Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania


roman_tyk

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb serwisowy uważam za dość przydatny. Oddając auto do warsztatu nie musisz zdradzać tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu miałoby ulec awarii ? to tak samo jakby sam sterownik auta sie wysypał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Chodzi o to drugie.


Jest jakaś ilość błędnych sekwencji która całkowicie zablokuje odpalenie auta ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to tylko kod - możesz dodać kazde rozwiązanie również zupełne zablokowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to tylko kod - możesz dodać kazde rozwiązanie również zupełne zablokowanie

:hi:

O to mi chodziło.

Miałbym więcej pytań ale pomyślisz że jestem złodziejem.

Także to mi na razie wystarczy.

Poczekam na opinię.

Promocją twojego rozwiązania była by jakaś prowokacja i próba kradzieży, ale to chyba niemożliwe.

Każde zabezpieczenie wcześniej czy później da się obejść.

Oby Twoje trzymało się jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie jest bardzo fajne i jeśli tylko pojawi się do mojego sterownika to na pewno będę chciał to mieć - mieszkam we Wrocławiu gdzie co noc ginie masa aut także każde dodadkowe zabezpieczenie sprawia, że spisz spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie jest bardzo fajne i jeśli tylko pojawi się do mojego sterownika to na pewno będę chciał to mieć - mieszkam we Wrocławiu gdzie co noc ginie masa aut także każde dodadkowe zabezpieczenie sprawia, że spisz spokojnie

Takich jak nasze, to już chyba nie kradną. Te nowsze owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także czekam na odpowiedź od roman_tyk

Sterownik silnika to czarna skrzynka, komputer wykonujacy dzialania i instrukcje wedle tego co napisal bosch. Nie mozna z zewnatrz zmienic tego co robi w danej chwili, mozna podejrzec, mozna traceowac, mozna go ubic, mozna mu odpiac zasilanie...zagluszacze immo albo killery immo wylaczaja tylko immo, nie wylaczaja wykonywania instrukcji wedle programu. Specyfikacja sterownika me7.5 ma 1900 stron, sterownika med9.1 4000stron, ilosc funkcji nie miesci sie w glowie. Prosciej zlodziejowi jest isc do kolejnego auta niz zawracac sobie glowe tematem, albo funkcjonalnoscia bardzo niszowa na rynku. Tym bardziej ze te auta sa warte 15-40kzl.

Komputery silnika w 1.8T rzadko się psuja, najczęściej padają tranzystory od wtrysków.

Modyfikacja oprogramowania wykonana przeze mnie nie wpływa na jego żywotność.

Nie znam żadnego złodzieja żeby spróbował mi ukraść auto.

Edytowane przez roman_tyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał stestować MED9.1 to się odezwij.

Tryb serwisowy uważam za dość przydatny. Oddając auto do warsztatu nie musisz zdradzać tajemnicy.

Możesz coś napisać o tym rozwiązaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byś się zdziwił

Niestandardowe zabezpieczenie zniechęca złodzieja. Jesli w ciągu minuty nie odpali auta, to daje sobie siana. Ryzyko nie jest warte tego żeby iść do paki za auto za które on dostanie 3000pln a nawet mniej. Co innego droższe i nowsze fury. Znałem jednego złodzieja a raczej szajkę , która potrafiła kupić nowe auto w salonie, żeby je potem rozpracować i rąbać na potęgę. Ale to były samochody z innej półki cenowej. Aczkolwiek Polska , to dziki kraj i nawet fiata multipla potrafią ukraść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byś się zdziwił

Niestandardowe zabezpieczenie zniechęca złodzieja. Jesli w ciągu minuty nie odpali auta, to daje sobie siana. Ryzyko nie jest warte tego żeby iść do paki za auto za które on dostanie 3000pln a nawet mniej. Co innego droższe i nowsze fury. Znałem jednego złodzieja a raczej szajkę , która potrafiła kupić nowe auto w salonie, żeby je potem rozpracować i rąbać na potęgę. Ale to były samochody z innej półki cenowej. Aczkolwiek Polska , to dziki kraj i nawet fiata multipla potrafią ukraść.

Pogratulować znajomości.

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która potrafiła kupić nowe auto w salonie, żeby je potem rozpracować i rąbać na potęgę. Ale to były samochody z innej półki cenowej

...ale to ciągle auta seryjne ze standardowymi zabezpieczeniami.

Wyobraźcie sobie ze samo b6 1.8T ma około 9 rodzajów rodzin oprogramowania z tego każde ma min 2 wersje, czyli około 20 rożnych wersji mojego softu antyTheft tylko dla jednej znanej sekwencji. To jest spora praca po mojej stronie i takie rozwiązanie nigdy nie będzie popularne albo nawet znane. Stworzyłem cos takiego, aby mieć zabezpieczenie u siebie w aucie przy okazji czegoś się nauczyć.

Edytowane przez roman_tyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to pstryczek, modul odcinajacy czy opisywany niby "bezinwazyjny" sposob - nie ma znaczenia. Tak jak piszecie - zlodziej nie bedzie ryzykowal i pojdzie do innej, niezabezpieczonej fury...

I taka drobna uwaga: producent sterownika silnika poswiecil naprawde duzo czasu na stworzenie a przede wszystkim PRZETESTOWANIE oprogramowania. Tutaj mamy do czynienia z (gleboka) ingerencja wplywajaca na wlaczania/wylaczanie silnika. Warto sie zastanowic przed instalacja we wlasnym samochodzie bo watpie, ze autor wezmie na siebie odpowiedzialnosc za ewentualne skutki. To nie modyfikacja mapy, ktora moze spowodowac uszkodzenie turbiny czy kola dwumasowego.

PS: Pomysl fajny. Do przemyslenia tryb serwisowy/awaryjny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DareQ zdziwiłbyś się ile błędów zawiera oprogramowanie boscha :D

Tak czy siak przewidziałem takie ryzyka i jest na to zabezpieczenie w tym rozwiązaniu, testuje na stole na specjalnie przygotowanym stanowisku, w aucie mam od 2 tygodni.

Pamiętajcie ze wszystkie modyfikacje tuningowe typu flat shift/ marchewy/lunch control/ zmiana map w trakcie jazdy to tez podobna ingerencja w oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...