Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skrzypienie - przednie zawieszenie


s177267

Rekomendowane odpowiedzi

tez mialem podobne problemy ze skrzypieniem, oczywiscie WD40 jak wiekszosc , i nic, 3 czesi wahacza z lwej i 2 z prawej do wymiany, :cry: . Gumy sie poprzecieraly i aluminum tarł o siebie z tad to skrzypienie. Bylo to jakies 8 miesiecy temu . od tego czasu wszystko ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, bo ie chce zakładać nowego wątku... Od jakiegoś czasu walczę ze skrzypieniem kierownicy. Wcześniej nie miałem takiego problemu, ale po wymianie płynu w układzie wspomagania pojawił się w/w problem. Zauważyłem, że przy dłuższych tarsach - co najmniej 200 km - skrzypienie ustępuje. Płyn się nagrzewa i cisza... Czyżby z maglownicą jest coś nie tak??? Zalałem i przepłukałem zielonym FEBI G00200. Głupieję już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehe a mi tez skrzypi to ale w tyle bede musial spryskac to czyms i zobaczymy :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi zaczęło skrzypieć w lewym kole i powiem Wam że niełatwo jest stwierdzić który bo przenosi się normalnie po wszystkich WD 40 niepomogło. Ja obstawiam dolny prosty lub banan (ten i tak mam luz na tulei) i dlatego obydwa pójda w piątek do wymiany. Jutro zamawiam 2 szt z Febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratpit, no to czekam na rezultat, bo już sam nie wiem co u mnie skrzypi. Ojciec jak posłuchał, to twierdzi, że to coś przy kierownicy, ale wydaje mi się, że to tak niesie po całej kolumnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzypi to najczesciej oznaka zuzycia.

No OK, ale nic nie stuka, nie puka. Wstrzykiwałem smar, psikałem WD40 - PISZCZY! Trasa Włodawa-Warszawa - nie piszczy... Następnego dnia dalej to samo. Dzisiaj sprawdziłem, że wystarczy tylko do Lublina skoczyc i jest chwilowy spokój. Oddam chyba do ASO i nie bedę się denerwować, bo już zaczynam sie przyzwyczajać do tego dźwięku. Potem wstyd jak jakąś pannę zabieram ze sobą. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez skrzypialo,bylem na szarpakach i powiedzieli ze luzow nie ma,a jak porozkrecalem wszystko to sie okazalo ze do wymiany mam dolne przednie wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ostatnio zaczelo sie cos odzywac- ale glownie na bruku, lub bardzo nierownej drodze- uslyszalem kilka dni temu podjezdzajac do garazu ze spuszczona szyba. na w miare rownej drodze jest ok... jutro zmieniam tylne amory, wiec przy okazji trzeba bedzie sprawdzic co tam z przodu piszczy... druga sprawa/problem- od kiedy zalozylem nowe felgi (205/55/R16, dunlop sport) przy hamowaniu, ale takim do full stopu, w ostatniej fazie (czyt. kiedy auto prawie sie juz zatrzymalo) czasem sciaga mi lekko kierownice w prawo... nie wiem czy to jest spowodowane- ktos moze sie z tym spotkal? przy normalnej jezdzie na prostej / hamowaniu / przyspieszaniu tego nie ma. dop. kiedy hamuje do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzeń na 99,9%

a orientujesz sie jakich kosztow sie spodziewac? plus/minus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem sciaga mi lekko kierownice w prawo...
sprawdz klocki i tarcze hamulcowe, wahacze kup na allegro, polecam Febi: gorny 100-140zl, dol 140-190zl

wahacze sa powymieniane za wyjatkiem prawego dolu, i mysle ze przyszla pora na ostatia pare kosci :) co do febi z allegro slyszalem rozne opinie, tzn ze niby febi ale to nie do konca niemieckie febi tylko jakas czeska podrobka :\

tarcze i klocki sa okay- sprawdzone niedawno. jutro bede zmienial zawias z tylu, takze nie wyjade dopuki nie bede wiedzial co z tym przodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratpit, no to czekam na rezultat, bo już sam nie wiem co u mnie skrzypi. Ojciec jak posłuchał, to twierdzi, że to coś przy kierownicy, ale wydaje mi się, że to tak niesie po całej kolumnie...

Wahacze dolne wymienione i skrzypienia niema - roboty tez niema zbyt dużo zrobie jakieś małe foto story dla potomnych i wrzuce do działu WARSZTAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze dolne wymienione i skrzypienia niema - roboty tez niema zbyt dużo zrobie jakieś małe foto story dla potomnych i wrzuce do działu WARSZTAT

No i wszystko jasne. Tak, więc w najbliższym czasie muszę udać sie na zakupy :wink: i brać się za wymianę. Chociaż sprawa wymaga jeszcze zastanowienia, bo nic nie puka, nie stuka. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzialem wahacza za 20zl.

A czy ja pisze o wahaczu?? :eek:

To ciekawe od kiedy w a4 wymienia sie same sworznie po 20 zeta,bo zawsze myslalem ze sa zespolone z wahaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe od kiedy w a4 wymienia sie same sworznie po 20 zeta,bo zawsze myslalem ze sa zespolone z wahaczem.

Spokojnie,mam autko od niecałego tygodnia i nie jestem w stanie ogarnąć całej budowy zaweiszenia. Do tej pory w każdym jakie miałem sworzeń był osobny. Widocznie to nie jest każde :lol: I zawsze jeśłi mi coś skrzypiało to był to zazwyczaj sworzeń,dlatego pierwsza myśl jaka nasuneła mi sie do głowy to właśnie takowa część.

marewel jeśli Cie urazłem bądz podważyłem Twój autorytet to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...