Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie CB radio i antene kupic??


Rekomendowane odpowiedzi

ja sam mysle o tym radyjku i ojcu polecilem.

faktycznie takie male radyjko?

a jak podswietlenie?

radyjko małe to fakt, podświetlenie nie jest idealnie czerwone raczej żółto-czerwone, ale do wnętrza audika pasuje, więcej powiem jak trochę z nim pojeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, to bede czekal na info jakies, bo jestem mocno zainteresowany.

moglbys wrzucic jakies foteczki jak to wyglada w autku, jak bedziesz mial kiedys czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za foteczki a jakosc jest ok:)

ciekawe umiejscowienie radyjka, zmiesci sie moze w poleczce pod kierownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobisz jak zechcesz, mam z tym na codzien stycznosc dlatego doradzam Ci tak a nie inaczej ;)[br]Dopisany: 10 Listopad 2008, 07:58_________________________________________________

byl tutaj temacik o fajnym radyjku: Co sądzicie o tym radyjku ??

ale niestety specjalnie dyskusja sie nie rozwinela.

jednak jak sobie poczytalem to pewnie bym to radyjko wybral, chociaz wczesniej unidena chcialem, jest mniejsze, ale tez drozsze, ale moze warto.

temacik byl o Lafayette Zeus, ja bym wybral Ermes rownie dobre a czerwone podswietlenie ma;)

kolego radyjko rewlacja;) ale jezeli nie wymagasz niewiadomo wielu funkcji to lepszy bedzie ermes, chodzą bardzo podobnie;) ERMES również funkcyjny ale ma to co potrzebne bez porzesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przeczytałem wszystkie posty na temat cb i powiem wam że w Firmowym autku mam Midlanda z antena hustler od 2 latek i spisuje sie super...

Do Audiczki zapodałem Presidenta Harrego II z acs i taka sama antenka Hustler i to jeste Rewelka zesta kosztował 470 zł...polecam..... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do asc to faktycznie wam tak dobrze działa ?? testowałem kupę radyjek i wszystkie z asc urywały rozmowy jak napotkały na drodze drzewa itp, tylko radia z wyższej półki prezydenta i TTI jakoś sobie radziły według mnie nie warto dopłacać kasy na ta funkcję ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Audiczki zapodałem Presidenta Harrego II z acs i taka sama antenka Hustler i to jeste Rewelka zesta kosztował 470 zł...polecam..... :hi:

szarpnąłeś się na presidenta a na antenie pożałowałeś, antena to jest najważniejszy element zestwu. Hustlery są dobre dopóki sie nie zepsują, co niestety zdarza się im często, lepiej dołozyć 30 zeta i mieć naprawde dobrą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zenada. Kupujecie sobie fajne fury, bo maja swietnie jedzic itd.

Od CB oczekujecie tego samego, ale byle wydac jak najmniej.

Tak strasznie polecacie Unidena. Zastanawia mnie tylko dlaczego. Czym jest to poparte? Bo jestem pewny, ze nie obiektywnymi testami.

Ze swojej strony powiem tylko tyle. Nic sie nie dzieje bez przyczyny. Uniden, skoro stracil homologacje, to w jakis sposob sobie na to zasluzyl. Reszte dopowiedzcie sobie sami. Tylko nie wyjezdzajcie z zadnymi teoriami spiskowymi, bo to nie Interia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś został zamontowany zestaw JOHNNY II i HAWAII :kox:

polecam, jest konsensusem między funkcjonalnością a wyglądem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie waham sie pomiedzy Unidenem 520, Johny II i Harrym II. Warto doplacic do ASC ??

A propo's mialem INTEKA, nie pamietam modelu, ale jeden z lepszych i nie polecam.

I moje pytania - ktore radio wybrac i czy problemem w antenie jest lekkie jej zgiecie mniej wiecej na ostatnich 15-20 cm... Mam Sirio ML 145.

Czy macie jakies ciekawe pomysly do zabezpiecznia karoserii przed mini-ryskami od kabla/magnesowki, bo w poprzednim aucie mialem takowe po uzytkowaniu radyjka z rzeczona antena.. Mysle nad tym by wziasc kabel w material...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie waham sie pomiedzy Unidenem 520, Johny II i Harrym II. Warto doplacic do ASC ??

Do ASC akurat w tych modelach to nie warto, ale Johnny jest dużo lepszy od Unidena.

A propo's mialem INTEKA, nie pamietam modelu, ale jeden z lepszych i nie polecam.

I bardzo słuszna uwaga.

czy problemem w antenie jest lekkie jej zgiecie mniej wiecej na ostatnich 15-20 cm... Mam Sirio ML 145.

Nie. Nie jest to żaden problem.

Czy macie jakies ciekawe pomysly do zabezpiecznia karoserii przed mini-ryskami od kabla/magnesowki, bo w poprzednim aucie mialem takowe po uzytkowaniu radyjka z rzeczona antena..

To zależy, co chcesz usłyszeć. Najlepsze wyjście,to dziurka w dachu i po problemie :gwizdanie:

Zdaję jednak sobie sprawę, że większość nie "poświęci" swoich dachów dla anteny CB.

Wiem, że niektórzy kupowali w sklepach akwarystycznych takie małe przyssawki od czegoś tam z akwarium. Mocowali je do kabla, dzięki czemu nie obijał się już po dachu,więc i nie tworzył żadnych rysek.

Mysle nad tym by wziasc kabel w material...

Nic to nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś tego Lafayette Ermes, Stasio - CB macher, mówił że w tym przedziale cenowym to jest hicior, pożyjemy zobaczymy, jak na razie podoba mi się funkcja ASQ w mieście nawet nieźle sobie radzi

Radyjko naprawdę godne polecenia. Bardzo dobre filtry, świetna grucha ze zmianą kanałów i szybkim ASQ. Natomiast co do ASQ to się nie zgodzę. Do miasta się nie nadaje, bo za dużo przepuszcza. Za miastem spisuje się rewelacyjnie natomiast do miasta wymagana modyfikacja w serwisie - za free :)

Ja wlasnie waham sie pomiedzy Unidenem 520, Johny II i Harrym II. Warto doplacic do ASC ??

Do ASC akurat w tych modelach to nie warto, ale Johnny jest dużo lepszy od Unidena.

ASC jest warte gry ale dopiero po minimalnej korekcie w serwisie. Jeste taki jeden w Częstochowie, który się tym zajmuje. Namiary mogę podać na PW, żeby czasem kryptoreklamy nie robić :)

Czy macie jakies ciekawe pomysly do zabezpiecznia karoserii przed mini-ryskami od kabla/magnesowki, bo w poprzednim aucie mialem takowe po uzytkowaniu radyjka z rzeczona antena..

Jeśli nie dziurka to w sklepie papierniczym kup folię samoprzylepną, taką do drukarek. Wycinasz koło i połowę większe, niż średnica magnesu i naklejasz w miejscu, w którym stawiasz antenę. Bez anteny nic nie widać, bo folia jest przeźroczysta a z anteną czysto, sucho i pewnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze dopytam o Herberta II - same bardzo dobre opinie slyszalem na jego temat. ale gdzie rowniez slyszalem ze jest on znany rowniez jako JFK II - prawda to ?

I czy warto doplacic te kilka zlociszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze dopytam o Herberta II - same bardzo dobre opinie slyszalem na jego temat. ale gdzie rowniez slyszalem ze jest on znany rowniez jako JFK II - prawda to ?

I czy warto doplacic te kilka zlociszy ?

Herbiego kupisz używkę chyba się nie mylę a jfk nie miałem do czynienia z nim ale ma więcej bajerów z których pewnie nie skorzystasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strasznie polecacie Unidena. Zastanawia mnie tylko dlaczego. Czym jest to poparte? Bo jestem pewny, ze nie obiektywnymi testami.

Ze swojej strony powiem tylko tyle. Nic sie nie dzieje bez przyczyny. Uniden, skoro stracil homologacje, to w jakis sposob sobie na to zasluzyl. Reszte dopowiedzcie sobie sami. Tylko nie wyjezdzajcie z zadnymi teoriami spiskowymi, bo to nie Interia :gwizdanie:

Czym to jest poparte? Chyba sobie kpisz. To radio ma setki pozytywnych ocen ich uzytkowników, w tym przedziale cenowym polecą ci je na każdym forum od CB. Obiektywne testy? Masz na myśli taki test gdzie jakiś motoryzacyjny dziennikarzyna wsadzi sobie je do samochodu a potem napisze kilka zdań na odczepke?

No a brak homologacji to inna bajka, tutaj coś na ten temat:

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=0&page=text

ale wynika z tego tylko tyle, że ich nie wolno sprzedawać

Jak może zareagować Policja:

http://www.policja.pl/portal/pol/169/3001/CB_radio.html

a w praktyce to ciężko spotkać kogoś komu CB sprawdzali ...

Jak komus nie zależy na homologacji i gwarancji (jako, że nie wolno sprzedawac to żaden sprzedawca z głową na karku nie wystawi gwarancji i nie da paragonu) a chce mieć dobre radio za mała kase, to dlaczego nie.

Ja uzywam ONWA MK3 i osobiście mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...