Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN] piszczy pasek


adam32wwl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie piszczy mi pasek znajomy powiedział że to wina napinacza Chciałem zapytać czy trzeba wymienić napinacz czy raczej można to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie piszczy mi pasek znajomy powiedział że to wina napinacza Chciałem zapytać czy trzeba wymienić napinacz czy raczej można to naprawić

Może Kolega uściśli o jaki pasek chodzi? :eusathink:

Afn ma ich kilka więc trudno cokolwiek poradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zarazem do sprawdzenia sprzęgiełko jednokierunkowe.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku, piszczy czyli sie ślizga czy skwierczy rolka ???? weź strzykawkę napełnij ją wodą i na odpalonym silniku psiuknij na rolkę jeśli przestanie masz odpowiedz w czym problem, jesli natomiast sie slizga cały napinacz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kolega posiada klimatyzacje to polecę od siebie napięcie paska od klimatyzacji. Borykałem się z tym problemem i przez napięcie tego paska zaoszczędziłem trochę gotówki. A już chciałem zmieniać pasek alternatora, może napinacz, bo odgłosy "szły" właśnie stamtąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN napinacz klimy jest mechaniczny i wymienia sie samą rolkę za 40zł więc za wiele nie zaoszczedziłeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczęło piszczeć w ostatnim miesiącu, kiedy temperatury spadły, wilgotność wzrosła to stawiam, że pasek ma dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie napinacza. Jakiś czas temu piszczy mi napinacz. W zwiazku z tym mam pytanie czy wymiana rolki napinacza jest pilna? Czy moge jeszcze kilka miesięcy pojeździć z piszczącą rolką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie napinacza. Jakiś czas temu piszczy mi napinacz. W zwiazku z tym mam pytanie czy wymiana rolki napinacza jest pilna? Czy moge jeszcze kilka miesięcy pojeździć z piszczącą rolką?

Hmmm Myślę że na to pytanie nikt precyzyjnie Ci nie odpowie ile jeszcze można jeździć na piszczącym pasku.Masz sygnały ze strony piszczącego paska to powinieneś dokonać wymiany paska i rolki bo takie przeciąganie wymiany może okazać się o wiele droższe jak zerwie Ci się pasek i narobi dodatkowych szkód pod maską ;) Ale to jest moje zdanie a decyzję podejmiesz sam .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze w afn jest popma wody na pasku wielorowkowym. I mozesz zagotowac auto. Ja musialem holowac swoje jak mi strzelil. Bo temperatura rosnie nardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy mi rolka napinacza paska alternatora. Jak się zabrać za wymianę? Ma ktoś jakieś schematy? Spis potrzebnych kluczy? Wymiana rolki czy całego napinacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy mi rolka napinacza paska alternatora. Jak się zabrać za wymianę? Ma ktoś jakieś schematy? Spis potrzebnych kluczy? Wymiana rolki czy całego napinacza?

Najpierw musisz kupić rolkę taką by Ci pasowała ..

Potem musisz zdjąć z rolki pasek zakładając długi klucz na śrubę u tej rolk i ciągnąc za niego i w kierunku filtra pow. (jak byś ją odkręcał )luzujesz napinacz i ostrożnie zdejmujesz n niej pasek

Po zdjęciu paska zakładasz klucz na śrubę i ciągnąc za klucz w kierunku alternatora ( jak byś ją dokręcał) odkręcasz śrubę a zarazem uwolni Ci się rolka ...Lewy gwint

Wymieniasz na nową rolkę i zakręcasz srubę i składasz w odwrotnej kolejności i po kłopocie powinno znowu hulać bez większych problemów ..

To tyle na temat wymiany samej rolki ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 to naprawde stare auto i wszystkie pytania są juz odp więc nastepnym razem poszukaj zanim o cos zapytasz.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/88734-b5-ahu-wymiana-napinacza-paska-wielorowkowego-fotostory/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 to naprawde stare auto

Hmmm takie teksty niczego nie wnoszą w tym miejscu No i Ty nie masz swojej o wiele młodsze.od B5

dobra B5 nie jedną B6 przeżyje :decayed:

Sorruy za OTT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...