Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dodatki do paliwa


marekd1305

Rekomendowane odpowiedzi

Co do mixola to problem polega glownie na tym ze cząsteczki tego oleju nie spalaja sie całkowicie i pozostawiają osady weglowe chodzby na koncowkach iglicy wtryskiwaczy czy popowtryskiwaczy. Mogą rowniez pozostawiać osady weglowe w komorach spalania rowkach pierscieniowych jak i górnej części tloka co powoduje tz przyklejanie do gladzi cylindrowej. Nie wspomnę jak negatywny wpoic ma to na filtr dpf. To tak w wielkim skrócie bo jak by dokladnie to opisywać to sporo pisania. Są na rynku dostępne dobre produkty jednak nie są one osiagalne ani na stacjach benzynowych jak i sklepach.

To jest oczywiscie moje zdanie i nie wszyscy musza sie z nim zgadzać.

Pozdrawiam.

Mój post powyżej co do stosowania oleju w nowszych konstrukcjach, taka minimalna ilość oleju na pewno się spali i nie pozostawi osadów więcej niż nasza chrzczona gnojówa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych 1.9 tdi nie potrzeba żadnych dodatków chyba że zalać coś w stylu miksol na "przesmarowanie" pompy itd. Praca silnika jest wtedy od razu zauważalnie cichsza. Jeżeli już to w zimę używać tych "wspomagaczy" żeby poprawić rozruch silnika i zapobiec wytrącanie się parafiny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu lepiej tankować ta "lepsza ropke" i nie szukac dziury w całym

Kolega nie szukał chyba "dziury" tylko pytał czy stosuje stosujemy takie dodatki. Ja osobiście co trzecie tankowanie dolewam dodatku Shell.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie w okresie zimowym stosuje dodatek stp do czyszczenia wtrysków a tak tankuje tyko na shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Stp do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny i diesla dużo się różnią, bo zalałem przypadkowo do siebie do czyszczenia wtrysków do benzyny, pół butelki na 20 l ropy. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 1,5 roku dolewam mixol do ropy w proporcji 0,5L na bak. Zawsze tankuje dobre paliwo, ale jak piszą koledzy poprawia to smarowanie układu zasilania paliwem. Silnik pracuje bardziej miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiesiek3d jak sądzisz a do mojej dolać mixolu czy nie? Pytam bo nigdy żadnych specyfików nie dolewałem. Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawal ktos z was taki wynalazek do TDI z pompowtryskiwaczami(PD), ma to sens?

http://allegro.pl/liqui-moly-super-diesel-additiv-250ml-wwa-promocja-i1868039876.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki użyłem, a teraz używam liqui moly speed i szczerze polecam :good:. Lepiej się opłaca lać normalnego diesla na stacji plus ten dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Liqui Moly speed diesel additiv, a na zimę Skydd. Naprawdę dobry środek, na dworze -22*C a silnik zapalał od pierwszego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Liqui Moly speed diesel additiv, a na zimę Skydd. Naprawdę dobry środek, na dworze -22*C a silnik zapalał od pierwszego kopa.

Ja mialem w poprzednia zime tak bez dodatkow.Z pol obrotu palil.Ropa do -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Liqui Moly speed diesel additiv, a na zimę Skydd. Naprawdę dobry środek, na dworze -22*C a silnik zapalał od pierwszego kopa.

Ja mialem w poprzednia zime tak bez dodatkow.Z pol obrotu palil.Ropa do -20

Spoko, tylko nigdy nie wiesz jaka to ropa, a ja nie mam ochoty ponosić konsekwencji czyichś błędów, mimo że tankuję na BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie pytanie... Czytając ten temat, nie zauważyłem konkretnej odp na temat silników z PD...

Posiadam Aldone z silnikiem AJM (oczywiście PD)

Myślę nad zastosowaniem tego środka; http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2098-Diesel-Spulung-Dodatek-do-czyszczenia-ukladu-wtryskowego-Liqui-Moly-2666-Opakowanie-0-5L-.html

Wnioskując po przeczytaniu tematu, żeby wlać go przed zatankowaniem auta do pełna...

Pytanie, czy nie wpłynie on niekorzystnie na układ paliwowy / wtryskowy? (Każdy produkt zazwyczaj posiada swoje dobre jak i złe strony) ...

Czy ten środek nadaje się w ogóle do silników z PD ?

Czy może polecacie jednak innego producenta "dodatków" ?

Dobra już znalazłem dokładny wątek poświęcony PD...

Jak mod może niech usunie ten tutaj, bo niestety napisałem nie na temat dot. AFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie stosowałem dodatków, 3 zimy auto stało na dworze, więcej jak 28-31C w moim rejonie nie bywało, pierwszej zimy miałem zły kąt wtrysku bo koło 30 i miałem spalone wszystkie świece, auto zawsze zapaliło, niestety nie z pół obrotu, przekręcałem kluczyć i po 2s puszczałem, potem drugi raz 2s i jak nie zaskoczył puszczałem, za trzecim razem zapalał nie więcej niż po 2s kręcenia, mogłem kręcić jednorazowo z 6s i by zapalił ale według mnie to bardziej męczyło aku, gdy auto zapaliło nie było dymu z rury czy jakiejś dziwnej pracy silnika, tylko jednego razy przy -30C po zapaleniu strasznie zadymił na biało, trwało to może z 30s, no ale przy tej temp. ze spalonymi świecami i złym kątem jeden taki przypadek to chyba mało, przed kolejną zimą już się przygotowałem, nowe świece, kąt 49-54 i silnik zapala zawsze za pierwszym razem, to by było tyle na temat potrzeby stosowana dodatków, leje zawsze na lukoil zwykła ropę, aku ma 8 lat wiec nie tryska już energią jak nowy ale do -30C zimy się nie boję :) zamiast wydawać kasę na dodatki doprowadźcie silnik do zdrowia, a zima będzie wam nie straszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...