Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 2.0TDI Sport 150hk manual


bartoooh

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Ciekawostka na dzis!
Wyjezdzajac z domu zaplil mi sie zyd z informacja ze zostalo 90 km do nastepnego tankowania...wiec co tempomacik i szuram sobie...i tak ujechalem w zasadzie do celu czyli 75km do karlskrony a na zegarze informacja....ze zostalo mi 70 km do nasteonego tankowania....
Podjechalem pod dystrybutor i zatankowalem 46 litrow do odstrzalu...dolalem z 300ml i dieselek pojawil sie we wlewie... Cos mi tu smierdzi :/
Na budziku pozostala liczba km 650... Cos malo co myslicie Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile pojemności ma bak? B8 też w cały świat pokazuje stan paliwa. W momencie jak pokazuje, że przejadę 0km mam w baku jeszcze około 9-10l ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54l z tym ze jak mialem b8 zatankowalem do odstrzalu i jeszcze troszke pokazywalo mi ze mam paliwa ZAWSZE na 1020km...oczywiscie po 800-850 musialem tankowac.

Zastanawia mnie to bardzo skad taki slaby"zasieg" skoro np w opisie pojazdu jest napisane ze ma palic srednio 5l...czyli nawet te 46 podzielic na 5...no wychodzi 9 z ogonem...ale nie 650...to co bedzie palil srednio 7-8 litrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok zobaczymy co bedzie po kilku tys km...

troche slabo to widze jakbym mial tankowac np 50l diesla i mialoby starczyc na 600km...:P przyzwyczailem sie ze mnie zydek zaskakuje:P

zobaczyny:)

Ogolnie juz 300 km zrobione jestem bardzo zadowolony. 1BE robi w sumie robote....mimo tego ze wole komfortowy zawias to jednak przekonuje sie bardziej, gdy podczas jazdy z wieksza predkoscia pieknie wchodzi w kazdy luk i trzyma sie drogi jak ku@#a latarni:)

Moze moze rzeczywiscie warto postawic na gwint w przyszlosci? KW Variant 3 "inox-line" ?

Ale ale zapomnialem nie z takim kolem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale ale zapomnialem nie z takim kolem:P

dobra uwaga ....

zmień dziadostwo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy.

To poczekacie:)

Nwm jak wyglada sytuacja w przypadku takich modyfikacji czy nie utrace gwarancji?

Nie szukalem u wujka google....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy.

To poczekacie:)

Nwm jak wyglada sytuacja w przypadku takich modyfikacji czy nie utrace gwarancji?

Nie szukalem u wujka google....

Nie no bez przesady.

Koła możesz spokojnie zmienić, jak żona nie będzie patrzyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nwm jak wyglada sytuacja w przypadku takich modyfikacji czy nie utrace gwarancji?

Nie ma problemu. tzn W A4 wymieniałem na ori BE, wiec nie do rozpoznania. Wymieniany silnik i robiona skrzynia. Zero problemów. W T5 springi H&R. Robiony silnik. Zero problemów. Przed założeniem obu zawiasów pytałem się technika warsztatowego czy będą problemy. Odpowiedz była: "negativ" :)

Aaa, w audi przed próbą olejowa byli tak uprzejmi i zapytali się czy nie mam przypadkiem softu bo mi go skasują :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm jak wyglada sytuacja w przypadku takich modyfikacji czy nie utrace gwarancji?

Nie ma problemu. tzn W A4 wymieniałem na ori BE, wiec nie do rozpoznania. Wymieniany silnik i robiona skrzynia. Zero problemów. W T5 springi H&R. Robiony silnik. Zero problemów. Przed założeniem obu zawiasów pytałem się technika warsztatowego czy będą problemy. Odpowiedz była: "negativ" :)

Aaa, w audi przed próbą olejowa byli tak uprzejmi i zapytali się czy nie mam przypadkiem softu bo mi go skasują :decayed:

Hehs....tylko ze ja mieszkam w szwecji tutaj bardziej rygorystycznie podchodza do tematu jak chcialem odebrac teraz auto na letnich (poczatek stycznia, snieg tylko na poboczach droga generalnie sucha) to bylo kategoryczne nie! i koniec nie ma tlumaczen....na przegladach tez nie jest np tak latwo, wykupilem ubezpieczenie OC/AC z Audi i na przeglad tez do nich bd musial jechac....

Co do zmian nie chodzilo mi o kola tylko o zawieszenie, czy jesli wymienie zawieszenie w okresie gwarancyjnym to czy nie utrace gwarancji. O kola bym sie raczej nie pytal:P

Zobaczymy jak wroce do SE z Fin zadzwonie do sprzedawcy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hehs....tylko ze ja mieszkam w szwecji tutaj bardziej rygorystycznie podchodza do tematu

Moje A4 serwisowane było w... Ingolstadt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowe spalanie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Auta które są poddawane testom spalania "stoją" na rolkach gdzie nie ma oporów powietrza a koło do takich testów to chyba najmniejsze i najwęższe jakie posiadają zakładają :wink: Żeby osiągnąć przybliżone spalanie do katalowego musiałbys mieć zawsze prostą drogę, każde światło zielone i jechać 80km/h na szóstym biegu chyba :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowe spalanie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Auta które są poddawane testom spalania "stoją" na rolkach gdzie nie ma oporów powietrza a koło do takich testów to chyba najmniejsze i najwęższe jakie posiadają zakładają :wink: Żeby osiągnąć przybliżone spalanie do katalowego musiałbys mieć zawsze prostą drogę, każde światło zielone i jechać 80km/h na szóstym biegu chyba :decayed:

No chyba, że dasz jakiemuś Helmutowi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze mozna:P

Po przeliczeniu korony na zl 349000SEK - 164tys zl

- rabat wyszlo 151 z groszami:)

Nic sie narazie w temacie niedzieje bo nie ma mnie w domu....wracam w lutym....tak ze mam nadzieje ze temat nie zginie w otchlani a4-klub.pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ,ze takz apytam bo po tych kodach nie zauważyłem... Nawigacji nie masz w aucie czy jest ? To jest tylko komputer podkładowy czy navi ?:P Jestem laikiem więc prosze nie bić :D I od razu zapytam przy okazji ,żeby nie pisać 2 razy. Jak się miała sprawa w B8? Tam tez były monitorki lcd w autach ale nie wszedzie navi ? Dobrze myśle?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ,ze takz apytam bo po tych kodach nie zauważyłem... Nawigacji nie masz w aucie czy jest ? To jest tylko komputer podkładowy czy navi ?:P Jestem laikiem więc prosze nie bić :D I od razu zapytam przy okazji ,żeby nie pisać 2 razy. Jak się miała sprawa w B8? Tam tez były monitorki lcd w autach ale nie wszedzie navi ? Dobrze myśle?:)

dokladnie, moja b8 jest beznavi-jeszcze

posted from my mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ,ze takz apytam bo po tych kodach nie zauważyłem... Nawigacji nie masz w aucie czy jest ? To jest tylko komputer podkładowy czy navi ? :P Jestem laikiem więc prosze nie bić :D I od razu zapytam przy okazji ,żeby nie pisać 2 razy. Jak się miała sprawa w B8? Tam tez były monitorki lcd w autach ale nie wszedzie navi ? Dobrze myśle? :)

Nie ma navi bo w sumie po co? jak mam placic 12kola za navi zeby byla i jej nie uzywac...to tak jakby wyrzucic hajs w bloto. A teraz to navi w smartfonach masz....za darmo:P

Tak dobrze myslisz. Mialem kolorowy LCD ale bez navi zwykle MMI Basic jak dobrze pamietam z radiem Concert...tak samo jak w B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście masz rację:) sam wychodzę takiego założenia:) aż 12:O to nieźle sobie cenią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...