Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A ma ktoś jakiegoś manuala jak przeprowadzić adaptację skrzyni s-tronic?

Zawartość dodana 36 minuty później

Panowie

zakodowalem line assisst i automatyczne długie 

wszystko na zegarach się pokazuje ale nie dziala?

IMG_0778.jpeg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
1 godzinę temu, matikm13 napisał(a):

Dodam ze tylko kodowanie było ruszane w 09 Central Elec. 

Log-WAUA4AF43KA020102-84715km.txt 26.57 kB · 2 pobrania

Byte 2 aktywuj Bit 0

Byte 3 deaktywuj Bit 5

Byte 4 aktywuj Bit 0

Byte 5 aktywuj Bit 4

Byte 6 deaktywuj Bit 2 oraz Bit 3

Byte 31 aktywuj Bit 7

Byte 33 deaktywuj Bit 5

 

 

Opublikowano

Wgrałem sobie za pomocą OBD11 Sport Loyaut do VC i teraz pokazuje mi na liczniku 0km zasięgu.

Po zatankowaniu do pełna bez zmian. Nie mam VCS-a z podpowiedziami w kodowaniu.

Jakie kodowanie odpowiada za wskazania zasięgu na VC.

Opublikowano

Panowie nigdzie nie znalazłem info na temat wyświetlania aktualnego biegu na VC w automacie. Wiem że a5 ma taką opcję, a co z a4? Da się to zakodować?

Opublikowano

Nie gra roli czy A4, A5 czy Q5. W wersjach europejskich jest to standardowo wyświetlane. Ty masz wersję US i tam tylko D pokazuje. 

Można uruchomić w sterowniku skrzyni.

Opublikowano

Obd 11 lub vcds wystarczy do tego? 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 25.11.2023 o 10:09, burzyk napisał(a):

Obd 11 lub vcds wystarczy do tego? 

Obojętnie, zarówno OBD11 jak i VCDS dadzą radę.

Opublikowano
W dniu 23.11.2023 o 18:26, Muskel1 napisał(a):

Nie gra roli czy A4, A5 czy Q5. W wersjach europejskich jest to standardowo wyświetlane. Ty masz wersję US i tam tylko D pokazuje. 

Można uruchomić w sterowniku skrzyni.

Podpowiesz jak to zrobić w VCDS?

Dzieki

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Auto z USA. Wszystko przekodowane, tylko na VC pokazuje predkosc w milach( cyfrowo w środku prędkosciomierza) co trzeba zmienić? 

Edytowane przez kiwip

Opublikowano

Byte 6 bit 2 z 1 na 0.

Opublikowano
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Byte 6 bit 2 z 1 na 0.

Dziękuję. Teraz działa tak jak powinno

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Czy można zakodować zapamiętanie ostatniego ustawienia skrzyni s - tronic . Chodzi o to żeby była w trybie S.

Obecnie po restarcie zawsze wraca do D. Zmiana drive select np sterowanie comfort reszta sport nie wymusza S zmienia sam w zależności od stylu jazdy .

pozdro

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Cześć.

Robił ktoś migające światła tylne podczas awaryjnego hamowania?

 

Module 46 - Central Convenience
Select Byte 21
Set Bit 0 to 1
Set Bit 2 to 1  -> If ACC
Set Bit 3 to 1 -> if Pre-sense
Select Byte 36
Set Bit 0 to 1
Set Bit 1 to 1 

 

Włączyłem u siebie, nie zauważyłem by migały, być może musi być hamowanie na tyle mocne by uruchomił się z ABS? 

Opublikowano

W wersjach LED jest to już fabrycznie uruchomione.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ile z tych kodowań w ponad 30 stron wątku może mieć zastosowanie w polifcie? Pytanko wiem mocno ogólne ale w czym problem po 2020r.? Aż tak pozabezpieczali pewne opcje?

Opublikowano
3 godziny temu, mcemsi napisał(a):

Ile z tych kodowań w ponad 30 stron wątku może mieć zastosowanie w polifcie?

Bardzo dużo.

Edytowane przez Muskel1

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Można ustawić, żeby po zamknięciu samochodu automatycznie zamknęły się szyby i szyberdach ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Włączenie podgrzewania silnika

 

18 webasto ---> Coding 07 ---> Byte 0 ---> Bit 3 zmiana z 1 na 0

 

 

W urządzeniu sterującym nagrzewnicą można włączyć opcję podgrzewanie silnika.

Ustawienie fabryczne ogrzewa tylko wnętrze .

Zawór N 279 zostanie wyłączony, co pozwali tez na ogrzewanie silnika.

 

Co tak realnie wnosi to kodowanie ? 

Opublikowano

Jest to kodowanie tylko dla pojazdów posiadających ogrzewanie postojowe (webasto). Fabrycznie webasto nagrzewa tylko wnętrze pojazdu bez podgrzewania silnika. Po zmianie tego kodowania webasto podgrzewa także silnik. Była to pierwsza rzecz, którą u siebie zmieniłem. Teraz załączam webasto i gdy chcę wyruszyć silnik jest już podgrzany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.