Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To drugie to zabawka, mam to, kupiłem kierując się recenzjami napisanymi przez ludzi, którzy w życiu nic poza tym nie mieli w rękach. To nawet połowy dostępnych informacji z samego silnika pokazać nie potrafi, zmarnowane pieniądze.

Opublikowano
19 minut temu, Langista napisał(a):

To drugie to zabawka, mam to, kupiłem kierując się recenzjami napisanymi przez ludzi, którzy w życiu nic poza tym nie mieli w rękach. To nawet połowy dostępnych informacji z samego silnika pokazać nie potrafi, zmarnowane pieniądze.

Też tak myślałem dopóki nie znalazłem odpowiedniej apki. W sumie dopiero dzięki mechanikowi odkryłem czy jest to coś warte. Możesz zaznaczyć co Cię interesuje lub też masz opcje wszystkie czujniki i to działa. Natomiast zgodzę się że 99% aplikacji jest do kitu. Są płatne, nie wiadomo czy coś to daje. 

 

Z doświadczenia wiem, że auto jak jedziesz do fachowca chowa swoje bolączki i zmagasz się z tym Ty. To choroba samochodu. Jak masz dziwna awarię - jedziesz do mechanika i nagle auto przez cały czas jazdy mechanika i jego diagnostyki nie daje objawów które masz nawet od razu po wyjeździe od niego. Miałem tak z diagnozą skrzyni, silnika, spalaniem, korektami. Zachowaniem samochodu. Mieć takie małe za 8 zł ustrojstwo które daje Ci wgląd w wiele rzeczy w każdej dowolnej chwili dnia i nocy jest bardzo spoko jeśli umiesz to wykorzystać w odpowiedni sposób. Nikt chyba z vcdsem, kompem nie śpi i nie jeździ 99% czasu. A też zaznaczyć te momenty które są raz, a raz ich nie ma jest ciężko. 

 

Róbcie jak chcecie aby auta były sprawne :) . Dla mnie to fajna zabawka i mega pomocna. Najbardziej ważne i podstawowe parametry tak jak dla mnie - korekty krótkie i długie pokazywała. A ich zaburzenia w czasie dawały objawy szarpania, jakby wypadania zapłonów, wzrostu nagle spalania do góry itd. 

 

Nie zamierzam nikogo przekonywać 🤟. Ja się chcę cieszyć niskim spalaniem paliwa poniżej 7 litrów na 100km. Najlepiej ujemnymi korektami bo wtedy mniej pali i brakiem wyżej wymienionych objawów. Czy to będzie znajomy mechanik z vcdsem, kompem i logami czy ustrojstwo za 8 zł. Nie interesuje mnie to . Napewno to jest zabawka w porównaniu z VAGiem i kompem. Jednak bardzo użyteczna w obrazowaniu skąd mogą być dziwne objawy. I generalnie pomocna w zwykłym codziennym użytkowaniu auta. To poprostu pomaga w diagnostyce. Nie jest to jakaś kryształowa kula. Ale jak masz takie coś. I coś się dzieje. Możesz mechanikowi nawet przez telefon powiedzieć że zauważyłeś np. szarpanie, wzrost spalania, wysokie korekty które raz wracają do normy, a raz nie. Czy złe napięcie Sondy lambda lub nie wiem. Złe parametry przepływu powietrza itd. no cokolwiek masz. Albo błąd jakiś. Możesz mieć to włączone cały czas w aucie jak Bluetooth w radiu. Nic nie kosztuje, nic nie psuje a może pomóc.

 

Czy to się w każdej sytuacji przyda? Pewnie nie. Ale czy jest szansa że namierzysz coś? Napewno wieksza niż tylko ze skakaniem w diagnostyce przez cały przekrój budowy silnika od przepustnicy po kolektor, przepływomierz, sonde, jakiś zawór na cewkach, świecach i przewodach kończąc. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie a gdzie znajdę czujnik temperatury oleju?🤔

Opublikowano
14 minut temu, Kapi1 napisał(a):

Panowie a gdzie znajdę czujnik temperatury oleju?🤔

Czujnik znajduje się w dnie miski olejowej. Jest to płaski, trójkątny moduł przykręcony trzema śrubami od spodu miski. Dochodzi do niego jedna kostka elektryczna (3-pinowa).

Opublikowano
21 godzin temu, Hugo napisał(a):

Czujnik znajduje się w dnie miski olejowej. Jest to płaski, trójkątny moduł przykręcony trzema śrubami od spodu miski. Dochodzi do niego jedna kostka elektryczna (3-pinowa).

Dzięki za odpowiedź :) rozumiem że czujnik temperatury jest zintegrowany z czujnikiem poziomu oleju? 2w1

Opublikowano
4 minuty temu, Kapi1 napisał(a):

rozumiem że czujnik temperatury jest zintegrowany z czujnikiem poziomu oleju? 2w1

Tak, a jego numer to 1J0907660F

Opublikowano

Tylko nie bierz tych tanich marek, one zamiast zespolonego czujnika poziomu i temperatury, mają tylko czujnik poziomu.

Opublikowano

Ok, bardzo dziękuję, pozdrawiam 😊

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam

Mam pytanie odnośnie zaworu wysokiego cieśnienia N205. Sprawdzałem dziś VCDS-em jak zawór pracuje i wydaję się ok podczas obciążenia silnika natomiast na biegu jałowym wartość aktualna od zadanej cały czas skacze o ok 2 pkt na - i + od wartości zadanej. Czy tak ma być?

Poci mi się ten zawór, wymieniałem już uszczelkę ale to nic nie dało. Teraz mam zamiar delikatnie przesmarować uszczelkę masą uszczelniającą wysokotemperaturową.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.