Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Muskel1 said:

Można zakodować ale multifunkcja na kierownicy też musi działać aby przelaczyc widok.

Taka mam nadzieje da rade?

20230419_141644.thumb.jpg.4f7142a901caa15463830c2fd55b0e9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

Taka mam nadzieje da rade?

 

Wcześniej pisałeś że nie działają.
Skoro znalazłeś już te adaptacje, to musisz je zmienić w sterowniku 5F zgodnie z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Muskel1 said:

Wcześniej pisałeś że nie działają.
Skoro znalazłeś już te adaptacje, to musisz je zmienić w sterowniku 5F zgodnie z opisem.

Oto co znalazlem:

 

Wybierz sterownik 5F (Elektronika układów informacyjnych)
Adaptacje
[VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A)
[LO]_navigation_map_transmission_mode --> [VO]_MOST_Streaming
[LO]_navigation_map_compression_mode --> [VO]_H264
[LO]_navigation_map_Resolution --> [VO]_resolution_1
Wymagana kierownica z MuFuPlus

 

Nie bardzo moge rozkodwac o co w tym biega ? np: [VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A) zmieic na co?

 

Masz omoze jakas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

Oto co znalazlem:

 

Wybierz sterownik 5F (Elektronika układów informacyjnych)
Adaptacje
[VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A)
[LO]_navigation_map_transmission_mode --> [VO]_MOST_Streaming
[LO]_navigation_map_compression_mode --> [VO]_H264
[LO]_navigation_map_Resolution --> [VO]_resolution_1
Wymagana kierownica z MuFuPlus

 

Nie bardzo moge rozkodwac o co w tym biega ? np: [VO]_Dashboard_Display_Configuration (RDID $0B5A) zmieic na co?

 

Masz omoze jakas 

ENG122230-ENG127005-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_transmission_mode" zmieniasz na  "MOST_streaming"

ENG122230-ENG122338-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_compression_mode" zmieniasz na "H264"

ENG122230-ENG122339-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_resolution" zmieniasz na  "resolution_1"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Muskel1 said:

ENG122230-ENG127005-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_transmission_mode" zmieniasz na  "MOST_streaming"

ENG122230-ENG122338-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_compression_mode" zmieniasz na "H264"

ENG122230-ENG122339-Dashboard_Display_Configuration-navigation_map_resolution" zmieniasz na  "resolution_1"

 

No i tak mam. Dalej lipa. Wyglada jakby przyciski na kierownicy nie działały? Chodzi o view i back. Sorki ze teuje 4 litery ?16819190843696777134459417907251.thumb.jpg.57544c9928f4146f28b612aa06cae175.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RaQ1911 napisał(a):

A5 - Switch-on condition, lane depart. warn. = “On” --- przy fizycznym guziku, też ON?

Przy guziku dajesz też na "Selection via menu"

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzesiek1234567 napisał(a):

No i tak mam. Dalej lipa. Wyglada jakby przyciski na kierownicy nie działały? Chodzi o view i back. Sorki ze teuje 4 litery ?16819190843696777134459417907251.thumb.jpg.57544c9928f4146f28b612aa06cae175.jpg

Bo wsadziłeś przyciski z polifta. Przyciski z przedlifta wyglądają tak.

Lenkrad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Muskel1 said:

Bo wsadziłeś przyciski z polifta. Przyciski z przedlifta wyglądają tak.

Lenkrad.jpg

Tak tez sie obawialem. Dzieki ci wielkie Muskel. Zalegam ci ogromnego browara ??????

Dzieki za pomoc, smigam przeczesywac  E-bay ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc. W trakcie kodowania asystenta świateł drogowych, ze sterownika 09 dostałem poniższy komunikat. Dałem "Nie", nie chciałem narobić bałaganu. Co oznacza takie info?

 

 

 

1.jpg

3.JPG

Edytowane przez olekj32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać spokojnie na "Tak" lub pozostawić na "Nie". Na "Tak" zostanie w sterowniku nadpisany domyślny nr importera i warsztatu (WSC). Informacja ta pojawia się w sterownikach, które mają jeszcze fabryczne kodowanie i nikt tego jeszcze nie zmieniał. Zepsuć nic nie zepsujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. W sterowniku 09, zmieniłem zgodnie z instrukcją w byte 5 bity 0, 5 oraz 6 na wartość "1".

 

Natomiast sterownik A5 nie przyjmuje w byte 21 zmiany bitu 5 na wartość "1". Próbowałem kilka raz, za każdym razem dostaję info - 'nic nie znaleziono".

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz pozycję

20 AFS_coding_Light_Assist,High_Beam_Assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wybierasz pozycję

20 AFS_coding_Light_Assist,High_Beam_Assist

 

Właśnie tę opcję wybieram i niestety "nie wchodzi". Po wybraniu tej opcji z listy kodowanie nie zmienia się (nadal same zera) i przerzuca mój wybór do "nic nie znaleziono". Pozostałe 2 opcje mogę wybrać, pojawiają się "1" w różnych pozycjach. Próbowałem ręcznie zmieniać bit 5 na "1" ale ten wybór nie zapisuje się w sterowniku. Po ponownym otwarciu kodowania widzę same zera, mimo że zmieniłem bit 5. Sprawdziłem dla sportu czy mogę zapisać pozostałe 2 opcje - tutaj nie ma problemu. Oczywiście przywróciłem do punktu wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w kamerze najpierw wejść w kod dostępu i wpisz 20103, dopiero zmień kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Cały kod ze sterownika A5 przekopiowałem do Long Code Help, który otworzyłem zupełnie poza VCDSem. Tam oczywiście można zmieniać wartości bez problemu. Po zmianie bitu 5 na "1" cały kod z powrotem przekopiowałem do VCDSa i sterownik przyjął nowe kodowanie. Na VC mam ikonę długich z napisem AUTO. Działa bardzo dobrze!

 

@Muskel1 - dziękuję za pomoc! 

 

4.JPG

IMG-7145.jpg

Edytowane przez olekj32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z Q5 2019r ze stanów, po parametryzacji MK w związku ze zmianą tylnych lamp wszystko działa poprawnie oprócz kontrolki od kierunkowskazów na desce, właśnie ta kontrolka miga bardzo szybko tak jakby nie było lampy albo była spalona żarówka. Same kierunki na zewnątrz świecą w normalnym tempie, żaden sterownik nie ma błędu. Może komuś też przytrafiła się taka sytuacja i rozwiązał problem? A może Muskel coś podpowie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy tylne oryginalne EU czy przerabiane US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Lampy tylne oryginalne EU czy przerabiane US?

Lampy przerabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mariusz36 napisał(a):

Lampy w zderzaku z tyłu świecą - kierunki ? 

Jak się otworzy klapę to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...