się czuć luzy jeśli "pokałaczemy" kołem. A co do mocowania amortyzatora to nie miałem takiego przypadku także nie wiem, ale jeśli coś puka podczas naciskania na przód to to raczej nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj udało mi się wyeliminować przeraźliwe stukanie w przednim zawieszeniu. Dźwięk dobiegał z prawej strony ale w zasadzie przenosił się na cały przód. Problemem okazał się łącznik stabilizatora z prawej strony. Da się to wyczuć szarpiąc za stabilizator w okolicy łącznika. Mechanik zaproponował mi 75zł za łącznik Delphi i 15zł za wymianę. Ostatecznie kupiłem za 54zł Lemfordera i wymieniałem sam w 20 minut.

Początkowo obstawiałem któryś z wahaczy bo stukot był naprawdę głośny. Tym którzy mają ten sam problem polecam przyjrzeć się właśnie łącznikom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięcioł trafiony, zapanowała cisza :>. W moim przypadku okazały się lekko poluzowane poduszki silnika. Dokręciłem 4 nakrętki (dwie od góry, dwie z dołu, klucz 13) i jest tak jak być powinno :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek pojawiło mi się to samo. Na dołkach wali tak jakby koło miało odpaść. Sprawdziłem wczoraj wahacze i łacznik stabilizatora, końcówkę drążka i wydają się dobre. Zresztą wszystko z tej strony niedawno wymieniałem.

Strzelanie można wywołać poprzez bujanie w dół. Może rzeczywiście wali coś w łożysku amortyzatora. Bo magiel chyba by nie pukał przy naciskaniu w dół. Wkurzony jestem bo nie wiem co wymienić żeby to ustało.

I ja znalazłem winowajcę na szarpakach. Na krańcach stabilizatora, przez otwór przechodzi gwint od łącznika stabilizatora. Otwór w stabilizatorze przez lata się powiększył i łącznik sobie w nim lata. Na razie skręciłem mocno i jest cisza. Ale w weekend zabieram się za to na poważnie. Zaspawam całą dziurę i nawiercę otwór na nowo pod wymiar. Będzie ścisło i bez pukania. Sprawdzajcie panowie tą usterkę,może u was też to właśnie puka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!! Mam podobny problem....Autko zaczyna trzeszczeć w momencie dynamicznego skrętu w lewo lub prawo. Tak jak stare krzesło albo stara łajba....Szczególnie przy ostrzejszym depnięciu z miejsca przy jednoczesnym skręcie. W normalnej jeżdzie...Cisza...Mechanicy wskazują na coś nie tak z wahaczami lub gumy pod silnikiem....Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...