Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, jok21 napisał(a):

Panowie próbował ktoś ogarnąć sport layout? W aplikacji carscanner jest już gotowe kodowanie dla audi a3 i tt tylko one są na innej platformie niż b9. Na ruskim forum znalazłem takie kodowanie do wyżej wymienionej aplikacji,przygotowałem je sobie krok po kroku ale brakuje mi odwagi żeby kliknąć? 

Co o tym myślicie?

MQB.PL

Activation Guide for the Sport Layout in Audi Virtual Cockpit. You can perform the entire procedure for free using ODIS-E or...

To jest kodowanie odisem i piszą że dotyczy a3 ale zegary pfk1 z tego co udało mi się ustalić to jest to samo co a4b9

 

Tu jest kodowanie do carscannera

https://www.drive2.ru/b/637736536393130752/

 

Działaj, czekamy na następny post "VC czarny ekran".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż takim harkorem,dlatego pytam czy był taki śmiałek. W audi a3 jak pisałem jest taka opcja jako gotowe kodowanie w aplikacji car scanner,pisałem o tym z mr.fixem który ma kanał na YouTube. On stwierdził na koniec rozmowy że kwestia czasu jest jak udostępnią gotowe kodowanie tez do b9 które jest na platformie mlb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jok21 napisał(a):

Nie jestem aż takim harkorem,dlatego pytam czy był taki śmiałek. W audi a3 jak pisałem jest taka opcja jako gotowe kodowanie w aplikacji car scanner,pisałem o tym z mr.fixem który ma kanał na YouTube. On stwierdził na koniec rozmowy że kwestia czasu jest jak udostępnią gotowe kodowanie tez do b9 które jest na platformie mlb.

Nie wiem czy dobrze Cię rozumie , ale tu na forum znajdziesz opis jak to zrobić np. VCP . Dokładnie to kiedyś też wyjaśnił kolega Muskel1 . W A3 8V synowi zajęło to około 5 minut . Zobacz do działu Diagnostyka VAG Audi A4 b9 . Wiem że robią to też OBD eleven .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Nie wiem czy dobrze Cię rozumie , ale tu na forum znajdziesz opis jak to zrobić np. VCP . Dokładnie to kiedyś też wyjaśnił kolega Muskel1 . W A3 8V synowi zajęło to około 5 minut . Zobacz do działu Diagnostyka VAG Audi A4 b9 . Wiem że robią to też OBD eleven .

Dokładnie,w obd eleven jest gotowe kodowanie do b9,niestety nie posiadam vcp też. Mam jedynie vcds i carscanner. Dzięki za info przejrzę ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jok21 napisał(a):

Dokładnie,w obd eleven jest gotowe kodowanie do b9,niestety nie posiadam vcp też. Mam jedynie vcds i carscanner. Dzięki za info przejrzę ten temat

Zamiast ryzykować eksperymentalnymi kodowaniami, pozostawiającej wiele do życzenia aplikacją i ryzykować naprawy w czterocyfrowym przedziale, zapytaj na forum kogoś posiadającego VCP lub ODIS czy nawet OBD11. Są to sprawdzone urządzenia i kodowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Zamiast ryzykować eksperymentalnymi kodowaniami, pozostawiającej wiele do życzenia aplikacją i ryzykować naprawy w czterocyfrowym przedziale, zapytaj na forum kogoś posiadającego VCP lub ODIS czy nawet OBD11. Są to sprawdzone urządzenia i kodowania. 

Pewnie tak się skończy ale moja wrodzona docieliwość nakazuje mi wykorzystać wszystkie możliwości. Przy okazji jak poruszyłeś temat może napisze ktoś z wymienionymi przez ciebie urządzeniami z okolic radomia i byśmy ogarnęli takie kodowanie. Co do aplikacji carscanner,nie wiem czy kiedyś ja widziałeś ale w wersji pro ma bardzo dużo możliwości w b9 zakodowałem nią asystenta długich,Lane assist czycrozpoznawanie znaków. Kodowań jest w niej duuuzo więcej. Nigdy nic się nie stało ma też historie kodowań więc można zawsze powrócić do poprzedniego stanu.

Edytowane przez jok21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę, w którym sterowniku zmienić, żeby wróciła mi wersja samochodu avant zamiast sedan na wyswietlaczu…

67CA7F45-9B4C-4C08-94DC-9C2CBBA3A278.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest przecież Avant

Jakią wersję nadwozia pokazuje Ci na VC po prawej stronie?

Jaki masz widok starwowy VC?

Screenshot_20230319_112421_Gallery.jpg

20230319_111711.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam sedan ustawiony niestety, a chciałbym mieć avant z poprzedniego postu

EA238BF9-B7A0-466A-B261-295BED5A8EF6.jpeg

84DE1EAD-2EE7-47C3-8AEA-90BD97093F3A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku 17 w Byte 3-7 ustaw wartość: derivative 14 lub wpisz wartość HEX 69. 

Po zmianie rozłącz interfejs, wyłącz zapłon, zamknij pilotem na 15 min. Po tym czasie sprawdź ponownie. 

Screenshot_20230319_170203_Drive.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BlackM4mba napisał(a):

Dzięki wielkie, u mnie było derivative 12

Tak, derivative 12 to S4 Sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/3/2021 at 3:39 PM, wooojt said:

Zakodowałem HMI off, zaczęło działać Google Earth, ale trzeba zmieniać rodzaj wyświetlanej mapy po każdym uruchomieniu auta. To ustawienie się nie zapamiętuje, domyślnie jest zwykła mapa i trzeba zawsze zmienić na GE? Gdzie szukać problemu?

Podepne sie troszke do tematu.

Jak zakodowac HMI?

Czy ta funkcja zadziala na MIB2? Orginalny licznik byl monochrom, mam dolozony analod z kolorowym wyswietlaczem. 

Doloztlem rowniez kierownice MFU ale nie wyglada jak by przyciski mialy ochote dzialac. ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

Jak zakodowac HMI?

Funkcją HMI już nie działa. Google Earth zostało wyłączone i nie da się tego (przynajmniej poprzez) HMI aktywować.
Jest możliwość ponownej aktywacji GE ale jest to płatna usługa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Muskel1 said:

Funkcją HMI już nie działa. Google Earth zostało wyłączone i nie da się tego (przynajmniej poprzez) HMI aktywować.
Jest możliwość ponownej aktywacji GE ale jest to płatna usługa .

 

Spoko, dzieki. Ile to kosztuje i czy mozna ogarnac to online (mieszkam w UK)?

 

w jaki sposob mozna uruchomic mape na zegarach (analog z kolorowym wyswietlaczem)? widzialem adaptacje ale nie wiele mi to mowi...

 

Dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EDIT - poprawione przekreślone, poniższe kodowanie działa

Cześć, może ktoś potwierdzić czy to kodowanie i adaptacje są wystarczające do aktywacji Lane Assist Z manetką mająca guzik od włączania Lane Assist?

 

A5 - Byte 16>Bit 7

A5 - Byte 12>Bit 3

17 - Byte 4>Bit 6

17 - Byte 5>Bit 3 (tylko przy posiadaniu SIDE ASSIST) 

09 - Byte 35>Bit 0

44 -  Byte 2>Bit 7

 

Adaptacje:

5F - Car_Function_Adaptations_Gen2>menu_display_Lane_Departure_Warning =  “Activated”
5F - Car_Function_Adaptations_Gen2>menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high = “Activated”
5F - Car_Function_List_BAP_Gen2>LDW_HCA_0x19> “Activated”
5F - Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19_msg_bus>  “Terminal 15”

A5 - BAP Personalization = “Not Activated”
A5 - Personalization of lane dept. warning Cl. 15 on = “Last Setting”
A5 - System mode, lane depart. warn, = “Selection via menu”

A5 - Switch-on condition, lane depart. warn. = “On” --- przy fizycznym guziku, też ON? ("ON" - włączone na stałe, bez guzika w manetce, "Selection via menu" kiedy mamy fizyczny guzik w manetce).

 

Kod dostępu do A5 - 20103

 

pozdrawiam,

Edytowane przez RaQ1911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

Spoko, dzieki. Ile to kosztuje i czy mozna ogarnac to online (mieszkam w UK)?

Można ogarnąć zdalnie.
Szczegółów dopytaj u kolegi @Deniro

NAVIECUTRONIC.PL

NaviTronic wprowadza najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu zmiany regionu pojazdów wszystkich marek z rynków zagranicznych oraz poza kontynentalnych a także pojazdów krajowych.

 

Jaką masz nawigację małą czy dużą?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Muskel1 said:

Można ogarnąć zdalnie.
Szczegółów dopytaj u kolegi @Deniro

NAVIECUTRONIC.PL

NaviTronic wprowadza najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu zmiany regionu pojazdów wszystkich marek z rynków zagranicznych oraz poza kontynentalnych a także pojazdów krajowych.

 

Jaką masz nawigację małą czy dużą?

Mala bez swiatlowodu o ile to wazne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

Mala bez swiatlowodu o ile to wazne ;)

Można zakodować ale multifunkcja na kierownicy też musi działać aby przelaczyc widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...