Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BFB]1.8TQ+/przelot/S-line/KW/front USA 'RS'/345 S4/19" BBS MOTORSPORT str 5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam, Audi w moich rękach od początku czerwca 2015 i powoli coś tam działam :)
6727a6bd74ee2110.jpg
 
- Marka: Audi
- Model: A4 B6 Quattro
- Rok produkcji: 2004
- Przebieg 204400
- Kolor: LZ5J
- Pojemność: 1781ccm
- Moc: 163 KM
- Silnik: BFB
- Wyposażenie: S-line Interior + Zawieszenie 1BV
+skrzynia 6B
+tempomat
+ESP
+pakiet oświetlenia (burdelówki w suficie i klamkach, po otwarciu drzwi podświetlenie nóg, podłoża pod drzwiami + lampki ostrzegawcze)
+półskórzana tapicerka ze środkiem w materiale "speed", regulowane elektrycznie lędźwie, manualnie wysokość, kąty pochylenia siedziska i oparcia, wysuwane podudzie)
+Full FIS
+ciemna podsufitka
+dekory szczotkowane aluminium
+podłokietnik przód, tył
+climatronic dwustrefowy
 
Wymieniłem chyba to co najlepsze, jak się coś przypomni to dopisze :)
 
-Plany początkowe
>Ogarnąć front (auto po przygodzie z sarną, połamane sporo plastików w pasie przednim i przy lampach, zderzak do malowania/wymiany, maska do spasowania)
>Lewy przedni błotnik do wymiany (obydwie przygody poprzedniego właściciela)
>nowe żarówki na przód, żółte w długie, mają pasować do halogenów, które okleję na żółto, postojówki i mijania białe :grin:
>zamówiona kratka zderzaka lewa, zdjęta środkowa z chromem do czyszczenia, montaż tablicy przedniej bez ramki :grin:
>pranie środka
 
-Plany dalsze
>pełen przelot: DP 2,75"->2,5" -> OEM 2,17", końcowe tłumiki przelotowe Proex :banan:
>S-line zewnętrzny (tył kupiony) :naughty:
>gwint (leży w garażu) :naughty:
>korekta lakieru
>program + LC,
>FMIC :banan:
>RNS-D (E jest za drogie a mi do szczęścia nie potrzebne)
 
 
 
Foty zaraz po zakupie
631a668872b4073bm.jpgf5d8d9954081cfddm.jpg0e03c20dc8aa7aa0m.jpgbef38291166fc9cdm.jpg
 
-Eksploatacja
11279812a9c136dfm.jpg
+kompletny rozrząd z pompą wody z metalowym wirnikiem(Ruville, INA, Conti)
+poduszki silnika L+P
+pasek wielorowkowy + napinacz
+płyn chłodniczy G12+
+olej Valvoline VR1 5W50+komplet filtrów Knecht
+odgrzybiona klima
+drążki + końcówki MOOG + geometria, zbieżność
+bagnet pomiarowy oleju (stary połamany)
+wyważone zimówki, zniknęło bicie przy 160kmh, zakupione letnie kapcie
+wymienione wahacze LT na używki w dobrym stanie+geometria
+serwis hamulców P+T, malowanie zacisków, przód nowe klocki i gumki prowadnic, przetoczone tarcze
+tylne błotniki i nadkola zabezpieczone bitexem
 
-Modyfikacje:
+ciemne wszystkie szyby (po poprzednim właścicielu)
 
+Mały detailing - Prickbort, Shiny Garrage Iron Off, glinka Vallet Pro Yellow, Cleaner Dodo Juice Lime Prime, Poorboy's AIO, Wosk Collinite 476s
f7e9e3a427e1e787m.jpg 1a137604b9229579m.jpg 197672c6c1f92485m.jpg
Lakier ma sporo odprysków i holosów ale chociaż jest w pełni doczyszczony, korekta przyjdzie z czasem
 
+usunięty hak, wyczyszczona klapa z nalepki, naprawione oświetlenie tablicy i wymienione na ledowe
cba465a8a117b546m.jpg
+felgi 18" 8,5j ET 35 (nie znam modelu, wyglądają jak z Mercedesa, od środka wpis Made in Germany) + opony 205/45 Dunlop Sport Maxx co zostały z golfa, naciąg w miarę, mi odpowiada póki co :bajer:
 
304d3fc7b6cc4216m.jpg 0b4cc40e8defd41am.jpg 7eabd233dd9b4134m.jpg 41b7a330d84fc49am.jpg
 
Kilka pozostałych zdjęć prezentujących stan obecny
 
df42e6908893e2bbm.jpg 4c65b306a049f711m.jpg 84e4114ee058d70fm.jpg
 
Mały aktual 23/08/2015 :)
Serwis hamulców, przód przetoczony + nowe klocki, gumki i zaślepki prowadnic, smar do prowadnic, niestety lewa strona dziwnie hałasuje przy hamowaniu, tarcze dam jeszcze raz komuś innemu do toczenia a jak nie to czeka mnie zakup nowych :/ Tarcze i osłony P+T wyczyszczone z rdzy i pomalowane na srebrno, zaciski tak samo, pomalowane w kolor nadwozia :) tylne błotniki zabezpieczone bitexem, wyjęte pseudo nadkola z materiału, wyczyszczone i również pomalowane bitexem na zewnątrz i wewnątrz, żeby nie chłonęły wody :)
32791312d5b6dddbm.jpgb586745a2eb9a367m.jpg47e701d1c06c333fm.jpg87215b7ab451fab7m.jpgec1ae9b3aa572968m.jpg984a6de6d2d08538m.jpg
 
 
Z przodu wywalona ramka i tablica na taśmę, halogeny na żółto, doszła brakująca kratka zderzaka, maska i lampy spasowane :)
00b21c8a8e6c95a3m.jpg5017913619beb651m.jpg
 
Z tyłu z lewej wymieniony komplet wahaczy na używkę w dobrym stanie, poprzedni właściciel musiał w coś walnąć :/ zrobiona geometria i założone dystanse 8mm :)
d456dfb0cac481e8m.jpge896e00e570fc204m.jpgfde3d2703726f399m.jpg69285c7fc76ce65em.jpga9a410d94444b8fam.jpg
 
W środku trochę przejechane Saphirem :) zamówione nowe dywaniki
6a4d610160486821m.jpgb61ba059b41b6c66m.jpg1e59a88f28e97ed6m.jpg
 
A z tego co nie widać to wspawana nowa plecionka wydechu bo stara się zerwała i wywalony tłumik środkowy, czekam teraz za zamówieniem grupowym na downpipe z forum :satan:
 
Na razie zrobione rzeczy podstawowe i można śmigać, prawie 100KM więcej niż w golfie cieszy ogromnie :satan: Plany to na razie ogarnianie po poprzednim właścicielu oraz jakieś mniejsze modyfikacje oraz uzupełnianie brakujących elementów :helm:
Pozdro!

Edytowane przez bjoern

Opublikowano

jest dobrze

Opublikowano

hej fajny sedanik napewno bedzie służył pozdr :)

Opublikowano

Spoko mody :thumbup1:

Powiedz mi jakiej i ile taśmy użyłeś do rejestracji i czy masz z tym jakieś doświadczenie? Generalnie chodzi mi o to czy lakier nie obrywa po d*pie i czy nie ma opcji żeby ją zgubić przypadkiem...

Opublikowano
  • Autor

Dlaczego na tym forum nie można klikając w nick użytkownika dodać to treści wiadomości jego nicku :/
Kelnozz taśma dwustronna do listw samochodowych, kupiona w takim małym miejscowym wielobranżowym ;) kilka pasków od góry do dołu, tyle, żeby ładnie przylegała do elementu :) żeby nie uszkodzić lakieru można ją później podciąć linką np. na ryby, tak samo jak się zdejmuje emblematy z klapy, a żeby zgubić to trzeba by źle przykleić. Wystarczy dobrze odtłuścić i mocno przycisnąć i trzyma jak cholera, w golfie też tak mamy z tyłu i po zimie bez zmian, nie da rady oderwać rękami, żeby nie pogiąć tablicy ;)

Opublikowano

Ok dzięki za info, po polerce planowałem taki zabieg ale rozważałem też wiercenie tablicy i białe wkręty żeby do zdjęć zdejmować ewentualnie.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

najlepiej to wygładź zderzak a tablice na magnesy neodymowe, wyszukaj sobie w necie, dobra opcja do zdejmowania szybkiego i nie zostaje żaden ślad ;)

Edit, mini aktual :)

min_ff620b92c84ac3b68e242099a69.jpgmin_8d3d0055c7ee5ea148581bb2f3be.jpgmin_bff2c5bd134e54213139ffdc59687.jpg

Nowe dywaniki, obszyte czarną skórą z białą nicią, lampa z angola, do przekładki klosza i sprawdzenia jak idzie rozebranie ;) będę malował ramki na czarno.
No i najważniejsze DP 2,75"->2,5", taśma termoizolacyjna+złączki, emulator drugiej sondy :) zamówiona także przednia lewa kompletna piasta na podmiankę bo lewa tarcza po drugim toczeniu nadal hałasuje, pewnie piasta skrzywiona :/
Czekam też na kilka pierdół kosmetycznych z aso i szykuję się do zmiany uszczelki pod pokrywą zaworów i króćca wody z tyłu głowicy



DP na miejscu, środkowy wywalony już jakiś czas temu, trochę słaba jakość dźwięku. Nie wiem dlaczego taka woda leci z wydechu?
Audi u mechaniora, wymieniają całą piastę i ten króciec z tyłu głowicy ;)
Edit 11.10.2015
Komplet piasty zmieniony na inny używany, stara musiała być krzywa, wreszcie hamulce nie hałasują i działają poprawnie :) króciec nowy, ubytki płynu wyeliminowane :okej:
Wizyta na hamowni, problemem auta jest ujowy program więc najbliższe plany to fmic, wtryski i nowy porządny program :hmm: wykres musi być ;)

fmic 550x230x65 dzisiaj do mnie dotarł, teraz tylko wziąć się za montaż ;)
63a94465eec8236amed.jpg

z nowości to jeszcze pogiąłem jedną felgę :kox: więc felgi raczej zostaną na następny sezon, tą jedną się wyprostuje i wypoleruje ranty.
Doszły jeszcze spryskiwacze mgiełkowe, nowe przycisk na pilota i zaślepki śrub wycieraczek :decayed:
f972b68126121e46med.jpg
a65699136fc22c6cmed.jpg

Muszę kupić jakieś wtryski ok 400cc, tylko nie skąd gdzie jak, wolałbym dobre używki niż nówki za worek pieniędzy :hi:


Edit 27.11.2015

Ramki czarny półmat, nowy klosz prawej lampy :)

d23618ec5b9b4083m.jpg

c74323ae94ccfc20m.jpg

7d5c5aa4313d2462m.jpg

Poprawione ustawienie wycieraczek, zamontowane spryski mgiełkowe
538975d4c12e68b7m.jpg

54e15fa82480987cm.jpg
Wtryski z BEX'a, wysyłam na podmianę niektóre rury do fmica, jak przyjdą to montaż i program.
57f890b1ff35597em.jpg

I taka fota całości, pomarańczowy kierunek folią

377f21a403b6a78cm.jpg

I filmik na koniec :P

Edytowane przez bjoern

Opublikowano

Bitex to największe g@wno... zaglądaj tam raz na jakiś czas czy nic nie próbuje zakwitnąć.

Malowania biteksem materiałowych nadkoli nie do końca rozumiem... :-)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Bitex tylko z nazwy, mam jeszcze puchę w garażu to jutro obadam ;) zaglądać bo, że niby przez ten "bitex" ma ruda wychodzić? A malowałem nadkola bo są właśnie materiałowe :kox:


EDIT 21-01-2016
nowe fanty :)
gwint KW V1, stan poza odpryskami farby jak nowy :banan:
50396537eecf0d0cm.jpg

tłumiki na zamówienie w firmie Proex, końcówki 90mm, będzie pełen przelot
8fe4bf9de60a7eedm.jpg0214df851cc27914m.jpg00ae080273bb3256m.jpg


ostatnie zabawy na śniegu, kolor turbo dziwnie wyszedł :decayed:
8f5ca593a15364afm.jpg63a8aa17a9307fdfm.jpg


acdeab141e7c0f91med.jpg

Fmic siedzi na miejscu, jeszcze kilka poprawek na dniach ale jest dobrze ;) halogen mi się nie zmieścił z prawej strony, czy w zderzaku s-line wypada to inaczej i wejdzie?

Edytowane przez bjoern

Opublikowano

Lecisz gosciu z tematem ladnie, kiedy planujesz program pod calosc ?

Opublikowano
  • Autor

:hi:

Myślę, że w przyszłym tygodniu zamontuje wydechy, a program zaraz po 10-tym :decayed:

Opublikowano

Porób fotki od spodu wydechu, i oceń czy głośno jest w trasie :)

Opublikowano
  • Autor

Jak będę zakładał końcowe to porobię ;) ocenić wydech jak jest teraz czy jak założę przeloty? Teraz jest ok, w środku auta jest cicho, przy przyśpieszaniu jest trochę głośniej, ale jadąc ze stałą prędkością nawet 150km/h wydech nie jest głośniejszy od reszty szumów ;)

Opublikowano

Zakładasz końcowe bez środkowego?

Opublikowano
  • Autor

tak :naughty:

Opublikowano

No to chyba będzie głośno :)

Opublikowano
  • Autor

teraz nie jest za głośno, a nowe tłumiki są w głośności 2,5 w skali od 1 do 5, gdzie 1 to seria :)


f963e9db9d2a17f4med.jpg
Koła odebrane, kolor jest świetny :) muszę coś z dekielkami zrobić, takich dużych ori audi nie ma więc chyba zmienię same naklejki, czarne z daleka wyglądają jak dziura :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jak oceniasz wykonanie tłumików przez proex? Kilka lat temu zamawiałem od nich końcowy i środkowy z kwasówki i jak zobaczyłem spoiny to aż mi się zrobiło szkoda kasy, bo przynajmniej przy końcówce mogli oczyścić spoinę z rozprysków i czarnego syfu w spoinie :-P

Felgi eleganckie ;-)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Wygląda na dobrze pospawane, nie ma żadnych farfocli ;) tylko kilka kropek/odprysków po spawaniu na końcówce ale nie będzie widać, więcej ocenić nie mogę bo nie było czasu zamontować :(


Wleciał pełen przelot, filmik słabo oddaje dźwięk na żywo, dobrze rozgrzany wydech robi wystrzały więc po programie mogą być marchewki :)
https://www.youtube.com/watch?v=LhZovT8J6JY&feature=youtu.be


07d9903b3a038e49med.jpg
78b2c0523c816a6fmed.jpg
c0f77d61f875a99emed.jpg
Dawno aktuala nie było :) Uzbierany pakiet s-line zewnętrzny, foto z przymiarek wstępnych, boczne listwy będą fejkowe S4, poprawki małe przy fmicu, gwint wjechał, przód trochę do góry jeszcze pójdzie a tył do dołu i wrzucę lepsze foty :) przepływka z S3, tip od Witka z forum, mam jeszcze grzybek Simota, będzie więc cały dolot 3", poduszka czołowa Apikol z USA, robi naprawdę duża różnicę :D aaa no i nowy błotnik w kolorze ;) w środę jadę na strojenie :banan:

d467143328e37dd0med.jpg
a2ab4506dc682c3cmed.jpg
d75aa9aec9d90f3amed.jpg
7daffb963b84d825med.jpg
8b551af8d4293696med.jpg
52f4b2195dd6f702med.jpg
Opublikowano

Z czym ta poducha jest taka mega hiper, ze sie tak podniecasz? :D zajebiaszczo to kolo nie pasuje z gwintem. ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.