Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania


roman_tyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się czepiacie jakby byl przymus instalowania tego w samochodzie. Niech kolega działa a jak się mu uda to bardzo dobrze. Wszyscy tu tacy mądrzy a jak przyjdzie co do czego to do serwisu na wymianę żarówki.... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozumiem, że gdy któremuś z twoich klientów przytrafi się awaria twojego softu, przyjedziesz z Wrocka żeby to naprawić?

nie ma czegoś takiego kolego jak awaria softu, mogą istnieć błędy, które eliminuje podczas testowania w samochodzie i testów samego rozwiązania.

Jak klient bedzie mial problem z uruchomieniem auta to znaczy ze ma usterkę w samochodzie a nie w systemie i do tego posłuży mu uruchomienie awaryjne by mógł podjechać do mechanika na naprawę auta.


nikomu nie będzie się chciało kombinować żeby ukraść moje pudło

i tym właśnie rożni sie mój system od Twojego, ze Twój od drucika do drucika można odłączyć i odjechać. Kwestii tego czy komuś się będzie chciało, nie poruszam.

U mnie takiej możliwości nie ma prócz podmiany sterownika ECU silnika bądź lawety.



Ale się czepiacie jakby byl przymus instalowania tego w samochodzie. Niech kolega działa a jak się mu uda to bardzo dobrze. Wszyscy tu tacy mądrzy a jak przyjdzie co do czego to do serwisu na wymianę żarówki

I dokładnie :thumbup1:

Ten system nie będzie nigdy komercyjny, wstępnie będzie jeździł w 3 samochodach forumowych, zgodnie z celem tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolti2 ile razy mam ci mówić ze to nie jest ten sam system. Dzwoniłem do Pana Pawła, oferuje dwa typy zabezpieczeń, oba typy zabezpieczeń ingerują w elektrykę samochodu, pierwszy noszenie pastylki RFID w kieszeni, jeśli nie mamy pastylki to przekaźnik odcina nam zasilanie pompy paliwa bądź wtrysk i drugi czyli twój z sekwencji, zetkniecie dotkniecie wciśniecie paru punktów, który też rozłącza elektrykę auta. Montuje takie urządzenie do każdego auta i żadnej filozofii w tym nie ma i na pewno to nie jest to samo, bo moj system nie ma ani jednego milimetra przewodu

Rozumiem, że gdy któremuś z twoich klientów przytrafi się awaria twojego softu, przyjedziesz z Wrocka żeby to naprawić? Gdy sprzeda auto, to też razem z namiarem na Ciebie, bo jak się zepsuje coś, to nikt inny tego nie naprawi, bo jest namieszane w sterowniku. Gdy kupiłem swoje auto, tez bardzo bałem się kradzieży, dlatego założyłem takie zabezpieczenie. W razie kłopotów przyszły właściciel będzie miał możliwość naprawy w razie awarii. Cały systemik jest tak założony, że nikomu nie będzie się chciało kombinować żeby ukraść moje pudło. A kombinacja jest taka, ze prędzej w totka wygra. W każdym razie polecam człowieka i jego usługi.

twoja wypowiedz jest pozbawiona sensu. A czy Pan Zbyszek przyjdzie z warszawy jak w twoim zabezpieczeniu coś się sypnie ? Zwłaszcza ze pan zbyszek ingerował w elektrykę auta zakładając dodatkowe urządzenia ? Przy rozwiązaniu kolegi nie ma szans że parę linijek kodu się nie wykona - nie wiem jaka awaria mogła by tu nastąpić - tylko zepsuty czujnik np czujnik hamulca, ale jak napisał od tego jest "tryb awaryjny"

A ty jak sprzedasz auto to też zostawisz namiar na pana zbyszka ? Zwłaszcza ze numer musiałeś "odszukać" a nazwiska nie pamiętałeś ?

Poleciłeś już pana zbyszka 3 razy wszyscy czytali i mają numer więc może skończmy dywagacje, bo temat jest nie o tym?

A do autora tematu pytanie.. Czy system zadziała w każdym sterowniku me7.5 ? Wiadomo że softy się różniły..

Kiedy masz zamiar wziąć się za sterowniki klekotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolti2 ile razy mam ci mówić ze to nie jest ten sam system. Dzwoniłem do Pana Pawła, oferuje dwa typy zabezpieczeń, oba typy zabezpieczeń ingerują w elektrykę samochodu, pierwszy noszenie pastylki RFID w kieszeni, jeśli nie mamy pastylki to przekaźnik odcina nam zasilanie pompy paliwa bądź wtrysk i drugi czyli twój z sekwencji, zetkniecie dotkniecie wciśniecie paru punktów, który też rozłącza elektrykę auta. Montuje takie urządzenie do każdego auta i żadnej filozofii w tym nie ma i na pewno to nie jest to samo, bo moj system nie ma ani jednego milimetra przewodu

Rozumiem, że gdy któremuś z twoich klientów przytrafi się awaria twojego softu, przyjedziesz z Wrocka żeby to naprawić? Gdy sprzeda auto, to też razem z namiarem na Ciebie, bo jak się zepsuje coś, to nikt inny tego nie naprawi, bo jest namieszane w sterowniku. Gdy kupiłem swoje auto, tez bardzo bałem się kradzieży, dlatego założyłem takie zabezpieczenie. W razie kłopotów przyszły właściciel będzie miał możliwość naprawy w razie awarii. Cały systemik jest tak założony, że nikomu nie będzie się chciało kombinować żeby ukraść moje pudło. A kombinacja jest taka, ze prędzej w totka wygra. W każdym razie polecam człowieka i jego usługi.

twoja wypowiedz jest pozbawiona sensu. A czy Pan Zbyszek przyjdzie z warszawy jak w twoim zabezpieczeniu coś się sypnie ? Zwłaszcza ze pan zbyszek ingerował w elektrykę auta zakładając dodatkowe urządzenia ? Przy rozwiązaniu kolegi nie ma szans że parę linijek kodu się nie wykona - nie wiem jaka awaria mogła by tu nastąpić - tylko zepsuty czujnik np czujnik hamulca, ale jak napisał od tego jest "tryb awaryjny"

A ty jak sprzedasz auto to też zostawisz namiar na pana zbyszka ? Zwłaszcza ze numer musiałeś "odszukać" a nazwiska nie pamiętałeś ?

Poleciłeś już pana zbyszka 3 razy wszyscy czytali i mają numer więc może skończmy dywagacje, bo temat jest nie o tym?

A do autora tematu pytanie.. Czy system zadziała w każdym sterowniku me7.5 ? Wiadomo że softy się różniły..

Kiedy masz zamiar wziąć się za sterowniki klekotów?

Słabo czytałeś. Napisałem to właśnie do ludzi z Warszawy, bo ciężko znalezc kogoś od takich rzeczy. Numer podał mi kolega, aż do niedzieli temat mnie nie interesował. Teraz doszukałeś się sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do autora tematu pytanie.. Czy system zadziała w każdym sterowniku me7.5 ? Wiadomo że softy się różniły..

System zadziala w roznych sterownikach 1.8T, ale dla kazdego bedzie to indywidualny software.

Kiedy masz zamiar wziąć się za sterowniki klekotów?

ME7.5 -> MED9.1 -> MED17

EDC15/16 w klekotach nie ma co robić coraz mniej tego kradną, sterowniki są problematyczne, wole zająć się jesli już nowszymi autami, na ta chwile nie przewiduje bo każdy taki sterownik to miesiące prac nad debugowaniem i czytaniem niemieckiej dokumentacji.

Edytowane przez roman_tyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba zostałem wylosowany jako pierwszy na testera.. :) sama idea jest naprawdę fajna.. działa bezbłędnie - na prawdę próbowałem to zepsuć - nie udało mi się..

Polecam wszystkim ! Thanks Roman !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie do autora tego tematu.

Jak długo trwa wgrywanie tej blokady ?

Trzeba demontować kompa z auta ?

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak długo trwa wgrywanie tej blokady ?

pare godzin z przetestowaniem.


Trzeba demontować kompa z auta ?

nie trzeba, bo najpierw testuje na stole na tym samym sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie.

Przy ręcznym jest także przycisk.

Czy jego również można użyć do sekwencji odpalenia auta czy w grę wchodzą tylko pedały i manetki przy kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy ręcznym jest także przycisk.

Czy jego również można użyć do sekwencji odpalenia auta czy w grę wchodzą tylko pedały i manetki przy kierownicy ?

tak można tego użyć ale jest to mało wygodne.

Najltawiej kombinacje pedałów i tempomat, dla mnie w tej chwili jest to na tyle normalne jak zapinanie pasów, nie musze patrzec na migajaca kontrolke, po prostu zakodowalem sobie to w glowie.

Kombinacja jest zupelnie niemeczaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba zostałem wylosowany jako pierwszy na testera.. :) sama idea jest naprawdę fajna.. działa bezbłędnie - na prawdę próbowałem to zepsuć - nie udało mi się..

Polecam wszystkim ! Thanks Roman !

Projekcik bardzo nowatorski , pomysł za***isty, tylko patrząc na ten filmik widzę że ma jedną wadę :whistling:

Czasem zdarza się niechcący zadusić motorówkę :decayed: i trzeba potem szybciutko odpalić ją z powrotem, a na filmiku widać że po nawet bardzo krótkim wyłączeniu stacyjki układ się aktywuje od razu.

Przydało by się kilka sekund zwłoki :naughty:

W pewnych sytuacjach może to być bardzo niebezpieczne :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zadusisz auto na biegu i nie wylaczysz zaplonu mozesz odpalic bez sekwencji.

Jesli nie wyklikales sekwencji a krecisz rozrusznikiem mozesz ciagle to zrobic i auto odpali po chwili odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba zostałem wylosowany jako pierwszy na testera.. :) sama idea jest naprawdę fajna.. działa bezbłędnie - na prawdę próbowałem to zepsuć - nie udało mi się..

Polecam wszystkim ! Thanks Roman !

Projekcik bardzo nowatorski , pomysł za***isty, tylko patrząc na ten filmik widzę że ma jedną wadę :whistling:

Czasem zdarza się niechcący zadusić motorówkę :decayed: i trzeba potem szybciutko odpalić ją z powrotem, a na filmiku widać że po nawet bardzo krótkim wyłączeniu stacyjki układ się aktywuje od razu.

Przydało by się kilka sekund zwłoki :naughty:

W pewnych sytuacjach może to być bardzo niebezpieczne :hi:

Słuszna uwaga. Warto wziąć ją pod uwagę. Pomysł na rozwiązanie bardzo fajny.

Jest jeszcze szansa na skorzystanie z takiej usługi?

Co w przypadku gdyby na tak zmienionym sofcie ktoś chciał robić chipa - widzisz jakieś problemy?

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co w przypadku gdyby na tak zmienionym sofcie ktoś chciał robić chipa - widzisz jakieś problemy?

nie ma problemu, chyba ze tuner cos popsuje.


Jest jeszcze szansa na skorzystanie z takiej usługi?

tak pewnie. W Twoich rejonach, w sensie w pld-wsch instalacji anty-theft i wirusa moze dokonac gregor10.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...