Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Recenzje i testy narzędzi warsztatowych


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już klucze 13mm zwykłego Gedore (płasko-oczkowy) i Wera Joker, jeśli chodzi o dociąganie śruby szczękami ( nie oczkiem ). Gedore bije na głowę Jokera, z czym Jokerowi niby dodatkowo mają pomagać te szczęki. Kiedy Joker zaczyna obślizgiwać krawędzie Gedore spokojnie jeszcze kawałek dociągnie śrubę.

Dziś zrobiłem dodatkowy test. Wziąłem nakrętki złączne (te długie), wkleiłem śruby na klej do gwintów (trudno demontowalny). Klejenie zrobiłem na jedną kroplę kleju i na dwie krople, czekałem ponad 1 dzień aż zaschnie. Po oczekiwaniu zabrałem się do odkręcania, oba klucze okręciły zarówno klejenie na jedną kroplę oraz na dwie, nie miały jakiś problemów. Jokerem odkręcałem stroną z tymi dodatkowymi ząbkami, ale raczej nie było konieczności ich stosowania :)

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gibons napisał:

Jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po teście tych dwóch kluczy mam mieszane uczucia co do grzechotki. Brać Wera czy Gedore ... Wera ma ciekawe rozwiązanie w dodatku jest jedno kierunkowa i mniejszy kąt roboczy. No ale Gedore może znów okaże klase w prostocie pomimo większego kąta i przełącznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, A4CCH napisał:

Po teście tych dwóch kluczy mam mieszane uczucia co do grzechotki. Brać Wera czy Gedore ... Wera ma ciekawe rozwiązanie w dodatku jest jedno kierunkowa i mniejszy kąt roboczy. No ale Gedore może znów okaże klase w prostocie pomimo większego kąta i przełącznika. 

Gedore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dev napisał:

Gedore

Tak chyba zrobię, dziś się dowiedziałem że Gedore przenosi o 88Nm więcej. Niby wszystkie grzechotki 1/2" Gedore wytrzymują 600Nm. Niby są równe, a w katalogu Gedore jest w modelu U-10 że do dużych obciążeń, również grzechotka XL ta długa ma mechanizm z U-10, wydaje mi się że jest coś w niej bardziej wytrzymałego. Tylko ten kąt roboczy w katalogu wynosi 7,5* nieraz na aukcjach jest inny podany, sporo większy. I bądź tu mądry ... Zależy mi na jak najmniejszym i najbardziej wytrzymałej grzechotce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2015 o 22:30, Dev napisał:

Bierz wsio Proxxona

No najlepiej z amazona w niemczech, bo jak na ironie w niemczech można taniej sprzęt proxxona dostać jak w polsce... Ja właśnie zastanawiam się nad rozszerzeniem/podmianą mojego zestawu narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce kupić stojak do naprawy silnika ,  czy ktoś poleci  coś ?

co powiecie na ten z allegro do 900kg?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wpadło mi w oko takie coś:

http://reasonableplaza.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=7&zenid=94ms06vpd6euhce722dc9p9s62

 

Myślicie że to oryginał , bo cena za tyle sprzętu wydaje się niska.

A może macie coś do polecenia ?

Z góry dzięki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego..... Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, budaprenem metal :facepalm:

Od wielu lat używam dwóch marek. Pro Seal lub VERSACHEM ale do rzeczy twardych ten pierwszy jest lepszy i bardzo wydajny http://www.motochemia.pl/pro-seal-klej-do-spawania-na-zimno-2x28g-pro-weld-quick-p-1553.html.

 

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego..... Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, budaprenem metal :facepalm:
Od wielu lat używam dwóch marek. Pro Seal lub VERSACHEM ale do rzeczy twardych ten pierwszy jest lepszy i bardzo wydajny http://www.motochemia.pl/pro-seal-klej-do-spawania-na-zimno-2x28g-pro-weld-quick-p-1553.html.
 
Łukasz szukam oczkowo płaskie z grzechotka co polecisz??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego pełnego zestawu płaskich grzechotek, mam zbieraninę różnych średnich półek cenowych i najlepiej sprawuje mi sie Stanley.

W tym temacie była już dyskusja na temat płaskich grzechotek i koledzy polecali Gedore, w niższej kasie polecam Stanley lub Corone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mlodziak22 napisał:

Łukasz szukam oczkowo płaskie z grzechotka co polecisz??
 

Sata

http://allegro.pl/sata-zestaw-12-kluczy-z-podwojna-grzechotka-09066-i6936723849.html

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre maja klucze?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mlodziak22 napisał:

Dobre maja klucze?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

mam takie dwa zestawy

jest ok nie będziesz żałować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie dwa zestawy
jest ok nie będziesz żałować 
Ok to sobie takie zamówię

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jaki polecicie pistolet do mycia czesci  do benzyny ekstrakcyjnej? 

co sądzicie o tym http://allegro.pl/pistolet-do-mycia-silnika-ropownica-i6350656386.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropownica za 140zl ☺ po co ci taka? Zainteresuj sie myjka warsztatowa a do mycia silnikow kup ropownice za 30zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...