Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na bank przytarta panewka.

Szukaj drugiego konia, naprawa nieopłacalna.

Nie ma to jak takie diagnozy dawać nawet sinika nie oglądając :facepalm:

Codziennie je ogladam i wiem co nie co.

Opublikowano
  • Autor

Na bank przytarta panewka.

Szukaj drugiego konia, naprawa nieopłacalna.

Nie ma to jak takie diagnozy dawać nawet sinika nie oglądając :facepalm:

Codziennie je ogladam i wiem co nie co.

- @dev odnośnie oglądania , w moim BFB panewki w głowicy , wałki itp wyglądają ok czyli duża szansa że głowica nie dostała . Czy dół silnika np z AEB będzie kompatybilny z głowicą BFB i resztą osprzętu ? dużo tego więcej na aukcjach niż BFB , BEX

Opublikowano

Aeb/ajl maja inne doły.

Nablizej AWT ale na 100% nie jestem pewien.

Opublikowano

Kolego i jak tam sytuacja bo my wszyscy czekamy na informacje co z motorem

czekam na info od mechanika

cos leniwy ten mechanik :baseball:

Opublikowano
  • Autor

Kolego i jak tam sytuacja bo my wszyscy czekamy na informacje co z motorem

czekam na info od mechanika

cos leniwy ten mechanik :baseball:

składa silnik do B8 , w środę jest szansa że coś będzie wiadomo

Opublikowano

Cały tydzień ?

Opublikowano

Cały tydzień ?

Artysty i księdza się nie popędza :decayed: Olej 10w40 nie miał tu nic do rzeczy.

Opublikowano
  • Autor

Idę w ślad za opiniami kolegów z forum którzy swoje auta naprawiali i wychodzi ze prawdziwy artysta wiec wole zaczekać niż partanine na szybko przyjąć

witam ponownie ,

dziś dostałem wstępną diagnozę po zdjęciu miski olejowej . Obrócona panewka drugiego cylindra na wale i uszkodzony przez to wał i korbowód.

Pompa olejowa też ciężko się obraca. Wg mechanika samochód miał już grzebane przy panewkach i dodatkowo niechlujnie prawdopodobnie na handel....Jutro wyjęcie silnika ocena stanu głowicy i decyzja co dalej. Prawdopodobnie zakończy się na ,,nowym'' dole + pierścienie , panewki i co tam jeszcze wyjdzie. Kupiłem auto w kwietniu , kolejny ,,uczciwy'' sprzedający.

Opublikowano

Szukaj drugiego konia nie ma sensu go remontowac

Opublikowano

dokładnie.wrzucaj cały "nowy" motor wraz z głowicą,wyjdzie taniej.

oczywiście profilaktycznie wyczyść przedtem smok

Opublikowano
  • Autor

Szukaj drugiego konia nie ma sensu go remontowac

dokładnie.wrzucaj cały "nowy" motor wraz z głowicą,wyjdzie taniej.

oczywiście profilaktycznie wyczyść przedtem smok

nawet jeśli głowica sprawna a dół ,,pewny'' tzn ze znanego źródła od BEX'a to też nieopłacalne ? Motor kupię bez pewności co to jest , u siebie po remoncie będę wiedział co mam

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

I jak tam kolego postepy w odbudowie silnika co postanowiłeś

trzy motory mam do obejrzenia w okolicy , dużo roboty zawodowej i temat na bocznym torze , przyszły tydzień

Słupek znaleziony i zadatkowany , AVJ 130kkm wg książki , kompresja wyszła 12 bar na każdym cylindrze , po odpaleniu zero dzwonienia z napinacz czy dziwnych dźwięków. Suchy i szczelny. Płyn bez syfu olej klarowny.

Dobralem z osprzętu kolektory tak aby nie tykac głowicy przy demontażu, co myślicie jeszcze warto wziąć w komplecie ?

Pzdr

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zdejmij miske przed montazem na auto.

Opublikowano
  • Autor

Smoka znaczy obejrzeć i pompę oleum ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wyczysc co sie da, smoka, miske i wszystko to sie da.

pokrywe zaworow tez podnies i daj nowa uszczelke.

Opublikowano
  • Autor

Tak zrobię , dzięki za wskazowki

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Jak wyzej

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak wyzej
Dokładnie, narobił hałasu z tą swoją "taksówką", narobił ludziom mętlik w głowach i milczy. :naughty:
Opublikowano
  • Autor

Jak wyzej

Dokładnie, narobił hałasu z tą swoją "taksówką", narobił ludziom mętlik w głowach i milczy. :naughty:

tak jak wyżej napisałem , ,,Słupek znaleziony i zadatkowany , AVJ 130kkm wg książki , kompresja wyszła 12 bar na każdym cylindrze , po odpaleniu zero dzwonienia z napinacz czy dziwnych dźwięków. Suchy i szczelny. Płyn bez syfu olej klarowny.'' motor odbiorę w czwartek i montaż do auta. Z mojego BFB będę miał głowicę do sprzedania jak by ktoś coś

witajcie ,

,,nowy'' silnik już u mechanika , we wtorek montaż , jak będzie ok w środę gotowe. AVJ 88tys mil , osłuchany po odpaleniu, ciśnienie zmierzone 12 na każdym cylindrze. Tyle mogłem sprawdzić przy zakupie.

Wracając do motoru który wcześniej miałem , dokopałem się do historii auta w szwajcarii - wszystkie wymiany typu ,,long lajf'' co 30tys km , zalewany 5w30 . Myślicie że ten proceder mógł mieć wpływ na skrócenie żywotności ?

pozdrawiam

Edytowane przez imr_pl

Opublikowano

Na zdrowie to mu to na pewno nie wyszło

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.