Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kąt synchronizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

koledzy mam pytanie a mianowicie u mnie kąt synchronizacji wacha się od 0.0 do 1.7 a mianowicie 0.0 0.6 1.1 i 1.7 czy jest to normalne?

Dodam ze rozrząd wymieniony jakoś 2miesiące temu komplet INA

pozdrawiam

Opublikowano

Tak jakby troszkę za luźny pasek był.

Opublikowano
  • Autor

u mnie jest napinacz hydrauliczny czy on sam nie reguluje napięcia paska

Opublikowano

Ja wymieniałem rozrząd jakieś 3mc temu. To już druga samodzielna wymiana i kąt mam 0.0 do 0.6. Wiekszych wahań nie ma. Graty ori pasek Dayco ori. Może za duża przerwa na napinaczu ustawiona, powinno być 5-6 mm.

Opublikowano

Może za duża przerwa na napinaczu ustawiona, powinno być 5-6 mm.

Czy aby na pewno?

Opublikowano

Książkowo jest ± 4mm, ja zawsze ustawiam ok 5-6 i nigdy nie zdarzyło się by kąt skakał lub wył pasek. Po 110kkm jak demontowałem rozrząd to przerwa wzrosła do 7mm więc nie ma problemu. Dodam że przed wymiana kąt również był stabilny.

Opublikowano

A w jakim stanie jest tłumik drgań wałka rozrządu, bo o ile dobrze kojarzę to tarcza impulsatora czujnika wałka rozrządu jest chyba do niego przymocowana :decayed:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Panowie dzisiaj przestawiłem kąt troszkę na minus ale nie miałem kabelka wiec jutro się podepnę i zobaczymy jak jest niby troszkę lepiej chodzi.

Na pewno mam do wymiany napinacz paska wielorowkowego może to przez niego są takie wahania.

Edytowane przez przemek121287

Opublikowano

Na pewno mam do wymiany napinacz paska wielorowkowego może to przez niego są takie wahania.

E, chyba jednak nie.

Opublikowano

Pasek wielorowkowy do zmian kąta synchro nic nie ma, za to luz koła zębatego paska rozrządu na wale korbowym jak najbardziej będzie skutkował jazdą z synchronizacją

Opublikowano
  • Autor

Panowie a więc po zmianie wygląda to tak, że jest 0.0 na -0.6 i czasami jest -1.1 wydaje mi się ze jest trochę lepiej

STATYCZNE:
Grupa 009, 010, 011: http://vaglog.pl/log_241731.html
Grupa 003, 004, 005: http://vaglog.pl/log_241730.html

STATYCZNE:
Grupa 016, 018, 020: http://vaglog.pl/log_241732.html
Grupa 012, 013, 015: http://vaglog.pl/log_241733.html

Edytowane przez przemek121287

Opublikowano

skoro na postoju skacze o 1.1 to podczas jazdy pewnie dochodzi do 3-4, korekcje masz dosyć mocno rozjechane, silnik nie poszarpuje ???

Opublikowano
  • Autor

może troszkę ale wydaje mi się że po przestawieniu i tak lepiej pracuje.

tutaj logi przed przestawieniem kąta

STATYCZNE:
Grupa 003, 004, 007: http://vaglog.pl/log_241537.html
Grupa 011, 012, 013: http://vaglog.pl/log_241531.html
dzisiaj jeszcze wyszło, że mam jedną poduchę pod silnikiem do wymiany :\

tutaj filmik rozrządu

https://youtu.be/y558EWfzr-Q

na moje oko to wszystko tak jak trzeba sam już ni wiem skąd te skoki synchronizacji kąta

Edytowane przez przemek121287

Opublikowano

No i po przestawieniu korekcje wyglądają lepiej szczególnie na pierwszym cylindrze. Jednak sam kąt synchronizacji dalej skacze, chyba będzie trzeba popatrzeć do rozrządu. Zrób jeszcze logi statyczne grup 13, 18 i 23 jednocześnie.

Opublikowano
  • Autor

No i po przestawieniu korekcje wyglądają lepiej szczególnie na pierwszym cylindrze. Jednak sam kąt synchronizacji dalej skacze, chyba będzie trzeba popatrzeć do rozrządu. Zrób jeszcze logi statyczne grup 13, 18 i 23 jednocześnie.

tak tylko że te na końcu to są przed przestawieniem i wtedy korekcja była na plus a po zmianie jest na minus

Panowie dzisiejsze logi

STATYCZNE:

Grupa 004, 013, 023: http://vaglog.pl/log_242204.html

Grupa 013, 018, 023: http://vaglog.pl/log_242203.html

chyba nawet trochę gorzej to wygląda niż poprzednio sam już nie wiem chyba oddam go mechanikowi do sprawdzenia

Opublikowano

A tak szczerze mówiąc to dzieje ci się coś z silnikiem ?

Opublikowano
  • Autor

no niby nie ale dziwi mnie fakt, że tak skacze ten kąt może jutro jeszcze trochę bliżej 0 spróbuje ustawić ten kąt. W sumie na plusie miałem lepsze korekcje na wtryskach.

Edytowane przez przemek121287

Opublikowano

Ustaw na -0.5...-1.0

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.