Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lampka kabinowa - ma sie zapalac czy nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

widac ze ta usterka jest czesto wystepujaca bo mam podobny problem

Opublikowano
Po próbie rozebrania zamka zaczęła działać.

A co dokładnie zrobiłeś??

Nie udało mi się rozebrać tego zamka, bo on jest chyba nierozbieralny (nity),

ale skoro po usunięciu nadmiaru starego wyschniętego samaru zaczęła lampka działać (nie zawsze ale często), to doszedłem do wniosku, że przyczyna leży w tym włączniku.

zamek.jpg

Mało widać, ale lepszego nie znalazłem w książce. Czujnik otwarcia drzwi i położenia rygla zaznaczony na czerwono.

Opublikowano

Mnie udało się wyciągnąć mikrowłączniki z zamka, wyczyścić je i zamontować bez uszczerbku dla nich. Teraz już zawsze włącza się światełko.

Opublikowano
  • Autor
Mnie udało się wyciągnąć mikrowłączniki z zamka,

Da się to zrobić bez zdejmowania tapicerki??

Opublikowano
Mnie udało się wyciągnąć mikrowłączniki z zamka,

Da się to zrobić bez zdejmowania tapicerki??

No aż tak dobrze to jeszcze nie ma. :eek:

Co się tak wszyscy boją zdejmowania tapicerki?

Opublikowano
  • Autor

Nie boję się, ale na zewnątrz zimno, a nie mam garażu :)) :audi:

Opublikowano
Witam kolegów problem z oświetleniem tkwi w pompce do centralnego zamka bo to ona steruje oświetleniem wnętrza, centralnym zamkiem i elektrycznymi szybami. Przeważnie wystarczy przeczyścić styki w kostkach zasilających.

Gdzie znajdę te styki, co w przypadku kiedy i to nie pomoże

Opublikowano

Musisz wyjąć pompkę central zamka jest zamontowana w bagażniku pod dywanikiem na prawym błotniku (dość duża owinięta taką pianką przypięta gumowym paskiem) wypiąć kostki i psiknąć jakimś kontakt sprajem jeżeli autko jest po jakimś dzwonie to widziałem już pompki pełne wody

Opublikowano
  • Autor

Niestety dostalem sie do zamka i do mikrowłącznika i dalej nic. Moze pompke jeszcze sprawdze... Chyba ze macie jeszcze jakies inne pomysly. :audi:

Opublikowano

Sprawdz pompkę pisałem ci już gdzie się znajduje

Opublikowano
  • Autor

Pompę sprawdzilem, ale światło jak się nie zapalało, tak się nie zapala. :audi:

Opublikowano

Sprawdz może kable spotykam się z pęknieciami .

Opublikowano
  • Autor

No to grubsza sprawa, ale dzieki za podpowiedzi :)) :audi:

Opublikowano

witam no i wsumie to nikt nie doszedl co jest z tym oswietleniem ja mam ten sam problem ,po wyciagnieciu kluczyka zapala sie i po zamknieciu auta gasnie ale jak otworze drzwi to nie zapala sie obojetnie ktore z przodu czy z tylu ,z tego co wiem to zwarciu tylnego przewodu czujnika do masy powinna sie zapalic a nie zapala sie .jeszce pol roku temu czasami sie zapalala a teraz nic ,a moze ktos wie czy tylne czujniki sa polaczone z przednimi bo tylny czujnik to nic skmplikowanego typ maluchowski ale moze jest tak ze jak przedni nie dziala to tyl takze nie zadziala??????????

Opublikowano

darekaudi4,

Mam identyczny problem i nie mam pojęcia co to może być.

Opublikowano
a moze ktos wie czy tylne czujniki sa polaczone z przednimi bo tylny czujnik to nic skmplikowanego typ maluchowski ale moze jest tak ze jak przedni nie dziala to tyl takze nie zadziala??????????

Poszedłem do garażu i zrobiłem mały test tj. otworzyłem przednie drzwi i poczekałem aż światło zgaśnie, po czym otworzyłem tylne drzwi, a tu dali ciemno :exclaim:

Tak więc darekaudi4 masz rację :exclaim: jeżeli któryś z włączników drzwi przednich nie działa, to i po otwarciu tyłu światło się nie zapali.

Wychodzi na to, że niesprawne-zabrudzone włączniki drzwi przednich są przyczyną Twoich problemów.

Pozdrawiam!

Opublikowano

o w koncu kos udzielil noemalne odpowiedzi dzieki za info ,jutro zabieram sie za czujniki przednie dam znac jak to wyszlo:-)

Opublikowano
Poszedłem do garażu i zrobiłem mały test tj. otworzyłem przednie drzwi i poczekałem aż światło zgaśnie, po czym otworzyłem tylne drzwi, a tu dali ciemno :exclaim:

normalne, pompka centralnego wylancza czasowo zasilanie na lampke, jak sie nie myle to przekrecenie kluczyka w stacyjce powinno zapalic swiatlo

Opublikowano

Uszkodzone przednie wyłączniki nie mają nic wspólnego z tyłem test stańka jest bez sensu bo jeżeli lampka zgaśnie po czasie przy otwartych drzwiach to żeby ponownie sie zaświeciła trzeba włonczyć i wyłonczyć zapłon

Lampke przy otwartych drzwiach wyłancza po czasie zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora

Opublikowano

to wiem ze po czasie sie wylacza ale u mnie po otwarciu drzwi wogole sie nie zapala

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.