Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kto już założył zimowe opony ?


GILI

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w cenie opon 16 kupiłem nówki 15 + używane stalówki. Zainwestowałem w polskie fabryki :naughty: Firestone Winterhawk 2 195/65/15 w weekend trestowałem w Lublinie i muszę przyznać że jestem mile zaskoczony. Dobrze się sprawują nie hałasują na asfalcie i bardzo dobrze trzymają na śniegu i na mokrym. Ogólnie polecam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj odbieram moje koła zimowe na alu 16 z dunlopami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj założyłem zimowe GOODYEAR Ultra Grip 7+ ktróre to miały być bardzo dobrą oponą.

No i ku mojemu zdziwieniu dość dziwnie zachowują się w szybkich łukach. Auto

nienaturalnie odpływa tyłem w przeciwnym kirunku do skrętu. Efekt podobny do mocno

wyeksplatowanych lub bardzo miękkich amortyzatorów. Na oponach letnich nie

miałem takiego efektu. Po za tym około 2 miesięcy temu byłem na badaniu technicznym

i efektywnośc amortyzatorów tylnych była bliska 72%. Czy może ktoś z użytkowników

tych opon spotkał się podobnym symdromem ?? A może tak nagle padły mi amortyzatory ??

Ja mam dokładnie to samo, ostatnio szedłem w długim w zakręcie to musiałem się ratować kontrą bo mnie stawiało bokiem. Byłem na szarpakach i powiedzieli mi, że tuleje wahaczy górnych o raz łączniki stabilizatorów do wymiany. Tuleje wahaczy tych trójkątnych (tylko w quattro są takie- no chyba, że w Twoim modelu jest już inaczej) ok 80-100zł za komplet. A łączniki to nie wiem ile kosztują. Najłatwiej wyczuć, że coś jest nie tak łapiąc za tylne koło i sprawdzić czy tył da się rozkołysać siłą rąk, tylko nie góra dół tylko lewo prawo, ciągnąć do siebie i od siebie. Pozdrawiam :hi:

89fa0b486b622035med.jpg

Tuleje wahacza górnego

41085d42b3aa8d61med.jpg

Łącznik stabilizatora[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 03:31_________________________________________________Hmm... sprawdzałem w Etce i u Ciebie jest nieco inaczej niż na tych rysunkach ale generalnie chodzi o to samo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna zmienić tylko przód na zimówki a tył zostaną letnie ???

Ja chyba zmienie jutro kolo bo przenie letnie nie maja juz prawie bieznika :tongue4: A cieplo juz raczej nie bedzie :confused4:

to tak jak u mnie-przodu nie ma ale jeszcze kilkanaście dni

a mozna zmienić tylko przód na zimówki a tył zostaną letnie ???

można ale szkoda zimówek-jeszcze za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zmieniłem ze względu na mały ruch w wulkanizacji ( jeszcze ) i dlatego ze te co miałem były w opłakanym stanie. Założyłem nówki Fulda Kristall Supremo, podobno dobre opony. Dzisiaj w pogodzie mówli ze w połowie tygodnia ma padać śnieg z deszczem wiec chyba juz odpowiednia pora na wymianke. Poza tym nawet jak sie zrobi cieplej to przy spokojnej jeżdzie opony sie nie będą niszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigam na letnich poki snieg nie bedzie lezal grubo na jezdniach:D

I będzie miał ktoś malowanie albo i gorzej... Czego nikomu nie życzę! Uważam jednak, że trzeba zmienić gumy na zimówki wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolege który jeszcze nigdy w życiu nie miał opon zimowych. Początkowo w suzuki swift którego kupił ojciec nowego a teraz ma golfa IV i też nie zamierza kupować. Normalnie kamikadze z niego. Kasy ma ale szkoda na wymianę opon :shocked:

Osobiście uważam że kto ma słabe kapcie letnie to śmiało może wymieniać na zimowe. Lata już nie będzie :kwasny: Najwyżej kilka dni słonecznych ale to już wspomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam do Niemiec ,tam takich zim nie ma jak u nas ,więc założę dopiero po przyjeżdzie około połowy grudnia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...