Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AHU 90 KM Spada temp. na postoju.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, po rozgrzaniu samochodu w trasie do 90 stopni podczas postoju z włączonym silnikiem temp. spada do 60~70 stopni C. Czy to normalne w TDI ?

Opublikowano

Witam, po rozgrzaniu samochodu w trasie do 90 stopni podczas postoju z włączonym silnikiem temp. spada do 60~70 stopni C. Czy to normalne w TDI ?

u mnie też spada na postoju, ale jak jadę to dochodzi do 90st, nie wiem, może przez to że mam chłodnicę wody zabitą szlamem, jak mieniałem czujnik w niej to szlam był.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie u mnie to samo, podczas jazdy w miarę normalnie nagrzewa się do 90 ale na postoju spada , i to dość szybko , dlatego mnie to zastanawia.

Opublikowano

Normalne,poprostu na postoju auto wydziela mniej ciepla niz pod obciazeniem i nagrzewnica zdola zbic temperature.U mnie tez tak jest i u mojej matki i u szwagra :)

Opublikowano

Termostat nie dziala tak jak powinien lub czujnik temperatury szaleje. Sprawdx temperature na klimatroniku na kanale 51

Opublikowano
  • Autor

Też pomyślałem że termostat jest cały czas otwarty , ale samochód by tak szybko się nie nagrzewał.

Opublikowano

Podłącz vaga i sprawdź temperatury z czujników G2 i G62

Oba czujniki są we spólnej obudowie, tzw. czujnik płynu chłodzącego.

Jeden daje temp. na blat a drugi dla ECU.

O ile wiem to wskazania temp. nie powinny się między nimi różnić więcej niż 5 stopni (jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem czy dobrze rozumiem, te czujniki mam sprawdzić w VAG -> Engine -> Meas. Blocks i grupy 002 i 062

Opublikowano

Normalne,poprostu na postoju auto wydziela mniej ciepla niz pod obciazeniem i nagrzewnica zdola zbic temperature.U mnie tez tak jest i u mojej matki i u szwagra :)

Dokładnie u mnie 3x tdi w rodzinie i we wszystkich tak samo, zimą normalka ;)

Opublikowano

Wisko padnięte . Sprawdź czy możesz nim swobodnie kręcić na wyłączonym silniku.

Opublikowano

Ten spadek to normalna rzecz. Moja jak postoi chwile to tez momentalnie spada temperatura

Opublikowano

Mi temperatura nie spadała na postoju do czasu...uporania się z nagrzewnicą - wstawiłem nową i teraz po zagrzaniu do 90'C i daniu nadmuchu na polowe za 2-3 minuty powoli opada kreska do 78'C :D Myślę że to normalne, silnik dotarty to nie wydziela już tyle ciepła, jeszcze to 90km ;)

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki chłopaki :-) Do tej pory jeździłem benzyna która potrafiła się zagrzewac w korkach dlatego zwróciło to moja uwagę :-)

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mi wolniej się nagrzewa i spada do 80C jak jadę 50 Km/h przez wiochę, ale może to wina też tego, że mam odpięty EGR?

Opublikowano

EGR nie jest winny. Ja jeździłem i na odpiętym i podpiętym i nie ma różnicy. Winą jest nieoryginalny termostat

Opublikowano

NIe do końca się zgodzę, egr też ma za zadanie szybsze nagrzewanie. Po zaslepieniu też mam takie anomalia poniżej -5

Opublikowano

:a4fan:

Witam, po rozgrzaniu samochodu w trasie do 90 stopni podczas postoju z włączonym silnikiem temp. spada do 60~70 stopni C. Czy to normalne w TDI ?

Nie,to nie jest normalne. Masz uszkodzony termostat. Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

Czyli wszyscy tu mają padniete termostaty w TDIkach ?

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja mam oryginalny termostat wahlera zakupiony w ASO i tez tak mam. Dlatego tak się dzieje ze silniki diesla maja duża sprawność mechaniczna przy czym większość energii jest przetworzona w moc a nie liczna ilośc w energię cieplna.

http://moto-technik.blogspot.com/2012/04/dlaczego-diesiel-pali-mniej-niz.html?m=1

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

To, że temperatura przy mocno rozkręconym ogrzewaniu spada na postoju jest ogólnie w każdym w miarę nowoczesnym dieslu normalne, mój prawie nowy ford tdci przy mocno ustawionym ogrzewaniu i ujemnych temperaturach gubi 90 stopni w oczach.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.