Skocz do zawartości
IGNOROWANY

immobilizer a emulator


TDI007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje auto to Audi A4 b5 avant 1.8 99r. AGR. Po mrozach rano auto odpaliło normalnie a później na trasie zrobiła się choinka na tablicy, zamiast temperatury w Celsjuszach wyświetlał w fahrenheitach, zamiast km były mile. Po zatrzymaniu, wyłączeniu i wyjęciu kluczyków tablica się świeci i zapalniczka?? Nie ma możliwości wyłączenia. Reset na akumulatorze i auto odpala i gaśnie (mruga kluczyk czyli immobilizer). Zakupiłem urządzono na allegro (http://www.autotronika.pl/files/file_add/file_add-145.pdf) i wlutowałem się zgodnie z instrukcją niebieska wtyczka (pin 24 masa, pin zasilanie 12v linia K pin 28) zielona wtyczka (pin5 linia W). oczywiście Linie K i W połączyłem i zielony kabel na emulatorze. Linia K i W odcięta od licznika Niestety nadal nie pali. Próbowałem z pin 25 na linii K ale też nic. Pytanie czy próba wpięcia w komputer będzie lepsze zgodnie z opisem?? Jak zrobić to dobrze lub przynajmniej aby auto jeździło a później zmierzyć się z problemem?? Myślę że, nie jest to wiedza tajemna bo z tego co wiem są booster-y i osoby zainteresowane szybkim sposobem bez problemu mogą odjechać niż zajmować się: zdejmowanie kierownicy i poduszki, osłon plastikowych i wyjęcie licznika.

Proszę o pomoc i sugestie w temacie.

Można wysłać info na e-mail: [email protected] jeżeli administrator ma usuwać posty.

Pozdrawiam

Edytowane przez TDI007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup jakikolwiek licznik vdo, zakoduj do niego kluczyki i będzie śmigało. Jaki masz teraz licznik? Jeśli nie wiesz to zrób mu zdjęcie i wrzuć tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz immo w ecu silnika i po ptakach. Jezeli ci nie zależy na immo.

Mam tylko pytanie jak pozbyć immo z ECU. Wmontować tam te urządzonko? Wyjąć ECU i zawieść do jakiegoś majstra?? Ten opis montażu emulatora w ECU jest słaby. Niby w piny a na zajęciach luty w ścieżki. Co proponujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczytaj pin z licznika i zakoduj normalnie transpodery vagiem.

Wystarczy do tego zwykły kkl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowac ecu zczytac eprom i wyedytowac wsad i spowrotem do ecu.

Do tego jest potrzebny specjalny kabel ?? "Wymontowac ecu zczytac eprom i wyedytowac wsad" Jakiś namiar na kogoś w okolicy W-wy. Coś mogę zrobić Vagiem ??

Edytowane przez TDI007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka pamięć tam siedzi. Ja swego czasu w a3 przeprogramowalem eproma prostym ksbelkiem na lpt. No ale trzeba go wylutowac zeby odczytac i zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprawa skończyła się tak:

najpierw specjalista próbował odczytać kod z licznika ale słabo to szło. Gość miał trzy laptopy ale nie bardzo orientował się w Audi. Szukał immo w puszcze a u mnie jest w liczniku i jeszcze był uparty. Próba zakodowania kluczy negatywnie. Koszt 50 zł

Wymontowałem ecu i licznik, zawiozłem do super specjalisty. Usunął mi z ecu immo ale po podłączeniu do auta i tak migała kontrolka immo. Rozebrałem licznik i… tam diody. Musiałem wlutować diodę. Oczywiście auto pali. Diagnostyka silnika OK. ale licznik już NIE. Wywala, że licznik nie jest w komunikacji z ecu i raczej o kasowaniu inspekcji można zapomnieć. Koszt 300 zł . cena raczej przesadzona nic nie wylutował z ecu.

Raczej polecam wyminę licznika i programowanie kluczyków.

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...