Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie


s177267

Rekomendowane odpowiedzi

Ja popsikałem wszystkie gumy od wahaczy smarem silikonowym w areozolu i piski przy kręceniem kierownicą ustąpiły.

Niestety nadal jak jadę to słyszę jak coś stuka w lewym kole...

Dołącze się do pytania: ile z czymś takim można jeździć?[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2009, 21:20_________________________________________________Już wiem co moją niunię bolało.

Wjechałem znowu w dziurę (polskie drogi), po tym przy jeździe powyżej 40km/h był odgłos jakby miało się urwać lewe koło.

Dudniło, stukało i bujało samochodem.

Walnęła końcówka drążka kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zaczęło dudnić ostatnio i jeszcze przy skręcie na maksa w lewo zaczyna piszczeć:( Ale jakoś w przyszłym tyg wybieram sie do mechanika to się dowiem wszystkiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :) tylko, że jak naciskam mocniej lewą stronę(przód), to też to słychać:/ więc ja obstawiam, że to wahacz, ale głowy nie dam heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skrzypiało jak bujałem lewą stroną.

Zdejmij koło i sprawdź końcówkę drążka, może guma zawinęła Ci się,wpadł syf do środka i go wypiłował...

Jak Ci się to urwie to koło może samo skręcić,więc żartów z tym nie ma :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do mechanika na diagnoze...

Jak skrzypi to znaczy że gdzieś coś jest nie tak, piasek albo jakiś syf podejdzie i skrzypienie gotowe...

Psikanie tego to żadne rozwiązanie...

Ja mam do zmiany górny przedni wahacz, bujam się na takim od września :gwizdanie: ale już na dniach będzie zmieniony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy

Wymiana wachaczy pomogła :> :> :> :> :>

100% zadowolenia

a miałem jeszcze objaw zepsutych opon lub łożyska ( przy dojeżdżaniu do świateł samochód zachowywał się tak ja by w oponie puściła siatka - delikatne bujanie, )

ten objaw po wymianie zawieszenia też ustąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeszcze zauważyłem(bo nie było czasu, żeby do mechanika podjechać:/) , że skrzypi mi tylko jak jest wyższa temperatura powietrza, albo jak dłużej jeżdże, dodam jeszcze, że grzeją mi się felgi, tylko z przodu:/ Może to być zależne od hmulców? bo wiem, że mam tarcze do wymiany bo już mi sie "rant" pojawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeszcze zauważyłem(bo nie było czasu, żeby do mechanika podjechać:/) , że skrzypi mi tylko jak jest wyższa temperatura powietrza, albo jak dłużej jeżdżę

dokładnie

wymieniłem całą zawiechę i błoga cisza :wink4: :wink4: :wink4:

Przez 6 miesięcy nie udało mi się zdiagnozować który to wachacz. (a trochę czasu poświęciłem).

Kilkakrotna wizyta na trzepakach ( diagnoza wszystko OK )

Jak zawsze w takich przypadkach jak wachacze "zobaczyły" mechanika to przestawały piszczeć :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety dołączyłem do Was z podobnym problemem, tyle, że u mnie pełkła osłona gumowa i mam wycieki. Tylko nie ubywa mi tego płynu i to jest dlka mnie bardzo dziwne??? Czy spotkaliście się z podobnym zjawiskiem?

Chyba będę musiał dać do regeneracji chyba kolumnę, ale nie jestem pewien. Tak mówił mi kumpel. Mam nadzieję, że żaden syf się nie dostał do środka. [br]Dopisany: 25 Kwiecień 2009, 15:07_________________________________________________właśnie dałem do regeneracji maglownicę, to było powodem skrzypienia. Podobno mam 70% zawieszenia do wymiany, to dziwne, bo na przeglądzie nic złego nie wyszło. Czy to nie dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, na diagnostyce wyszło, że to końcówka "banana" jest zajechana:/ w poniedziałek idę na wymiane raczej:) zobaczymy, czy to tylko to:)) A oprócz tego, mam tarcze i klocki hamulcowe do wymiany na bank :)) więc od tego mi się felgi grzały:)) Pzdr.:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tarcze i klocki hamulcowe do wymiany na bank ) więc od tego mi się felgi grzały

a co ma piernik do wiatraka

chyba że chamujesz już zaciskiem po tarczy , lub masz zapieczone zaciski.

W przeciwnym razie kończące się klocki (zakładam ze jeszcze są okładziny) nie mają nic z grzaniem się felg (jeszcze pytanie ponowne - jakie to jest grzanie)

Jak się mylę to proszę o sprostowanie ( wytłumaczenie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panie, tu metal o metal trze", tak mi powiedział mechanik :P no ja w dziedzinie mechaniki specem nie jestem, więc myślałem, że to od tego sie grzeje:) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione nie wiecej niz 5 tys. km.na wahaczach febi i juz z lewej strony zaczyna skrzypiec :wallbash:

małe sprostowanie to nie te wachacze co wymienilem skrzypia tylko koncowka na prostym wachaczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wczoraj "banana" i wszystko ucichło:D nawet komfort jazdy się od razu polepszył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem podobny jutro jade na osłuchnie i dam znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei skrzypi tylna zawiecha. Miałem wymieniane tarcze i klocki no i czasem (nie zawsze :mysli:) jak siadam do autka to skrzypi :thumbdown:. Zaznaczam że podczas jazdy jest spoko. :good:

Kolego, jak wsiadasz to nie masz zaciagnietego hamulca recznego? Bo jak masz, ale tylko do polowy to w czasie wsiadania slyszysz jak sie klocki po tarczy przesuwaja. Sa docisniete, stad owo skrzypienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...