Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B6 Avant | 19" | H&R | MILLTEK | REVO |


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po długich poszukiwaniach stałem się użytkownikiem Audi S4 B6 Avant, produkcja listopad 2004, przebieg 42000km (słownie: czterdzieści dwa tysiące km [emoji6] ).

Poprzednio jeździłem autami nowocześniejszymi i autentycznie zatęskniłem za czymś takim jak S4 B6, bez turbin, automatów, gadżetów, po prostu samochód w czystej postaci. Stan auta jest odpowiedni do przebiegu, praktycznie w ogóle nie widać że ma już 11 lat. Auto pochodzi z rynku włoskiego. Poza standardowym w S4 wyposażeniem ma zamontowany system RNS-E z nagłośnieniem BOSE, tunerem TV i zmieniarką CD.

Odświeżyłem autko trochę, chociaż wnętrze było prawie jak nówka, lakier po korekcie został zabezpieczony powłoką kwarcową.

Dodatkowo zrobiłem pełny przegląd "zerowy": filtry, oleje, luzy itp itd.

Pomiar na hamowni wykazał 320KM, więc tragedii nie ma, tym bardziej że było ciepło, zobaczymy co będzie po wymianie wydechu i wgraniu nowego softu.

Po zakupie auto prezentowało się tak:

 

kxlx9sc5.jpg

 

tcae3jkq.jpg

 

tmcdmlo8.jpg

 

cwl3igde.jpg

 

W planie drobne modyfikacje (w trakcie, pochwale się wkrótce jak wyszło):

- wydech Milltek

- program REVO Stage II

- wszystkie chromy w czarny połysk (folia)

- gałka biegów i ręczny z S4 B7

- nakładki na pedały i podstopnica z RS4 B7

- koła 19", ale to dopiero na następny sezon (na razie założyłem 225/40 R18 Pirelli P-Zero + dystanse na tył), na zimę chyba zostanę przy 18"

 

Fabryczne BOSE nie zachwyca, pomyślę o jakimś ulepszeniu, ale na razie będę delektował się dźwiękiem silnika i wydechu [emoji3]

 

Musiałem wymienić przednią szybę, był duży odprysk, zdecydowałem się na szybę solarną Pilkingtona, fajnie wygląda z przodu no i może wnętrze będzie się mniej nagrzewało.

 

Co dalej...czas pokaże: może zawieszenie, hamulce, kompresor, widebody RS4....ale trochę szkoda mi psuć oryginał, tym bardziej że nie wiem czy znalazł by się drugi w takim stanie.

 

Aktualizacja 21.02.2016 - przebieg "już" niestety 47000km [emoji6]

 

Do tej pory udało się tyle zrealizować:

- wydech Milltek, końcówki 150 X 95mm Black Oval (był sam cat-back i za cicho, pełny "przelot" za głośno, ostatecznie jest de-cat downpipe+środkowe i tylne tłumiki i jest super) moc wróciła [emoji4] na hamowni wyszło 344KM i 415 Nm

- wszystkie chromy w czarny połysk (folia), dodatkowo okleiłem szare listwy w drzwiach na czarny mat

- gałka biegów i ręczny z S4 B7

- nakładki na pedały i podstopnica z RS4 B7

- koła 19", felgi POLISH 19x8,5" (maja podwójny rant i całkiem fajny concave), opony 235/35 R19 Vredestein Wintrax extreme S - szczerze polecam!

 

Poniżej sesja zimowa, znajdę chwile to nagram wydech bo naprawdę jest czego posłuchać [emoji3]

 

nxzbjban.jpg

 

gizwqnxk.jpg

 

 

 

g5j4m5gj.jpg

 

6ed8gyb5.jpg

 

nmf2ki4f.jpg

 

Aktualizacja 29.03.2016 - przebieg "już" niestety ponad 49000km [emoji6]

Korzystając z tego że ja "męczyłem" się przy świątecznym stole, zaprzyjaźniony fotograf-dziennikarz postanowił opisać swoje wrażenia z jazdy S4ką:

 

Tekst i zdjęcia: http://www.roadflavor.pl/article9.html

Video z jazdy "krążownikiem":

[/url]  

oraz ciekawy sposób na malowanie pisanek...w wydechu [emoji3]

https://www.facebook.com/roadflavor/videos/255995651403939/?autoplay_reason=gatekeeper&video_container_type=0&app_id=2392950137

 

Pozdrawiam poświątecznie, wkrótce pomiary auta w serii i na Revo Stage II, ale to już na letnich kapciach.

 

Aktualizacja 25.04.2016 - przelot na otwarcie tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku

Coś jakby odrzutowiec wyprzedził Luftwaffe:

 

 

Aktualizacja Lipiec 2016 - soft REVO Stage II

Wgrałem soft REVO Stage II ponieważ bez tego co chwila wywalało błąd przez to że mam downpipe bez katów.

Z uwagi na ciepło pomiaru na hamowni nie robiłem. Różnica w porównaniu do serii jest taka że auto o wiele lepiej reaguje na gaz w pełnym zakresie obrotów, uczucie jest takie jakby jakieś małe turbo pomagało [emoji6]

 

Aktualizacja Wrzesień 2016 - alarm

Ponieważ fabryczna syrena padła (wywalało błąd, została odłączona), założyłem alarm z dodatkowym "tajnym" zabezpieczeniem

 

Aktualizacja Czerwiec 2017 - felgi 19" Z-Performance + sprężyny H&R

 

8f380cca030177b0522f9a3fb1340906.jpg

 

26ff9f0450ed52a1b1ce03c547659b97.jpg

 

5047e400a72fecf54c923931000ebf26.jpg

 

Aktualizacja Lipiec 2017 - ach gdyby tak wszyscy umieli parkować....Pani nie wie jak to się stało....no comments

 

add073b6e521fef0f887c7c681a962ad.jpg

8f1c93dabb93671f579ac515359c890a.jpg

7357ab567f7fc2ccd70601efa76ad037.jpg

 

Aktualizacja Sierpień 2017 - auto na sprzedaż w takim stanie jak widać powyżej na zdjęciach, aktualny przebieg 56000km, reszta opisu auta powyżej, poza stłuczką auto w 100% sprawne w stanie idealnym, cena 42000PLN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle taki mały przebieg auta a serii już nie trzymało :D, te silniki masakra jakaś.. dobrze, że manual ! :wink: Wnętrze tak czyste i bielutkie, że żal wchodzić do środka :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super auto :-) praktycznie jak nowe :-) zupełnie jak moje jakieś 170 tyś km temu :-D 320 KM to bardzo dobry wynik. Zazdroszcze zakupu :-) swój chce też doprowadzić do takiego stanu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle taki mały przebieg auta a serii już nie trzymało :D, te silniki masakra jakaś.. dobrze, że manual ! :wink: Wnętrze tak czyste i bielutkie, że żal wchodzić do środka :D.

Zrobię pomiar jak będzie temp. zewnętrzna 10C a nie 30C to może wyjdzie moc seryjna ;)

No a białe skóry jak mi sie nie podobały, bo przy większych przebiegach tracą urok, to jednak w dobrym stanie robią wrażenie. Tylna kanapa to chyba w ogóle u mnie nie była używana, stan fabryczny :)

Edytowane przez artech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka , bajka i jeszcze raz BAJKA!!!!!!!!!!!!!!!

Bede sledzic watek.

Gratulacje zakupu eski z tak niskim przebiegiem- jestem pelen podziwu....

Dbaj o nia a ona ci to WYNAGRODZI :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty zakupu kolego :thumbup1: jeżeli przelot potwierdzony to można powiedzieć że znalazłeś igłę w stogu siana :naughty:

bezawaryjnosci życzę no i ciekawej przygody z S :wink:

Ps. mam wrażenie że to auto było jakiś czas temu na alledrogo pamiętam że przykulo moją uwagę właśnie swoim stanem ale i cena była do niego proporcjonalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie udało Ci się kupić to S4 ? W PL czy sam sprowadzałeś ?

Kupilem w PL od milosnika Subaru ktoremu S4 nie przypadlo do gustu i pozostal przy swojej Imprezie WRX STi

Graty zakupu kolego :thumbup1: jeżeli przelot potwierdzony to można powiedzieć że znalazłeś igłę w stogu siana :naughty:

bezawaryjnosci życzę no i ciekawej przygody z S :wink:

Ps. mam wrażenie że to auto było jakiś czas temu na alledrogo pamiętam że przykulo moją uwagę właśnie swoim stanem ale i cena była do niego proporcjonalna :)

Było na alledrogo, cena wyższa od średniej ale jak na stan auta to nadal okazja, w inne które oglądałem musiałbym na start zainwestować różnicę, a pewnych kwestii związanych z niskim przebiegiem nie da się "naprawić" więc to "bezcenne" ;)

W DE jak się coś pojawi poniżej 100tys.km to ceny zaporowe, nie wiem jakim cudem ktoś to ściągnął do PL za normalne pieniądze, autko sprawdziłem dosyć dokładnie, przebieg autentyczny, nie jest składane z trzech różnych ;), mam nadzieje że niczym poważnym mnie nie zaskoczy.

Edytowane przez artech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


MichałA4, dnia 05 Paź 2015 - 00:28, napisał:
Graty zakupu kolego jeżeli przelot potwierdzony to można powiedzieć że znalazłeś igłę w stogu siana 
bezawaryjnosci życzę no i ciekawej przygody z S
Ps. mam wrażenie że to auto było jakiś czas temu na alledrogo pamiętam że przykulo moją uwagę właśnie swoim stanem ale i cena była do niego proporcjonalna
Było na alledrogo, cena wyższa od średniej ale jak na stan auta to nadal okazja, w inne które oglądałem musiałbym na start zainwestować różnicę, a pewnych kwestii związanych z niskim przebiegiem nie da się "naprawić" więc to "bezcenne"
W DE jak się coś pojawi poniżej 100tys.km to ceny zaporowe, nie wiem jakim cudem ktoś to ściągnął do PL za normalne pieniądze, autko sprawdziłem dosyć dokładnie, przebieg autentyczny, nie jest składane z trzech różnych , mam nadzieje że niczym poważnym mnie nie zaskoczy.

Jak widać cuda się zdarzają nawet w PL :grin: Przy takim przelocie nic złego nie powinno się dziać z autem tylko laaać i za.....ć jak na S przystało :kox: z tego co pamiętam to aukcja długo nie potrwała auto na prawdę godne dlatego cena odpowiednia, ale jeżeli omija Cię serwis serducha tego potwora to było warto :naughty:

Jeszcze raz graty zakupu, nie ukrywam że coraz bardziej mam ochotę na takie "rodzinne kombi" :kox:

Ciekaw jestem jak długo auto będzie się legitymować seryjną mocą przy normalnym użytkowaniu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś trafił perełkę tylko pozazdrościć przebiegu, co do kompresora kiedy zamierzasz się z tym bawić? jestem ciekaw jak będzie z użytkowaniem tej białej skóry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem identyczne recarosy w swoim bylym aucie. jak sie dba - min raz w miesiacu przejechac preparatem do konserwacji skory to beda w nienagannym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeś perełkę trafił :kox:


Aleś trafił perełkę tylko pozazdrościć przebiegu, co do kompresora kiedy zamierzasz się z tym bawić? jestem ciekaw jak będzie z użytkowaniem tej białej skóry :wink:

te skóry nie sa białe , tylko bardziej mleczno szare , a wyglądają na białe tylko na zdjęciach , miałem takie dwa zestawy i coś wiem w tym temacie co nie zmienia faktu ze robią robote we wnetrzu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem białe nie są, w koncu to skóra a nie eko-skaj :)

Obecnie zalozylem testowo kola 19" z oponami 235/35 i powiem Wam że znacznie lepiej auto się prowadzi więc na zimę zakładam 19tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna s4, na zdjęciach wygląda na zadbaną, btw fajnie że w kolorze foteli doszukujecie się mlecznego koloru, one są po prostu szare, no ale fakt, szkoda że w tamtych latach audi nie wypuszczało białych skór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...