Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tajemnicze pukanie z przedniego zawieszenia


Kukis

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie pukał akumulator może śmieszne ale akumulator w moim audi ma uchwyt z tyłu nie na środku. Wcześniej sprawdzałem ruszając na boki i nawet nie drgnął. Objeździłem kilka stacji diagnostycznych i nic nie znaleźli. pukanie dochodziło z pod nóg w okolicach pedału gazu. Po przyjechaniu ze stacji diagnostycznej zacząłem sam sprawdzać wszystkie części w okolicy silnika no i złapałem za akumulator w części przedniej od strony silnika góra dół i okazało się że ma 2 milimetrowy ruch. Mimo że był solidnie przykręcony przód akumulatora ruszał się. Podłożyłem z przodu akumulatora gumę grubości milimetra i wszystko jest ok cisza jak makiem zasiał.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!! Mam podobny problem....Autko zaczyna trzeszczeć w momencie dynamicznego skrętu w lewo lub prawo. Tak jak stare krzesło albo stara łajba....Szczególnie przy ostrzejszym depnięciu z miejsca przy jednoczesnym skręcie. W normalnej jeżdzie...Cisza...Mechanicy wskazują na coś nie tak z wahaczami lub gumy pod silnikiem....Pozdrawiam!!!

Uwaga - jeżeli trzeszczy/trze/skrzypi to są to raczej wahacze.

Jeśli to jest drobne pukanie to wtedy przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!! Mam podobny problem....Autko zaczyna trzeszczeć w momencie dynamicznego skrętu w lewo lub prawo. Tak jak stare krzesło albo stara łajba....Szczególnie przy ostrzejszym depnięciu z miejsca przy jednoczesnym skręcie. W normalnej jeżdzie...Cisza...Mechanicy wskazują na coś nie tak z wahaczami lub gumy pod silnikiem....Pozdrawiam!!!

Uwaga - jeżeli trzeszczy/trze/skrzypi to są to raczej wahacze.

Jeśli to jest drobne pukanie to wtedy przeguby.

No ja bym powiedział, że raczej na odwrót.

U mnie trzeszczy/trze/skrzypi i to są przeguby. Puka też nie raz i zlokalizowałem, że to jeden z wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeszcze zależy, kto jak nazwie dany odgłos.

Zawiecha puka jak najbardziej, ale wahacze potrafią też skrzypieć i to mocno (niektórzy wstrzykują olej w gumy, aby przestawały skrzypieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowionka dla wszystkich audimaniaków!!!! Moim problemem było ......i tu mam problem bo jak wyżej napisano dla każdego jest inny odsłuchany dźwięk. Teraz wiem,że powodem trzasku był przegub...prawy....Początkowo niewielkie trzeszczenie TYLKO przy DUŻYCH i OSTRYCH skrętach...w końcówce wyczuwalne i GŁOŚNE trzeszczenie przy przedewszystkim skręcie w prawo i to nawet delikatnym...Miejcie się!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi::a4fan:

Także dopadło mnie te pukanie :( Wiec tak: wahacze, końcówki stabilizatora, końcówki drążka kierowniczego (te które łączą sie z zwrotnica koła, tych drugich nie mieniałem bo wydawało sie ze luzu nie maja) wymienione 800km temu i taka sprawa że jak jadę powoli (`10km/h) i zwykle skręcając w lewo to niekiedy na nierówności słyszę pukniecie (stuknięcie) dochodzące z przodu z lewej strony, zauważyłem to gdy wjeżdżałem i wyjeżdżałem z garażu i jest tam trochę nie równo i zaczęło mnie to wqr... i dziś stojąc w miejscu na podwórku zacząłem kręcić kierą i (max prawo....i max w lewo) i jak by na dziesięć takich kręceń ze 2 razy coś tak stukało, tyle ze z 5x ciszej niż gdy się toczy i skręca. Wiec do garażu na lewarek koło na bok podstawiłem pieniek pod zwrotnice i opuściłem z lewarka, potem brata za kiere i kręcił a ja szukałem ale niczego nie znalazłem :( wszystko jak malina.Klocki chyba nie powodują tej dolegliwości gdyż pojawia sie to także stojąc w miejscu i gdy hamuje jadąc. Wiec już nie wiem czego się czepić :( A dodam ze w normalnej jeździe nic nie słyszałem jeszcze.

Pozdrawiam i Przyjemnych Świąt życzę :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja tez mam problem mianowicie cos mi trzeszczy jak jade po dziurach a jak samochod stoi i poruszam mocno karoseria tak samo zaczalem dosc energicznie ruszac wachaczami i wyczulem luz w wachaczu po lewej stronie pierwszy od strony lampy przedniej za bardzo nie znam sie na zawieszeniu i mam pytanko co mam zrobic wymienic wachacz czy mozna cos sie poluzowalo bo jest tam jakas sruba?? z gory dziekie za odpowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest lepiej tzn wsadziłem drugiego brata za kiere i kazałem mu wjeżdżać do garażu tak jak ja to robie i słychać jakby jakiś plastik w coś pukał wie odrazu mi ulżyło w związku z tym iż te stuki nie dochodzą z zawiechy :) potem ja wjeżdżałem i inni słuchali i takie same spostrzeżenia mieli. Wiec wkrótce zawitam gdzieś na kanał i będę szukał felernego plastika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie w autku tez cos stuka tylko jak jade na pierwszym biegu i wrzucam dwrugi to puknie raz i tyle i na trzy tez bo na nastepne juz mocy niema <lol> puknie wtedy kiedy jest jakies przyspieszanie i niekiedy puka tak jak mam dwujke i puszcze sprzeglo szybko jak silnik niema obrotow jeszcze to zacznie tak szarpac kilka razy autem to tyle ile razy mi szarpnie tyle puknie tj taki gluchy i metalliczny dzwiek :/ i niewazne czy jade prosto czy na skreconych kolach. pomozcie ludzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poduszki silnika, może się wybiły i są do wymiany, albo któraś się poluzowała i trzeba dokręcić, dalej sprawdź poduszki skrzyni biegów, potem dwumas(jeżeli w tym silniku jest) - sposób sprawdzenia chyba taki: 4 bieg, 60km na blacie i wciskasz pedał do dechy, jak w pewnym momencie zacznie drżeć silnik to się kończy dwumas. A poduszki można sprawdzić na postoju wrzucasz bieg i pchasz samochód do przodu i tyłu i patrzysz ile się wychyla silnik. U mnie nic nie wali jak jadę na pierwszym albo drugim biegu i dodaje gazu i nagle zdejmę nogę z gazu to jest luz i paskudne szarpniecie ale tylko raz, dodanie gazu i znowu szarpnięcie, każdy samochód to ma, im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

identyczny problem po wymianie zawieszenia coś dosłownie "puka" z przodu, ale za cholere nie mogę wybadać co to.Byłem na szarpakach wszystko sztywne, już mi ręce opadają, no a te klocki banalne ale może..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde i ja mam problem. W kwietniu wymienione calutkie zawieszenie na Febi. Caly komplet wahaczy wszystko co z tym zwiazane.

Od kilku tygodni zaczelo mi pukac i juz puka dosc mocno z prawej strony w kole na nierownosciach. Na małych nie ale na wiekszych jakis gdzie wiekszy ze tak powiem prog jest to wtedy puka.

Co najlepsze przed wymiana zawiechy mialem problem ze w zime w duzy mroz z prawej strony skrzeczało mi cos podczas krecenia kolami w miejscu oraz jak uginalem auto to też skrzeczało potem przeszło i ostatnio ( juz po wymianie zawieszenia) tez z tej prawej strony z ktorej puka znow ale w lato w duży upał tak samo skrzeczało przy kreceniu kołami i uginaniu.

O co chodzi ? pukanie z prawej strony i czasem skrzeczenie a auto ma zupelnie nowe zawieszenie Febi ma jedynie 7 tys zrobionych.

????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...